Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука

Навчально-науковий інститут права ім. І. Малиновського

Інформація про академіка І. Малиновського

Керівництво

Директор: Іщук Сергій Іванович, доктор юридичних наук, доцент

Контактна інформація:
e-mail: serhii.ishchuk@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок – четвер: 9.00-16.00, обідня перерва: 13.00 – 14.00, п’ятниця – бібліотечний день

Заступник директора з навчально-наукової роботи: Герасимчук Олег Павлович, кандидат юридичних наук, доцент 

Контактна інформація:
e-mail: oleh.herasymchuk@oa.edu.ua
Офісні години:
понеділок – п’ятниця: 14.00-16.00

Заступник директора з навчально-виховної роботи: Хомич Тетяна Миколаївна, викладач кафедри теорії та історії держави і права

Контактна інформація:
e-mail: tetiana.khomych@oa.edu.ua
Офісні години:
понеділок – п’ятниця: 14.00-16.00

Заступник директора з питань якості освіти: Дробуш Ірина Вікторівна, доктор юридичних наук, професор

Контактна інформація:
e-mail: iryna.drobysh@oa.edu.ua
Офісні години:
Понеділок – четвер: 9.00-17.00, обідня перерва: 13.00–14.00

Старший лаборант деканату: Ткачук Катерина Олександрівна

Контактна інформація: навчальний корпус, пр. Незалежності, 3, ауд. 316
e-mail: dekanat.ipm@oa.edu.ua
Офісні години:
понеділок – п'ятниця: 9.00-17.00, обідня перерва: 13.00–14.00.

Загальна інформація про інститут та навчальні програми

Спеціальність «Право» була впроваджена в Національному університеті «Острозька академія» у 1996 році при гуманітарному факультеті й мала денну форму навчання. З 1 січня 1999 року дану спеціальність забезпечив створений правничий факультет. З 9 червня 2011 року наказом ректора № 38 з метою вшанування пам’яті Іонікія Малиновського, академіка Всеукраїнської академії наук, уродженця м. Острог, було утворено Навчально-науковий інститут права ім. І. Малиновського.

Відповідно до актуального рейтингу правничих шкіл України 2021 року Інститут права Національного університету «Острозька академія» посів четверте місце серед усіх правничих шкіл України. Критеріями вказаного рейтингу були: 1) Рівень професійних знань випускників – 30%; 2) Рівень критичного мислення випускників – 15%; 3) Рівень викладання іноземної мови – 10%; 4) Привабливість магістерських програм – 10%; 5) Привабливість бакалаврських програм – 10%; 5) Рівень довіри роботодавців до школи – 25%.

Більш детально про рейтинг правничих шкіл 2021 за посиланнями: https://uba.ua/ukr/annual_ranking_law_schools_21/, https://pravo.ua/articles/shkilna-pershist/.

Перелік спеціальностей

Бакалаврат (І рівень вищої освіти):

Магістратура (ІІ рівень вищої освіти):

Аспірантура (ІІІ освітньо-науковий рівень):

Освітня програма підготовки фахівців права спрямована на врахування кардинальних змін в усіх сферах суспільного життя, що потребують підготовки юристів-фахівців високої кваліфікації.

У 2019 році Інститутом права Національного університету «Острозька академія» завдяки підтримці програми USAID «Нове правосуддя» проведено зовнішній моніторинг освітніх програм, а також отримано експертну підтримку у запровадженні інноваційного навчального плану підготовки правника, який був розроблений Програмою на запит Міністерства юстиції України.

Чудовим результатом такої співпраці стали нові навчальні плани для підготовки правників (бакалаврська та магістерська програми). У цих навчальних планах було враховано основні концептуальні засади Типового навчального плану USAID, а також сучасні виклики у сфері юридичної освіти.

Студенти Інституту права ім. І. Малиновського мають можливість реалізувати набуті теоретичні знання при проведенні практичних занять, ділових ігор в тому числі на базі судових та правоохоронних закладів, а також приймають активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях.

Для набуття практичних навиків студенти проходять ознайомчу, виробничу, переддипломну практики на підприємствах, в організаціях, в судових та правоохоронних органах, у вищих навчальних закладах, інших установах.

З ініціативи студентів та за сприяння благодійного фонду «Правничі ініціативи» у 2000 році створено юридичну клініку «Pro Bono» («Заради добра»), основною метою якої є застосування і втілення теоретичних знань в галузі юриспруденції на практиці, надання правової допомоги населенню, студентами проводяться тренінгові заняття з питань практичного права для учнів загальноосвітніх закладів міста та району.

Навчально-науковий Інститут права ім. І. Малиновського постійно вивчає та запроваджує новітні навчальні технології, сучасні форми та методи навчально-виховного процесу, що забезпечується завдяки розширенню сфери міжнародного співробітництва, пошуку нових ділових партнерів, розробці проектів та участі у грантах, міжнародних програмах із взаємообміну викладачами та студентами, стажування у кращих навчальних закладах Європи, США та Канади.

За результатами соціологічних досліджень Інституту соціологічних досліджень Національного університету «Острозька академія» понад 95% випускників Інституту права ім. І. Малиновського працевлаштовані за фахом. Сфера працевлаштування є досить широкою: правоохоронні органи, судові органи, органи митної та податкової служб, юстиції, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, адвокатура, нотаріат, юридичні науково-дослідні та навчальні заклади, юридичні служби державних і недержавних підприємств та організацій.

Активну допомогу Інституту та кафедрам щодо організації навчального виховного процесу надає орган студентського самоврядування «Рада правників». Рада об’єднує найактивніших студентів кожної групи Інституту, проводить діяльність у всіх напрямках, які стосуються життя студентства.

Корисні посилання на ініціативи студентів та викладачів Інституту права: