Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Всі новини

Вітаємо переможців літературного конкурсу «Витоки»!
У Національному університеті «Острозька академія» 7 грудня відбудеться оголошення підсумків літературного конкурсу «Витоки» (12.30 год, зала засідань вченої ради).
06 грудня 2022

Відбулося оновлення складу Наглядової ради Острозької академії
Наглядова рада університету створюється відповідно до статті 37 Закону України «Про вищу освіту». Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 18.11.2022 №1033, відбулося внесення змін до складу Наглядової ради Національного університету "Острозька академія". «Ми пишаємося Наглядовою радою Острозької академії. До неї ввійшли відомі громадські діячі, військові й політичні керівники, підприємці. Бажаю цій Наглядовій раді успішної й динамічної роботи, а головне миру й перемоги», - зазначив ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник.
05 грудня 2022

Острозька академія перерахувала 100 000 гривень одноденного заробітку працівників для реалізації проєкту «Флот морських дронів»
Колектив Національного університету «Острозька академія» продовжує допомагати українським захисникам. Нещодавно працівники закладу підтримали ініціативу Президента України Володимира Зеленського із збору коштів для реалізації проєкту допомоги Збройним Силам України «Флот морських дронів». Зокрема Острозька академія перерахувала 100 000 гривень одноденного заробітку співробітників вишу на рахунок фандрейзингової платформи United24.
05 грудня 2022

В Острозькій академії відбулося офіційне відкриття грантового проєкту «Резилієнтний підхід у підготовці майбутніх вчителів в Україні та країнах Вишеградської четвірки»
2 грудня в Національному університеті «Острозька академія» відбулося офіційне відкриття грантового проєкту Вишеградського фонду «Резилієнтний підхід у підготовці майбутніх вчителів в Україні та країнах Вишеградської четвірки» (Resilience approach in cross-cultural training of future teachers in Ukraine and V4 countries). 
02 грудня 2022

До 300-ліття Григорія Сковороди: спадщину філософа обговорили на круглому столі
1 грудня 2022 року відбувся круглий стіл присвячений Всесвітньому дню філософії за постановою Генеральної конференції ЮНЕСКО та 300-літтю з дня народження Григорія Сковороди на тему «Філософсько-літературні виміри творчості Григорія Сковороди». Захід організувати кафедра філософії та культурного менеджменту та кафедра української мови і літератури.
01 грудня 2022

Про діяльність Верховної Ради України й політичних партій розповіла Наталія Малиновська
28 листопада в Національному університеті «Острозька академія» в рамках навчально-методичного центру «Школа освітніх інновацій» відбулося друге заняття викладачів за програмою навчального модуля «Політична грамотність». Спікерка онлайн-зустрічі: Наталія Малиновська, кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри національної безпеки та політології. Модерувала захід кандидатка філологічних наук, доцентка, керівниця Школи освітніх інновацій Юлія Маслова.
01 грудня 2022

Круглий стіл «Перспективи відновлення регіональної економіки на засадах ресурсної збалансованості»
Сьогодні 30 листопада 2022 року представники Національного університету «Острозька академія», в особі проректора з науково-педагогічної роботи, доктора філософських наук, професора Дмитра Шевчука та професорки кафедри фінансів, обліку і аудиту, докторки економічних наук, доцентки Ольги Дем’янчук прийняли участь у роботі круглого столу «Перспективи відновлення регіональної економіки на засадах ресурсної збалансованості», який був організований Рівненською обласною військовою адміністрацією.
30 листопада 2022

В Острозькій академії відбулося відкриття виставки Інни Харчук
30 листопада на базі арт-кластеру Національного університету «Острозька академія» відбулося відкриття виставки «Береги» авторства Інни Харчук – рівненської художниці, чиї твори знаходяться в багатьох приватних колекціях світу.
30 листопада 2022

Тренінг про підвищення політичної культури провела Наталія Малиновська
29 листопада 2022 року в рамках сертифікатної програми «Соціальне менеджерство у середовищі ветеранів», яку Національний університет «Острозька академія» реалізує спільно із КЗ «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради, відбувся тренінг кандидатки політичних наук, старшої викладачки кафедри національної безпеки та політології Наталії Малиновської. Тренінг був присвячений тематиці підвищення політичної культури у громадах. Зокрема, під час зустрічі Наталія Малиновська піднімала питання про політичну та громадянську культуру, навики її формування на національному та місцевому рівні, аналіз досліджень та хороші практики участі громадян, що впливають на політичну культуру та політичну свідомість. Лекторка звернула увагу слухачів, що розвивати політичну культуру важливо на основі трьох основних складових: знаннях громадян про функціонування своєї громади та повноваження органів місцевої влади, розумінні цінностей та культури громади, розвитку форм і практик взаємодії в громаді.
29 листопада 2022

В Острозькій академії відбувся семінар «Текст кваліфікаційної роботи студента-історика: основні вимоги до змісту й оформлення»
28 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбувся науково-методичний семінар для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 032 Історія та археологія на тему «Текст кваліфікаційної роботи студента-історика: основні вимоги до змісту й оформлення». Спікер – Віталій Яремчук, доктор історичних наук, професор кафедри історії ім. проф. М. П. Ковальського.
29 листопада 2022

В Острозькій академії відбулася конференція «Графіка в бункрах. Ніл Хасевич - головний художник УПА»
25 листопада на базі арт-кластеру Національного університету «Острозька академія» відбулася конференція «Графіка в бункрах. Ніл Хасевич – головний художник УПА», присвячена 80-тій річниці створення Української повстанської армії. Організаторами конференції є Острозька академія, музей Шереметьєвих і ГО «Мануфактура креативних індустрій».
28 листопада 2022

26 листопада – День пам’яті жертв Голодоморів в Україні
Щорічно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента Леоніда Кучми 1998 року.
26 листопада 2022

В Острозькій академії в рамках сертифікатної програми відбулася лекція для представників ветеранського середовища
22 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулося заняття в рамках сертифікатної програми «Соціальне менеджерство в середовищі ветеранів». Лекцію на тему «Довіра як основа спільноти» провів Дмитро Шевчук, доктор філософських наук, професор, проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА.
25 листопада 2022

В Острозькій академії відбулася лекція «Резилієнтність сім’ї»
У рамках Вишеградського фонду для здобувачів освітніх програм «Психологія» і «Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови» 25 листопада відбулася відкрита зустріч на тему: «Резилієнтність сім’ї». На захід завітала директорка Інституту сімейної терапії та терапії стосунків (Словаччина), супервізорка, терапевтка Душана Приєградна. Переклад лекції здійснювала викладачка кафедри філософії та культурного менеджменту НаУОА Тетяна Кучер.
25 листопада 2022

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок
Історія відзначення цієї дати починається з 25 листопада 2000 року, коли «Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок і запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми».
25 листопада 2022

Студенти спеціальностей «Національна безпека» й «Політологія» відвідали з екскурсією визначні пам’ятки Луцька
22 листопада студенти 1 курсу спеціальності «Національна безпека» та студенти 1-3 курсів спеціальності «Політологія» Національного університету «Острозька академія» відвідали з екскурсійною поїздкою місто Луцьк. Поїздку організовувала кафедра національної безпеки та політології на чолі із завідувачем кафедри Миколою Романовим і викладацькими тьюторами груп – Романом Мартинюком і Сергієм Кардашем.
24 листопада 2022

Андреас Екман Дузе: «Замість роз’єднати й знищити Україну, росія сьогодні об’єднала й зміцнила українську націю»
22 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч із шведським дипломатом і державним службовцем Андреасом Екманом Дузе. Пан Андреас виступив для студентів із лекцією на тему «Швеція, ЄС та Україна в умовах російської неспровокованої війни в Україні та західні демократичні цінності».
23 листопада 2022

Викладачі Острозької академії навчаються політичної грамотності у Школі освітніх інновацій
21 листопада в Національному університеті «Острозька академія» в рамках навчально-методичного центру «Школа освітніх інновацій» відбулося перше заняття викладачів за програмою навчального модуля «Політична грамотність». Спікерка онлайн-зустрічі: Наталія Малиновська, кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри національної безпеки та політології. Модерувала захід Зоя Столяр, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри української мови і літератури.
22 листопада 2022

Конкурс на отримання стипендії Erasmus+ для навчання в Академії ім. Якуба з Парадижу у Гожуві Вєлькопольському
Академія ім. Якуба з Парадижу у Гожуві Вєлькопольському та Національний університет «Острозька академія» оголошують конкурс на отримання стипендії Erasmus+ в рамках Key Action 171 для здійснення навчальної мобільності з країнами-партнерами у другому семестрі 2022-2023 н.р. (лютий 2022-липень 2023).
22 листопада 2022

Осіння бізнес-школа в Острозькій академії
18-19 листопада професорсько-викладацький склад кафедри фінансів, обліку і аудиту Національного університету «Острозька академія» організував і провів Осінню бізнес-школу для учнів 10-11 класів. Місія бізнес-школи – «Фінанси та облік вивчайте – успішними в бізнесі ставайте!».
21 листопада 2022

21 листопада – День Гідності та Свободи!
Шановні викладачі і співробітники, дорогі студенти! 21 листопада, ми відзначаємо День Гідності та Свободи. Сьогодні вшановуємо громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції й Революції Гідності, які мають надзвичайне значення для реалізації європейського шляху розвитку України.
21 листопада 2022

20 листопада – Всесвітній день дитини
Історія відзначення цієї дати починається з 20 листопада 1959 року, коли «Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. З 1990 року у цей день відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини».
20 листопада 2022

День відкритих дверей: як це було?
18 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбувся традиційний загальноакадемічний День відкритих дверей. На захід зареєструвалося 129 осіб із 12 областей України: Рівненської, Волинської, Хмельницької, Київської, Львівської, Житомирської, Одеської, Миколаївської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Вінницької. Цьогоріч до університету завітало понад 100 абітурієнтів з 7 областей України: Рівненської, Волинської, Хмельницької, Житомирської, Київської, Тернопільської й Харківської.
18 листопада 2022

В Острозькій академії провели акцію до Міжнародного дня відмови від паління
17 листопада кафедра громадського здоров’я та фізичного виховання Національного університету «Острозька академія» організувала й провела акцію до Міжнародного дня відмови від паління. Девіз акції – «Ми проти куріння – ми здорове покоління».
17 листопада 2022

В Острозькій академії відбулися заходи до Міжнародного дня студента
У Національному університеті «Острозька академія» впродовж багатьох років проводять різноманітні заходи, присвячені Міжнародному дню студента.
17 листопада 2022

Дорогі спудеї! Вітаємо вас із Міжнародним днем ​​студента-2022!
Дорогі спудеї Національного університету «Острозька академія», щиро вітаємо Вас із Міжнародним днем студента, який відзначають 17 листопада у всьому світі.
17 листопада 2022

16 листопада – Міжнародний день терпимості (толерантності)
Щорічно 16 листопада у світі відзначають Міжнародний день терпимості (толерантності). 16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності. Усі люди є різними, але рівними в правах.
16 листопада 2022

В Острозькій академії триває навчання для представників ветеранського середовища
15 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулося заняття в рамках сертифікатної програми «Соціальне менеджерство в середовищі ветеранів». Лекцію на тему «Я не здамся без бою» провела арт-терапевтка Тетяна Мялковська. Модерував захід Дмитро Шевчук, доктор філософських наук, професор, проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА.
15 листопада 2022

Вічна пам’ять Олексію Андрійовичу Ізмєнтінову
Колектив Національного університету «Острозька академія» глибоко сумує з приводу смерті викладача факультету романо-германських мов Олексія Ізмєнтінова.
15 листопада 2022

Доктор honoris causa Острозької академії Мирон Куропась святкує 90-річчя
15 листопада виповнюється 90 років із дня народження американського наукового, громадського й політичного діяча українського походження, історика, дослідника історії українців у США, віцепрезидента Українського народного союзу Мирона Куропася.
15 листопада 2022