Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Всі новини

Ігор Пасічник: «Ми ніколи не зупиняємося на досягнутому, а підкорюємо нові вершини, постійно ідемо вперед»
Сьогодні Національний університет «Острозька академія» святкує 25-річчя з моменту відродження. 
18 жовтня 2019

Семінар для держслужбовців «Ефективний менеджмент у державному секторі»
На базі Національного університету «Острозька академія» 16-17 жовтня відбувся короткостроковий тематичний семінар на тему: «Ефективний менеджмент у державному секторі» для заступників начальників головних управлінь Державної казначейської служби України в областях та місті Києві та керівних працівників територіальних органів Казначейства у Рівненській області. 
17 жовтня 2019

Тренінг для підготовки експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти в Острозькій академії
На базі Національного університету «Острозька академія» 16-17 жовтня відбувся тренінг для підготовки експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з акредитації освітніх програм. У заході взяли участь викладачі та студенти Рівненщини, які пройшли перший дистанційний відбір.
17 жовтня 2019

ХХІ засідання Консорціуму українських університетів і Варшавського університету
Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Дмитро Шевчук 16 жовтня взяв участь у ХХІ засіданні Консорціуму українських університетів та Варшавського університету. Захід відбувся на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка, який відзначав 100-річчя від дня свого заснування. У роботі консорціуму взяли участь представники 12-х університетів.
16 жовтня 2019

Команда Острозької академії перемогла у фіналі дебатів від DRI Ukraine
Команда Національного університету «Острозька академія» здобула 1 місце у фіналі Всеукраїнського дебатного турніру, організованого німецькою урядовою організацією Democraсy Reporting International.
13 жовтня 2019

Відкрита лекція від Віталія Портникова в Острозькій академії
До Національного університету «Острозька академія» 12 жовтня завітав український публіцист, письменник і журналіст Віталій Портников. Для студентів та викладачів вишу, а також інших присутніх гість прочитав відкриту лекцію на тему: «4 влада: вплив; виклики; відповідальність». 
12 жовтня 2019

Тиждень Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського
У Національному університеті «Острозька академія» з 7 по 10 жовтня тривали святкування, присвячені Дню юриста і тижню Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського.
11 жовтня 2019

В Острозькій академії відбувся семінар від НАЗЯВО
У Національному університеті «Острозька академія» 10 жовтня в рамках дискусійної платформи «Місія сучасного університету» відбувся семінар «Новий підхід до акредитації: чого чекати закладам вищої освіти від НАЗЯВО». Захід проводили керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький і член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олександр Длугопольський. Участь в семінарі взяли не лише науково-педагогічні працівники НаУОА, але й представники закладів вищої освіти із Рівного, Луцька та Хмельницького.
10 жовтня 2019

Нова українська школа: від теорії до конкретних практичних кроків
10 жовтня 2019 року педагогічні працівники освітньої галузі «Основи здоров’я» Полонської міської об’єднаної територіальної громади (Хмельницька область) стали учасниками нестандартного семінару-практикуму на базі Національного університету «Острозька академія» – науково-методичної експедиції (освітнього консалтингу) «Нова українська школа: від теорії до конкретних практичних кроків». Організаторами методичної події виступили факультет міжнародних відносин та його Наукове товариство студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина (НТО). 
10 жовтня 2019

Черговий рекорд Гіннеса в Острозькій академії
Сьогодні в Острозькій академії відбулася спроба встановлення рекорду Гіннеса у номінації «Найбільша лекція з археології». Нагадаємо, що у 2014 році Острозька академія отримала свій перший статус рекордсмена, ставши єдиним українським університетом який потрапив у книгу рекордів Гіннеса. 
10 жовтня 2019

Спроба встановлення Рекорду Гіннеса - "Найбільша археологічна лекція"
Спроба встановлення Рекорду Гіннеса - "Найбільша археологічна лекція", присвячена історії середньовічного Острога. Запрошений лектор - кандидат історичних наук, археолог Прищепа Богдан Анатолійович. Захід приурочений до святкування 25-річчя відродження Національного університету "Острозька академія". Початок о 8.55, 10.10.2019. Guinness World Records Attempt "The largest archaeological lesson" devoted to the history of medieval Ostroh. Lecturer - candidate of historical sciences, archaeologist Bohdan Pryshchepa. The event is dedicated to celebration of the 25th anniversary of the revival of National University of Ostroh academy. Beginning at 8.55, 10.10.2019.
10 жовтня 2019

Публічна лекція Георгія Касьянова і дискусія про політику історичної пам’яті
У Національному університеті 8 жовтня відбувалася публічна лекція завідувача відділу новітньої історії та політики Інституту історії України Національної Академії наук України Георгія Касьянова на тему: «Труднощі усвідомлення: Голокост, Голодомор та історична політика». Цей захід відбувся в рамках проекту «Спільна історія: Рівне-Острог», який реалізовується Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» та Центром Мнемоніка. 
08 жовтня 2019

«Дієслово» – поради від Віталія Голубєва
У Національному університеті «Острозька академія» четвертого жовтня головний редактор Видавничого дому «ОГО», секретар Національної спілки журналістів України, викладач кафедри журналістики НаУОА Віталій Голубєв презентував свою шосту книгу «Дієслово: інструменти ефективності для людей розумової праці».
04 жовтня 2019

Презентація Львівського представництва Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ
У Національному університеті «Острозька академія» 3 жовтня відбулася презентація Львівського представництва Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні, яке діє на основі меморандуму про взаєморозуміння між урядом України та ОБСЄ про розміщення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. 
03 жовтня 2019

До уваги вступників у магістратуру НаУОА 2019! Додатковий набір!
З 7 до 15 жовтня 2019 року Національний університет «Острозька академія» здійснюватиме  реєстрацію учасників спеціально організованої сесії єдиного вступного іспиту з іноземної мови (англійської) для вступу на магістратуру.
03 жовтня 2019

Презентація графічних романів в Острозькій академії
У Національному університеті «Острозька академія» 2 жовтня відбулася зустріч із фотохудожником, директором видавництва «Леополь» Кирилом Горішнім. Гість презентував шедеври української та французької літератури – твір Івана Франка «Герой поневолі» та «Батько Горіо», авторства Оноре де Бальзака, які видані у вигляді графічного роману українською мовою.
02 жовтня 2019

В Острозькій академії встановлять черговий рекорд Гіннеса
Із нагоди святкування 25-річчя Острозької академії 10 жовтня в університеті відбудеться встановлення рекорду Гіннеса у номінації «Найбільша лекція з археології».
02 жовтня 2019

Про переклад книг з польської мови студентам розповів Андрій Бондар
До Національного університету «Острозька академія» першого жовтня завітав відомий український письменник, публіцист та перекладач Андрій Бондар. Він є автором перекладів близько двадцяти книг зарубіжних авторів. 
01 жовтня 2019

Форум «Культурна спадщина в ХХІ ст. Князі Острозькі»
На базі Національного університету «Острозька академія» 27 вересня відбувся форум «Культурна спадщина в ХХІ ст. Князі Острозькі». Під час заходу представники відділу культури і туризму Острозького міськвиконкому презентували результати проєкту «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких». 
27 вересня 2019

Українсько-литовський проєкт «Спорт як життєве кредо для європейської молоді України та Литовської Республіки»
На базі Національного університету «Острозька академія» з 24 по 27 вересня реалізовувався українсько-литовський проєкт «Спорт як життєве кредо для європейської молоді України та Литовської Республіки», який діяв спільно з Клайпедським державним університетом прикладних наук. Головною метою цього заходу є популяризація здорового способу життя та занять спортом серед молоді України та Литовської Республіки. 
27 вересня 2019

Професор Андрій Шевцов виголосив інавгураційну доповідь Почесного доктора Острозької академії на тему "Постмодернізм та класичні університети у постнекласичному світі”
До Національного університету «Острозька академія» завітав Шевцов Андрій Гаррійович, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, Директор департаменту ліцензування Міністерства освіти і науки України
26 вересня 2019

Олег Ляшко: «Навчання в Острозькій академії — це найкраще ваше рішення»
До 25-річчя відродження Національного університету «Острозька академія» 25 вересня, у рамках інтерактивного проекту «Ті, хто відроджували Острозьку академію», відбулася зустріч студентів, викладачів і співробітників вишу з Олегом Ляшком.
25 вересня 2019

Лекції від американського професора Брюса Літтла
До Національного університету «Острозька академія» уже втретє завітав відомий професор, викладач, спікер СЄЛФ, християнський філософ та апологет Брюс Літтл. Він є американським професором, який працює в баптиському університеті викладачем. Брюс Літтл – великий друг України, з 1995 року двічі на рік приїжджає в Україну і викладає в різних університетах, бере участь в конференція, надає консультації.
20 вересня 2019

В Острозькій академії для студентів провели розслідувальний воркшоп
ГО ІРРП та YouControl реалізовують спільний проект «Викривай і змінюй». Dsy передбачає проведення серії одноденних воркшопів у закладах вищої освіти України, під час яких відомі експерти та журналісти навчають робити власні журналістські розслідування. Один із таких відбувся 18 вересня в Національному університеті «Острозька академія».
18 вересня 2019

Музейний вечір для першокурсників Острозької академії
Національний університет «Острозька академія» славиться не тільки відомими історичними постатями XVI століття, але й надзвичайною історією створення і відродження. Сучасний же університет розташований на історично важливому місці, в якому вирує атмосфера містики. 
18 вересня 2019

Презентація нової української національної ідеї в Острозькій академії
У Національному університеті «Острозька академія» 18 вересня відбулася презентація книжки «Трансформація української національної ідеї». 
18 вересня 2019

Студенти факультету міжнародних відносин вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні та провели екоакцію
Студенти-волонтери факультету міжнародних відносин 17 вересня влаштували акцію, що була присвячена 80-м роковинам початку Другої світової війни. В Острозі під час окупації було розстріляне мирне, переважно єврейське, населення. Тому студенти зайнялися прибиранням місця біля пам'ятника жертвам війни. Тому вже за традицією, що склалась на факультеті міжнародних відносин, студенти привели в порядок територію біля пам'ятника загиблим, вшанували пам'ять про них. 
17 вересня 2019

В Острозькій академії переглядали фільм «Українські шерифи»
Щорічно кіноклуб «Imago», який функціонує на базі Національного університету «Острозька академія» влаштовує показ фільмів з нагоди Дня українського кіно та актуалізує вітчизняний кінематограф. Студенти 16 вересня переглянули документальний фільм «Українські шерифи». 
17 вересня 2019

Про Волинь у роки Другої світової війни та післявоєнний період говорили в Острозькій академії
У Національному університеті «Острозька академія» 17 вересня відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Волинь у роки Другої світової війни та післявоєнний період», присвячена 80-річчю з початку війни. 
17 вересня 2019

Лекція про політичне православ’я від Кирила Говоруна
До Національного університету «Острозька академія» 16 вересня із публічною лекцією завітав  православний богослов, професор університету Лойола-Мерімаунт у Лос-Анджелесі, архімандрит Кирило Говорун. Він є автором багатьох наукових праць і декількох монографій, виданих англійською й українською мовами. Викладав у Єльському і Колумбійському  університетах в США, університеті Альберти в Канаді, Стокгольмській школі теології у Швеції. Неодноразово виступав у Відкритому Православному Університеті Святої Софії-Премудрості.
16 вересня 2019