Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Навчально-науковий інститут права ім. І. Малиновського

Перелік спеціальностей

Бакалаврат (І рівень вищої освіти):

Магістратура (ІІ рівень вищої освіти):

Аспірантура (ІІІ освітньо-науковий рівень):

Спеціальність «Право» була впроваджена в Національному університеті «Острозька академія» у 1996 році при гуманітарному факультеті й мала денну форму навчання. З 1 січня 1999 року дану спеціальність забезпечив створений правничий факультет. З 9 червня 2011 року наказом ректора № 38 з метою вшанування пам’яті Іонікія Малиновського, академіка Всеукраїнської академії наук, уродженця м. Острог, було створено Навчально-науковий інститут права ім. І. Малиновського.

Відповідно до актуального рейтингу правничих шкіл України 2021 року Інститут права Національного університету «Острозька академія» посів четверте місце серед усіх правничих шкіл України. Критеріями вказаного рейтингу були: 1) Рівень професійних знань випускників – 30%; 2) Рівень критичного мислення випускників – 15%; 3) Рівень викладання іноземної мови – 10%; 4) Привабливість магістерських програм – 10%; 5) Привабливість бакалаврських програм – 10%; 5) Рівень довіри роботодавців до школи – 25%.

Навчання в Навчально-науковому інституті права ім. І. Малиновського це:

  • освітня програма підготовки фахівців права спрямована на врахування кардинальних змін в усіх сферах суспільного життя, що потребують підготовки юристів-фахівців високої кваліфікації;
  • можливості реалізувати набуті студентами теоретичні знання під час проведення практичних занять, ділових ігор, в тому числі на базі судових та правоохоронних закладів, а також брати активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях;
  • набуття практичних навиків студентами завдяки ознайомчій, виробничій, переддипломній практиці на підприємствах, в організаціях, у судових та правоохоронних органах, у вищих навчальних закладах, інших установах;
  • постійне вивчення та впровадження новітніх навчальних технологій, сучасних форм та методів навчально-виховного процесу, що забезпечується завдяки розширенню сфери міжнародного співробітництва, пошуку нових ділових партнерів, розробці проєктів та участі у грантах, міжнародних програмах із взаємообміну викладачами та студентами, стажування у кращих навчальних закладах Європи, США та Канади;
  • вивчення іноземних мов за програмами, що адаптовані до вимог спеціальності;
  • навчальні плани для підготовки правників (бакалаврська та магістерська програми), у яких враховано основні концептуальні засади Типового навчального плану USAID, а також сучасні виклики у сфері юридичної освіти.

У 2019 році Інститут прав НаУОА за підтримки програми USAID «Нове правосуддя» провів зовнішній моніторинг освітніх програм, а також отримав експертну підтримку у запровадженні інноваційного навчального плану підготовки правника, розробленого Програмою на запит Міністерства юстиції України.

З ініціативи студентів та за сприяння благодійного фонду «Правничі ініціативи» у 2000 році створено юридичну клініку «Pro Bono» («Заради добра»), основною метою якої є застосування і втілення теоретичних знань у галузі юриспруденції на практиці, надання правової допомоги населенню. Студенти проводять тренінгові заняття з питань практичного права для учнів загальноосвітніх закладів міста та району.

За результатами соціологічних досліджень Інституту соціологічних досліджень НаУОА понад 95% випускників Інституту права ім. І. Малиновського працевлаштовані за фахом. Сфера працевлаштування є досить широкою: правоохоронні органи, судові органи, органи митної та податкової служб, юстиції, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, адвокатура, нотаріат, юридичні науково-дослідні та навчальні заклади, юридичні служби державних і недержавних підприємств та організацій.

Активну допомогу Інституту та кафедрам щодо організації навчального виховного процесу надає орган студентського самоврядування «Рада правників». Рада об’єднує найактивніших студентів кожної групи Інституту, проводить діяльність у всіх напрямках, які стосуються життя студентства.

Керівництво

Директор: Балацька Ольга Романівна, кандидат юридичних наук, доцент

Контактна інформація:
e-mail: olha.balatska@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок – четвер: 9.00-16.00, обідня перерва: 13.00 – 14.00, п’ятниця – бібліотечний день

Заступник директора з навчально-наукової роботи: Блащук Тетяна Володимирівна, кандидат юридичних наук, доцент

Контактна інформація:
e-mail: tetiana.blashchuk@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок – п’ятниця: 14.00-16.00

Заступник директора з навчально-виховної роботи: Хомич Тетяна Миколаївна, викладач кафедри теорії та історії держави і права

Контактна інформація:
e-mail: tetiana.khomych@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок – п’ятниця: 14.00-16.00

Заступник директора з питань якості освіти: Дробуш Ірина Вікторівна, доктор юридичних наук, професор

Контактна інформація:
e-mail: iryna.drobysh@oa.edu.ua
Офісні години: Понеділок – четвер: 9.00-17.00, обідня перерва: 13.00–14.00

Лаборант деканату: Демчук Ірина Михайлівна

Контактна інформація: навчальний корпус, пр. Незалежності, 3, ауд. 316
e-mail: dekanat.ipm@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок-четвер: 08.30-17.15, обідня перерва: 13:00-13:30; п'ятниця: 08.30-16.00, обідня перерва: 13:00-13:30


Корисні посилання: