Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Інформація для студентів

На території університету знаходяться чотири студентських кафе та діють кавові автомати, а також, в студентському містечку №1 знаходиться їдальня. Обід для студента (салат, перша страва і друга страва) коштуватиме від 15 грн.

Національний університет «Острозька академія» забезпечує безкоштовне харчування для студентів пільгових категорій. Окрім того, поряд із університетом є цілий спектр приватних кафе.

На території Національного університету «Острозька академія» (в адміністративно-господарському корпусі) розташований медичний пункт, який надає невідкладну та кваліфіковану лікарську допомогу студентам та співробітникам університету. У складі медичного пункту працюють лікар-терапевт і медична сестра.

Увесь спектр медичних послуг студенти можуть отримати в Центральній районній лікарні, яка розташована за адресою: м. Острог, вул. Татарська 185, телефон реєстратури (03654) 2-20-05

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про вищу освіту» особа з особливими освітніми потребами — особа з інвалідністю, яка потребує додаткової підтримки для забезпечення здобуття вищої освіти.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про вищу освіту» Національний університет «Острозька академія» працює над створенням та забезпеченням рівних умов доступу до вищої освіти, у тому числі забезпечення осіб з особливими освітніми потребами спеціальним навчально-реабілітаційним супроводом та створення для них вільного доступу до інфраструктури закладу вищої освіти з урахуванням обмежень життєдіяльності, зумовлених станом здоров’я.

Стаття 33 Закону України «Про вищу освіту» фіксує право на безоплатне забезпечення інформацією для навчання у доступних форматах з використанням технологій, що враховують обмеження життєдіяльності, зумовлені станом здоров’я (для осіб з особливими освітніми потребами); Відповідно до статті 70 Закону України «Про вищу освіту» будівлі, споруди і приміщення закладів вищої освіти повинні відповідати вимогам доступності згідно з державними будівельними нормами і стандартами.

Якщо відповідні об’єкти неможливо повністю пристосувати для потреб осіб з особливими освітніми потребами, здійснюється їх розумне пристосування з урахуванням універсального дизайну.

У Національному університеті «Острозька академія» відповідно до статті 70 Закону України «Про вищу освіту» проектування та будівництво нового навчального корпусу (м. Острог, пр-т. Незалежності, 3) здійснювалося з урахуванням потреб осіб з особливими освітніми потребами.

Зокрема, для забезпечення доступності навчального приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів передбачено тротуари шириною не менше 1,5 м. Для потрапляння на перший поверх адміністративного корпусу передбачений пандус шириною 1,2 м з фронтальним ухилом 1:12.

Доступ на другий поверх влаштований через металевий пандус шириною 1,5 м, довжиною 12 м з перепадом висоти 1,0 м. Вздовж обох боків встановлена огорожа з поручнями. Ширина вхідних дверей — 90 см. Для доступу в підвальну частину навчального корпусу зі сторони осі «А» передбачено заїзд довжиною 50 м з ухилом 1:16.

Новий навчальний корпус забезпечений інформаційними мнемосхемами з використанням шрифту Брайля. Перед вхідною групою та сходинковими маршами розміщено тактильні таблички. Усі коридори оснащені відповідними тактильними індикаторами у вигляді смуг із резини жовтого кольору. На першій та останніх сходинках — тактильна попереджувальна смуга. На перилах наклейка з шрифтом Брайля з позначенням відповідного поверху приміщення.

У навчальному корпусі змонтовано 3 ліфта, із них: 2 пасажирських і 1 вантажно-пасажирський (розміром 2,1×1,4). Кнопки керування ліфтами знаходяться на висоті Н=0,9 м. Вантажнопасажирський ліфт оснащений інформаційним гучномовцем.

На кожному поверсі передбачено окремі чоловічі та жіночі адаптовані туалети для інвалідів з поручнями відповідно до будівельних норм. Умивальники встановлено на висоту Н=0,8 м з додатковими поручнями.

ПОРЯДОК

супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю

та інших маломобільних груп населення

у Національному університеті «Острозька академія»

1. Порядок супроводу (надання допомоги) (далі — Порядок) осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення (далі — Особи, що потребують допомоги) у Національному університеті «Острозька академія» (далі — Університет) розроблено на виконання вимог пункту 2 Указу Президента України від 02 грудня 2017 року № 401/2017 «Про внесення змін до пункту 3 Положення про національний заклад (установу) України».

2. Цей порядок визначає дії осіб керівного складу щодо забезпечення зручності та комфортності перебування в університеті Особам, що потребують допомоги, а також створення умов для якісного їх обслуговування працівниками Університету.

3. Особа, що потребує допомоги, за необхідності відвідати університет, має звернутися до чергового на центральній прохідній університету (0365422758, вул. Семінарська, 2) або зателефонувати черговій (внутрішній номер 124) з центральної прохідної (вул.Семінарська, 2).

4. Черговий прохідної університету зобов’язаний у разі прибуття до центральної прохідної Особи, що потребує допомоги:

— якщо вона не працює і не навчається в Університеті, особисто з’ясувати мету її візиту, повідомити про це керівника відповідного підрозділу чи одного з проректорів, що відповідають за певний напрям роботи, та допомогти потрапити до потрібного їй приміщення (за потреби залучити для надання допомоги осіб із обслуговуючого персоналу НаУОА);

— якщо Особа з інвалідністю навчається або працює в Університеті й прибула на навчання або на роботу — допомогти потрапити до потрібного їй приміщення;

— якщо Особа, що потребує допомоги, має намір отримати інформацію про послуги Університету, і не бажає відвідувати приміщення Університету, повідомити про це керівника відповідного підрозділу чи одного з проректорів, що відповідають за певний напрям роботи. Надалі керівник певного підрозділу прибуває особисто чи забезпечує прибуття працівника підрозділу, який володіє необхідною інформацією, та консультує Особу, що потребує допомоги, безпосередньо в приміщенні прохідної університету (вул. Семінарська, 2).

5. Після закінчення візиту Особи, що потребує допомоги, черговий головного корпусу університету (вул.Семінарська, 2) організовує супровід даної Особи до виходу з Університету.

6. Даний Порядок оприлюднюється на офіційному сайті Університету, а також розміщується на інформаційних дошках на подвір’ї біля прохідної головного корпусу Університету (вул.Семінарська, 2).

Акт обстеження доступності до будівлі, навчальних класів та іншої інфраструктури навчального корпусу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп насалення

Страхування здійснюється на власний розсуд студентів в індивідуальному порядку.

Студенти, що навчаються за рахунок коштів державного бюджету мають право щомісяця отримувати стипендію. Академічну стипендію отримують студенти, які за результатами сесії мають середній бал 76 та вище, що визначається з урахуванням усіх вивчених дисциплін у семестрі.

За особливі успіхи в навчанні, пошуковій, науково-дослідній і творчій роботі та активну діяльність, спрямовану на відродження української державності, духовності, науки, культури студентам призначаються іменні та персональні стипендії. Це стипендії імені видатних учених, стипендії Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України тощо.

Студенти які показують визначні результати у навчанні, громадській роботі, спорті можуть отримати премію.

Навчально-виховний процес здійснюється у п’ятьох навчальних корпусах, які сполучені між собою переходами і становлять єдиний комплекс. У розпорядженні студентів сучасна наукова бібліотека. В університеті створені належні умови для оволодіння сучасними інформаційними технологіями.

У навчальному процесі використовуються також допоміжні приміщення: стадіон, стадіон із штучним покриттям, спортивні зали та майданчики, бейсбольне поле.

У спорткомплексі знаходяться спортивні зали: гімнастичний, тенісний та зал для шейпінгу.

У Національному університеті «Острозька академія» практика студентів є невід’ємною складовою процесу підготовки фахівців різних освітніх рівнів.

Метою проходження практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації праці в галузі їх майбутньої професії, формування у них на базі одержаних в університеті знань, професійних умінь і навичок прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових і виробничих умовах, виховання потреби систематично оновлювати свої знання, вести наукові дослідження та творчо застосовувати отримані знання в практичній діяльності.

Залежно від конкретного напряму підготовки (спеціальності, спеціалізації) практика може бути:

  • навчальна (наприклад, фольклорна, ознайомча, археологічна, мовна та ін.);
  • виробнича (наприклад, педагогічна, економічна, юридична, науково-дослідна та ін.);
  • переддипломна;
  • аспірантська.

Перелік усіх видів практик для кожного напрямку підготовки (спеціальності, спеціалізації), їх форми, тривалість і терміни проведення визначаються в навчальних планах.

Зміст і послідовність практики регламентується наскрізною програмою, яка розробляється кафедрою згідно з навчальним планом і затверджується першим проректором. Зміст наскрізної програми повинен відповідати наказам Міністра освіти і науки України та рішенням колегії Міністерства освіти і науки України щодо практичної підготовки студентів, навчальному плану спеціальності, освітньо-кваліфікаційній характеристиці та освітньо-професійній програмі випускників. На основі цієї програми розробляються робочі програми відповідних видів практики. Програми практики повинні відповідати вимогам галузевих стандартів вищої освіти, враховувати специфіку спеціальності та відображати останні досягнення науки й виробництва.

Визначення бази практики здійснюється керівництвом Університету на основі прямих договорів із підприємствами, організаціями, установами незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності.

Студенти можуть самостійно, за погодженням кафедр, вибирати для себе місце проходження практики і пропонувати його для використання.

Головним завданням фізичного виховання студентської молоді в НаУОА є формування у студентів свідомого ставлення до рухової активності та здорового способу життя, втілення здобутих навичок на практиці в щоденному житті, фізичного самовдосконалення, та практичних умінь. З цією метою при кафедрі фізичного виховання успішно функціонують різнопланові спортивні секції.

В університеті з 1997 року проводиться традиційна Спартакіада «Здоров’я», змагання якої проходять протягом всього навчального року та завершуються традиційним, започаткованим ще на початку заснування Острозької академії (1576 р) святом «Рекреація», на якому підбиваються підсумки проведення всіх видів змагань, нагороджуються переможці та кращі студенти-спортсмени.

З метою зробити навчально-виховний процес насиченим мистецькими акціями та культурними заходами, за ініціативи студентів та керівництва університету в Острозькій академії в 1995 році був створений Культурно-мистецький центр.