Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Всі новини

В Острозькій академії відбулась лекція про історію та сучасність інформаційної культури у документних ресурсах
20 жовтня в новоакадемічному корпусі Острозької академії відбулася бінарна лекція з інтерактивним заняттям для здобувачів спеціальності 029 “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Національного університету “Острозька академія та Донецького національного університету імені Василя Стуса. Тема “Інформаційна культура та документні ресурси: історія та сучасність”. Захід відбувся з нагоди святкування 445-річчя вищої освіти в України та Острозької академії.
20 жовтня 2021

Презентація книги «Княгиня Острозька»
Українська письменниця, науковиця, докторка філологічних наук, завідувачка кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Марія Ткачівська презентувала книгу «Княгиня Острозька» 19 жовтня в Національному університеті «Острозька академія». Вона є авторкою поетичних збірок «Просвічені силуети», «Переповнений експрес», «Коли я втікала із раю», романів «Тримай мене, ковзанко», «Я і мій Дон Жуан» та низки інших літературних премій. 
19 жовтня 2021

В Острозькій академії презентували проєкт «Соціальне менеджерство в середовищі ветеранів»
У Національному університеті «Острозька академія» 19 жовтня відбувся круглий стіл, у рамках якого презентували проєкт «Соціальне менеджерство в середовищі ветеранів» й підписали договір про співпрацю із КЗ «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради.
19 жовтня 2021

Випускниця Острозької академії – лауреатка проєкту “30 до 30. Хто творить майбутнє українських медіа”
Експертка з розвитку читацьких спільнот, випускниця спеціальності “Журналістика” Національного університету “Острозька академія”, Ірина Гоюк – одна із 30 лауреатів проєкту “30 до 30” Георгія Ґонґадзе. Про це свідчить стаття на сайті The Ukrainians про спецпроєкт “30 до 30”: 30 до 30. Хто творить майбутнє українських медіа (theukrainians.org) Премія імені Георгія Ґонґадзе – нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою та виданням “Українська правда”.
18 жовтня 2021

Про систему освіти в Словаччині говорили в Острозькій академії
Для здобувачів освітньої програми «Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови» в рамках навчальної дисципліни «Мистецтво самопрезентації вчителя» 18 жовтня відбулася відкрита лекція на тему: «Система освіти Словаччини». На захід завітав доктор філософії кафедри етнології та світових наук університету святих Кирила і Мефодія в Тарнаві Штефан Іжак.
18 жовтня 2021

Острозька академія – дітям. Благодійність
Впродовж тижня в Національному університеті “Острозька академія” у межах святкування 445-річчя університету збирали кошти на благодійну акцію “Монетки дітям”. Всі охочі приносили копійки, які вийшли з обігу, номіналом 5, 10, 25 і 50. Ініціатори проєкту – Національний банк України та благодійний фонд “Таблеточки”.
18 жовтня 2021

До Острозької академії завітали заступники директорів шкіл м.Києва та Чернігівської області
15 жовтня до Острозької академії завітали освітяни, заступники директорів закладів загальної середньої освіти Шевченківського району м. Києва та Чернігівської області. Для них відбулася зустріч із представниками адміністрації, студентського самоврядування та екскурсія академією. Модератором зустрічі була Юлія Харчук, помічник ректора із освітнього менеджменту та відповідальний секретар приймальної комісії. 
15 жовтня 2021

Віват Острозькій і Києво-Могилянській академіям!
Академічна спільнота Національного університету “Острозька академія” щиро вітає Національний університет “Києво-Могилянська академія” з 406-ою річницею заснування. 15 жовтня 1615 року заснували Братську школу в Києві завдяки тому, що шляхтянка Галшка Гулевичівна надала маєтність у Києві на потреби братства. 1632 року Петро Могила об’єднав Київську братську та Київську лаврську школи, створивши колеґію під своєю опікою. Випускники Острозької академії, заснованої 1576 року, закладали початки Києво-Могилянської академії.
15 жовтня 2021

Науковий семінар про академічну доброчесність в Острозькій академії
У межах тижня академічної доброчесності в Національному університеті «Острозька академія» 13 жовтня відбувся науковий семінар для магістрів й аспірантів - «Академічна доброчесність в НаУОА (перевірка на плагіат, правила цитування)». Спікер – доктор філософських наук, професор, проректор із науково-педагогічної роботи Дмитро Шевчук.
13 жовтня 2021

Студентки Острозької академії – стипендіатки Президента України
Студентки Національного університету «Острозька академія» отримуватимуть іменні академічні стипендії: чотирьом студенткам призначено академічну стипендію Президента України.
13 жовтня 2021

Тиждень академічної доброчесності в Острозькій академії
У Національному університеті «Острозька академія» з 11 по 15 жовтня проходить тиждень академічної доброчесності.
12 жовтня 2021

Музей Острозької академії стане інтерактивним
У Музеї історії Національного університету «Острозька академія» докорінно змінюють ключову експозицію присвячену історії навчального закладу. Проєкт «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні» від Міжнародного благодійного фонду відродження «Острозької академії» цьогоріч став переможцем у партнерській програмі «Культура. Туризм. Регіони» Українського Культурного Фонду та Державного агентства розвитку туризму України. Реалізують проєкт колектив Музею історії НаУОА у партнерстві з Громадською організацією «Студія розвитку туристичного іміджу малих міст».
12 жовтня 2021

Студентка Острозької академії – стипендіатка Верховної Ради України
Щороку Міністерсво освіти і науки України відзначає найкращих студентів провідних ЗВО України річними іменними академічними стипендіями Верховної Ради України. Цьогоріч 274 студенти з різних куточків України впродовж 2021/2022 навчального року будуть отримувати іменні академічні стипендії. Серед них і студентка Національного університету «Острозька академія».
12 жовтня 2021

В Острозькій академії обговорювали конституційні зміни з Девідом Вільямсом та Геннадієм Друзенком
Керівник Центру конституційної демократії Індіанського університету (США), професор Девід Вільямс і голова Центру конституційного моделювання Геннадій Друзенко завітали в Острозьку академію. Девід Вільямс, один із провідних конституціоналістів світу, провів лекцію про особливості конституцій і можливості їх удосконалення для студентів Острозької академії, відповів на численні запитання авдиторії.
12 жовтня 2021

Студентська делегація Острозької академії в Києві презентувала план розвитку молодіжної столиці України-2022
У Кабінеті міністрів України 11 жовтня провели пресконференцію про презентацію плану заходів конкурсу «Молодіжна столиця України» місто Острог у 2022 році. На заході виступила студентка Острозької академії, представниця Молодіжної ради Острога, Естер Матер’ян. Також у складі делегації з Острога були представники Острозької міської ради на чолі з міським головою, Юрієм Ягодкою.
11 жовтня 2021

До 445-річчя Острозької академії – День відкритих дверей
Наприкінці жовтня відбудеться урочисте святкування 445-річчя вищої освіти в Україні та Дня Острозької академії. Заснував університет у 1576 році князь Василь-Костянтин Острозький. Таким чином, на українських землях і території Східної Європи в цілому постала перша слов’яно-греко-латинська академія. 
11 жовтня 2021

Erasmus+ Університет Бейра Інтеріор
Університет Бейра Інтеріор та Національний університет «Острозька академія» проводять конкурс на отримання стипендії Erasmus+ в рамках Key Action 107 для здійснення навчальної мобільності з країнами-партнерами у другому семестрі 2021-2022 н.р. (тривалість: лютий – кінець липня).
10 жовтня 2021

Erasmus+ Клайпедський державний університет прикладних наук
Клайпедський державний університет прикладних наук та Національний університет «Острозька академія» оголошують конкурс на отримання стипендії Erasmus+ в рамках Key Action 107 для здійснення навчальної мобільності з країнами-партнерами у другому семестрі 2021-2022 н.р. (тривалість: лютий – кінець липня 2022 р.).
10 жовтня 2021

Кубок ректора – футбольній команді Інституту права!
За результатами фінального футбольного матчу, що відбувся 7 жовтня, перемогла команда Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського з рахунком 2:0. Боролися за кубок ректора у фінальній грі команди економічного факультету й Інституту права. Футбольний матч був дуже напруженим і динамічним, вболівальники активно підтримували команди власних факультетів.
09 жовтня 2021

Economics camp 2021 в Острозькій академії
У Національному університеті «Острозька академія» 9 жовтня відбувся Economics camp 2021, приурочений до Всесвітнього дня економіста. 
09 жовтня 2021

В Острозькій академії відбувся проєкт присвячений партесному співу
8 та 9 жовтня в Острозі у партнерстві з Національним університетом «Острозька академія» відбулися лекції, майстер-класи та концерт в рамках реалізації освітнього проєкту «Open partes. Комунікація без меж». Захід був приурочений до святкування 445-річчя вищої освіти в Україні. Організатором стала незалежна платформа Open Opera Ukraine, що популяризує унікальну й мало знану українську музичну спадщину доби бароко.
09 жовтня 2021

Тиждень Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського
У Національному університеті «Острозька академія» з 4 по 8 жовтня тривали святкування, присвячені Дню юриста й тижню Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського.
08 жовтня 2021

Меморандум про співпрацю з управлінням освіти Острозької ОТГ
Національний університет «Острозька академія» підписав меморандум про співпрацю з управлінням освіти Острозької ОТГ 8 жовтня. Метою укладення договору є врегулювання порядку особливостей реалізації програми «Практичне право (Street law)» юридичною клінікою «Pro bono», що є структурним підрозділом Острозької академії, серед учнів закладів загальної середньої освіти Острозької ОТГ.
08 жовтня 2021

Інновації та індустрія для безпеки: продовження проєкту Town and gown 2.0
6-7 жовтня представники Національного університету “Острозька академія” долучилися до продовження проєкту “Town and Gown 2.0”, який реалізується за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду. У Волинському національному університеті ім. Лесі Українки відбувся воркшоп “Інновації та індустрія для безпеки: досвід Вишеградської четвірки”. Упродовж двох днів учасники у неформальній атмосфері переймали досвід колег із Чехії та Словаччини, які ділились успішними практиками і проєктами, які університети реалізовували в партнерстві з містом. 
07 жовтня 2021

Співпраця Острозької академії та ОК “Захід” розширює горизонти
З нагоди 445-річчя Острозької академії та прийдешнього Дня захисника і захисниці України в Острозі відбулася низка заходів: виставка військової техніки та зброї, профорієнтаційні зустрічі національно-патріотичного спрямування для близько чотирьох сотень здобувачів освіти 10-11 класів закладів загальної середньої освіти Острозької громади та Острозького військового ліцею у Національному університеті “Острозька академія” й Острозькому районному будинку культури, мотиваційна лекція для студентів 1-2 курсів спеціальності “Національна безпека” від підполковника Андрія Рисюка. Подія організована у межах виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання у Рівненській області на 2021 – 2025 роки завдяки якісній взаємодії керівництва Острозької академії й оперативного командування “Захід” у сфері здобуття вищої освіти, психологічної підтримки УБД, їхніх сімей, національно-патріотичного й військово-патріотичного виховання молоді. 
07 жовтня 2021

Про роботу відділу з організації роботи зі студентами й випускниками в Острозькій академії
Студенти й випускники Національного університету «Острозька академія» можуть звертатися до відділу з організації роботи зі студентами й випускниками. Тут можна отримати різноманітну допомогу з питань працевлаштування, зокрема налагодження контактів із потенційними роботодавцями для формування бази постійних і тимчасових вакансій, проведення тренінгів, презентацій, семінарів і консультацій з питань кар’єри, волонтерства у підрозділах університету.
06 жовтня 2021

Викладачу Острозької академії вручили медаль “За сприяння Збройним Силам України”
Володимира Трофимовича, професора кафедри історії в Національному університеті “Острозька академія”, нагородили у Львові відзнакою МО України, медаллю “За сприяння Збройним Силам України”. В. Трофимович є членом спеціалізованої ради по захисту кандидатських і докторських дисертацій за спрямуванням “військова історія”. Під його науковим керівництвом низка військовиків захистила кандидатські дисертації з воєнної тематики. До прикладу, Олеся Куцька, яка захистила кандидатську та докторську дисертації, наразі є докторкою історичних наук, професоркою Національної академії сухопутних військ гетьмана П. Сагайдачного. 
06 жовтня 2021

Професійний імідж сучасного педагога обговорювали на відкритій лекції
З нагоди Дня працівників освіти відбулося для здобувачів освітньої програми “Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови” відбулося відкрите заняття на тему: “Професійний імідж сучасного педагога”. На захід завітали дві експертки-стейкхолдери – ректорка Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Алла Черній і начальниця сектору підтримки професійного розвитку педагогічних працівників ДУ “Український інститут розвитку освіти”, проф. Ірина Андрощук.
05 жовтня 2021

Острозька академія започатковує співпрацю із профілактики неінфекційних захворювань
Завідувач кафедри громадського та фізичного здоров’я НаУОА, керівник НДЦ «Екології людини та охорони громадського здоров’я», доктор медичних наук, доцент Ігор Гущук разом із здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти взяли участь в обласній нараді в рамках україно-швейцарського проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» («Діємо для здоров'я») 5 жовтня.
04 жовтня 2021

Про підготовку й написання академічних текстів розповіла Ольга Балацька
Зустріч із кандидаткою юридичних наук, доценткою кафедри цивільно-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія» Ольгою Балацькою відбулася 4 жовтня. Лекція приурочена до тижня права. Темою було «Академічне письмо: підготовка та написання наукових текстів». 
04 жовтня 2021