Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Всі новини

Острозька академія – серед лідерів державних ЗВО України за середнім конкурсним балом абітурієнтів
За результатами вступної кампанії-2021 Національний університет «Острозька академія» зайняв лідерські позиції серед державних ЗВО України за середнім конкурсним балом абітурієнтів на бакалаврат денної форми навчання низки спеціальностей. До вашої уваги подаємо топові спеціальності на основі інформації із сайту «Єдина державна електронна база з питань освіти».
26 July 2021

Онлайн реєстрація на спеціально організовану сесію ЄВІ!
Онлайн-реєстрація вступників другого (магістерського) рівня вищої освіти для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови для всіх спеціальностей НаУОА під час спеціально організованої сесії ЄВІ триватиме з 9:00 27 липня до 18:00 5 серпня 2021 року. Власне іспит відбудеться 11 вересня 2021 року.
21 July 2021

Острозька академія розпочинає співпрацю з Українським інститутом
Національний університет “Острозька академія” 19 липня підписав Меморандум про співпрацю з Державною установою “Український інститут”. Підписання відбулося в онлайн-форматі за участю представників Українського інституту на чолі з генеральним директором Володимиром Шейком, ректора Острозької академії, Героя України, професора Ігоря Пасічника, декана факультету міжнародних відносин професора Алли Атаманенко, проректора університету з науково-педагогічної роботи, професора Дмитра Шевчука та ін.
19 July 2021

Студентка Інституту права і. І. Малиновського - серед переможців конкурсу есе про перехідне правосуддя
Владислава Курилас, студентка Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського - у першості студентських есе «Перехідне правосуддя: механізми переходу від війни до миру – дороговкази для України». Владислава розділила перше місце зі студентом Сумського державного університету Артемом Наумовим.
19 July 2021

Інструкція для успішного вступу на магістратуру
Інструкція для успішного вступу на магістратуру
16 July 2021

Відповіді на популярні запитання абітурієнтів
Протягом березня - липня 2021 року відповідальний секретар приймальної комісії Національного університету «Острозька академія», помічник ректора з освітнього менеджменту Юлія Харчук, керівник консультаційного центру для абітурієнтів Іванна Горбач та юрисконсульт Тетяна Лотиш провели низку зустрічей у форматі питання/відповідь для вступників 2021.
15 July 2021

Острозька академія співпрацюватиме з Регіональним представництвом Уповноваженого ВРУ з прав людини в Рівненській області
Національний університет “Острозька академія” 13 липня підписав Меморандум про співпрацю з Регіональним представництвом Уповноваженого ВРУ з прав людини в Рівненській області.
13 July 2021

Приклад для меценатів з України і закордону
Те, що любов до України не обмежується територіальними кордонами свідчать вчинки Доктора Богдана Чепака, який, на жаль, відійшов у засвіти після тривалої хвороби. Пан Чепак був відданим прихильником Національного університету «Острозька академія», який після його смерті отримає допомогу з фінансової спадщини.
13 July 2021

В Острозькій академії пропонують вступ за спеціальними умовами для учасників бойових дій та їх дітей
У Національному університеті «Острозька академія» пропонують вступ за спеціальними умовами на державну форму навчання для учасників бойових дій та їх дітей. 
05 July 2021

Відбулася IV Літня школа з академічної доброчесності
1-2 липня відбулася IV Літня школа з академічної доброчесності, яка була організована Національним університетом «Острозька академія» спільно з Управлінням освіти та науки Рівненської облдержадміністрації та Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. Протягом двох днів відбувалися заняття, присвячені тематиці академічної доброчесності та якості освіти для вчителів, заступників директорів та директорів закладів середньої освіти.
02 July 2021

Острозька академія запрошує педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти на підвищення кваліфікації
Національний університет “Острозька академія” відповідно до наказу МОН (№81-л від 01.07.2021р.) отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері післядипломної освіти для осіб з вищою освітою з підвищення кваліфікації за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.
01 July 2021

Відкрита заява Вченої ради НаУОА щодо законопроєкту №3717
Професорсько-викладацька спільнота Національного університету «Острозька академія» стурбована рішенням Комітету Верховної Ради з питань освіти щодо підтримки законопроєкту №3717
01 July 2021

Розпочинає роботу Консультаційний центр для абітурієнтів приймальної комісії НаУОА
Майбутні бакалаври та магістри! Із 1 липня до 6 серпня працюватиме Консультаційний центр для абітурієнтів приймальної комісії Національного університету «Острозька академія». 
30 June 2021

Привітання з нагоди Дня Конституції України
Дорогі співвітчизники! Щиросердечно вітаємо вас із великим державним святом – Днем Конституції України!
28 June 2021

Віват бакалаврам Острозької академії!
Сьогодні у Національному університеті «Острозька академія» відбулася «Конвокація-2021» — урочиста церемонія вручення дипломів бакалаврам.
26 June 2021

В Острозькій академії презентували електронну збірку «ГУМАнні»
У Національному університеті «Острозька академія» 24 червня відбулася презентація електронної студентської збірки поезій «ГУМАнні». Організували захід студентки 3 курсу спеціальності «Українська мова та література» Світлана Янкевич та Оксана Швая. Модераторкою події була викладачка кафедри української мови і літератури НаУОА Христина Карповець. 
25 June 2021

Острозька академія розпочинає співпрацю з київською школою
Національний університет «Острозька академія» в особі ректора Пасічника Ігоря Демидовича та Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 307 з поглибленим вивченням природничих наук Деснянського району міста Києва, в особі директора Лапіки Ірини Олександрівни 24 червня уклали Договір про співпрацю. 
25 June 2021

Акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням
Студенти першого курсу спеціальності “Громадське здоров'я” реалізували благодійну акцію, приурочену до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням.
25 June 2021

До Острозької академії завітав професор з Португалії
Професор Університету Бейра Інтеріор (Ковільян, Португалія) Донізет Родрігес відвідав Національний університет «Острозька академія» в рамках міжнародного освітнього проєкту Erasmus+. Співпраця Острозької академії з Університетом Бейра Інтеріор триває вже п’ять років, зокрема активно здійснюється тренінгова мобільність та студентський обмін. 
24 June 2021

Визначили 10 переможців у Вікторині для абітурієнтів до 445-річчя з дня заснування Острозької академії
Цьогоріч Острозька академія святкує 445-річчя від дня заснування. Із цієї нагоди відбувається низка урочистих заходів для студентів, абітурієнтів та випускників. Відтак 24 червня провели Вікторину для абітурієнтів 2021 року, у якій взяли участь близько 50 випускників з 9 областей України. 
24 June 2021

В Острозькій академії відбувся перший випуск Школи освітніх інновацій
У Навчально-методичному центрі «Школа освітніх інновацій» Національного університету «Острозька академія» 23 червня відбулося урочисте вручення сертифікатів про підвищення кваліфікації у викладачів вишу, а також слухачів Університету банківської справи.
24 June 2021

Студентки Острозької академії стали стипендіатками програми «Завтра.UA»
Студентки Національного університету «Острозька академія» стали переможницями Всеукраїнського конкурсу стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука. Упродовж року вони отримуватимуть щомісячну стипендію розміром 2240 грн, а також матимуть змогу одержати фінансову та експертну підтримку проектів наукового, соціального, екологічного або бізнес спрямувань.
21 June 2021

В Острозькій академії говорили про помісність Церкви зі східно-католицької та православної перспектив
У Національному університеті «Острозька академія» 17 червня відбувся науковий семінар Українського християнського академічного товариства (УХАТ) у співпраці з Інститутом екуменічних студій УКУ «Помісність Церкви зі східно-католицької та православної перспектив». Захід проведено за підтримки благодійного фонду «Renovabis». Модераторами події були доктор історичних наук, доцент кафедри історії ім.проф.М.П.Ковальського НаУОА Андрій Смирнов та вчений секретар УХАТ Тарас Курилець. Подія транслювалася на платформі Zoom та у Facebook.
18 June 2021

«Рекреація — 2021»
У Національному університеті «Острозька академія» 17 червня відбулося свято спорту та здоров’я. «Рекреація — 2021» зібрала на території університетського спортивного комплексу чимало студентів, викладачів та гостей академії. Це свято є заключним етапом щорічної спартакіади здоров’я та заохочує студентів університету до фізичного розвитку і ведення здорового способу життя. 
17 June 2021

Студенти Національної безпеки НаУОА пройшли бойову підготовку
Нещодавно студенти першого курсу спеціальності «Національна безпека» Національного університету Острозька академія» під керівництвом доктора юридичних наук, старшого наукового співробітника, доцента, полковника у відставці, завідувача кафедри політології та національної безпеки Миколи Романова завершили бойову підготовку на Рівненському полігоні.
16 June 2021

В Острозькій академії відбулася презентація монографії професора Окабе ЙошіхікоVideo
15 червня 2021 року в Національному університеті «Острозька академія» відбулася онлайн-презентація монографії директора Центру міжнародних обмінів Університету Кобе Гакуін, президента Асоціації україністів Японії, доктора економічних наук, професора Окабе Йошіхіко «Історія японсько-українських відносин (1915–1937 рр.)». Для широкого загалу в Україні презентація цієї книги пройшла вперше. Організували подію Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара, факультет міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія», Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин і Українське Історичне Товариство. Офіційним медіапартнером виступив Інформаційний портал української діаспори всього світу «Стожари». 
15 June 2021

Ректор Острозької академії провів зустріч з представниками Вищої Школи Бізнесу і Підприємництва
Понад 10 років Вища школа бізнесу і підприємництва з Островця Свентокшиського (Польща) є партнером Острозької академії. Продовжуючи добрі традиції співпраці новообраний ректора з Польщі доктор Павло Готовєцький відвідав Острозьку академію. 
15 June 2021

В Острозькій академії вручили іменні гранти Фонду імені Дарії Муцак-Ковальської та Михайла Ковальського
Національний університет «Острозька академія», наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів, здавна шанує та оберігає принципи, цінності та традиції, що об’єднують людей споконвіків. Серед них принципи взаємоповаги, взаємодопомоги, підтримки та співпраці. Яскравим свідченням цього є плідне та довготривале партнерство з українською діаспорою закордоном.  З року в рік у Національному університеті «Острозька академія» відбувається вручення іменних грантів від Фонду імені Дарії Муцак-Ковальської та Михайла Ковальського (Торонто, Канада). Ця традиція продовжується і надалі. Сьогодні, 14 червня, на засіданні ректорату було вручено 12 персональних іменних грантів для спудеїв і аспірантів Острозької академії. Грант призначається щорічно студентам та аспірантам університету, які мають високе почуття національної гідності, патріотизму та високі досягнення у громадському, суспільно-політичному житті, а також у науковій діяльності університету.
14 June 2021

В Острозькій академії відбувся перший студентський фестиваль документального кіно
У Національному університеті «Острозька академія» 9 червня відбувся перший студентський фестиваль документального кіно. Фестиваль проходив у межах оцінювання студентських робіт із навчальної дисципліни «Журналістський фах: телевиробництво». Організатором події був кандидат психологічних наук, доцент Олексій Костюченко. 
10 June 2021

В Острозькій академії для викладачів РГМ мов провели тренінг «Підсумки року»
У Національному університеті «Острозька академія» 9 червня відбувся онлайн методичний семінар-тренінг для викладачів факультету романо-германських мов НаУОА: Майстермайнд «Підсумки року». Захід був організований деканессою факультету РГМ, кандидаткою психологічних наук, доценткою Інною Ковальчук та завідувачкою кафедри міжнародної мовної комунікації, доценткою, кандидаткою педагогічних наук Оксаною Юр’євою. Модераторкою події була кандидатка педагогічних наук, блогерка, засновниця @talking.teachers.club Інна П’янковська.
10 June 2021