Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Міжнародна діяльність

Міжнародна діяльність кафедри національної безпеки та політології

В рамках проєкту Erasmus+ студенти спеціальностей «Політологія» та «Національна безпека (за окремими сферами забезпечення і видами діяльності)» можуть взяти участь у студентській мобільності та навчатися упродовж семестру в одному з таких університетів-партнерів:

Люблінський католицький університет ім. Яна Павла II 

Люблінський католицький університет ім. Яна Павла ІІ був заснований в 1918 році. Він вважається одним з найстаріших університетів в Любліні та Польщі. Він був заснований польською єпархією за ініціативою Ідзі Радзишевського, який був першим ректором Люблінського університету.

Зеленогурський Університет 

Зеленогурський Університет був заснований на основі парламентського закону 07 червня 2001 року. Університет був заснований шляхом злиття технічного та педагогічного університету, ставши таким чином найбільшим державним вищим навчальним закладом в Любуському воєводстві. Зеленогурський Університет належить до елітних польських університетів.

Академія ім. Якуба з Парадижа в Гожуві Велькопольскому 

Академія ім. Якуба з Парадижа в Гожуві Велькопольскому ділиться на чотири факультети: Факультет адміністрації та національної безпеки, Факультет економіки, Факультет гуманітарних наук і Факультет технологій. Академія нараховує близько 3500 студентів та аспірантів і майже 300 осіб викладацького складу. Академія має широкий спектр програм для студентів і аспірантів, у тому числі з польської філології, технічні програми в області комп'ютерних наук, машинобудування, інженерної безпеки та  інші навчальні програми.

Університет Масарика в м.Брно 

Університет Масарика розташований в місті Брно, є другим за величиною державним університетом в Чеській Республіці і провідним вищим навчальним закладом в Моравії. Визнаний як один з найбільш важливих педагогічних і науково-дослідницьких інституцій в Чехії. Університет відіграє важливу роль в соціальному і культурному житті Південно-Моравського регіону.

Університет Бейра Інтеріор 

Державний університет у Португалії. Розташований у провінції Внутрішня Бейра, в муніципалітеті Ковілян. Заснований 1979 року, але у 1986 році отримав повний статус університету (Universidade da Beira Interior). Має такі факультети: природничих наук, інженерної справи, гуманітарних і суспільних наук, мистецтв і літератури, охорони здоров'я. При університеті діє ряд науково-дослідних центрів. 

Спільна магістерська програма «Східні студії» з Варшавським університетом

За результатами засідання Х ювілейного Консорціуму Варшавського університету та українських університетів, що відбувався 14 травня 2013 року, було підписано угоду про співпрацю між Варшавським університетом та Острозькою академією із започаткуванням спільної магістерської програми «Східні студії» з видачою двох дипломів: магістра політології Острозької академії та магістра Варшавського університету („Studia Wschodnie” SEW UW 

Відповідальний за програму з української сторони: Лебедюк Віталій Миколайович, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри політології та національної безпеки.

Міжнародна співпраця кафедр політології та національної безпеки і міжнародних відносин реалізовується через двосторонню співпрацю та участь у спільних наукових та освітніх заходах з такими університетами:

Клайпедський університет, Литва  

Назаретський коледж, США 

Варшавський університет, Польща 

Кафедра політології та національної безпеки є найактивнішим учасником міжнародних грантових програм з розвитку наукових досліджень та вдосконалення освітніх програм. 

У 2019 році Національний університет «Острозька академія» став переможцем проєкту Еразмус+ «WARN – Академічна протидія гібридним загрозам (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)», у складі консорціуму університетів-переможців з України, Фінляндії, Франції, Португалії та Естонії. Реалізація проєкту триватиме до 14 листопада 2022 року. Основними завданнями є створення нових і оновлення наявних освітніх програм з політології та національної безпеки, розробка нових курсів із тематики проєкту та впровадження їх у навчальний процес, підвищення кваліфікації викладачів, створення новітньої навчальної лабораторії та центру передового досвіду вивчення і протидії гібридним загрозам, розробка і впровадження нових методик досліджень проблемних питань, пов’язаних з тематикою проєкту. 

В межах отриманого гранту International Visegrad Fund’s Visegrad University Studies Grant (V4EaP Visegrad University Studies Grant No. 61610036) упродовж 2017-2019 навчальних років, для студентів спеціальності «Політологія», іноземні викладачі з University in Banska Bystrica (Slovakia), Charles University (Czech Republic), The John Paul II Catholic University of Lublin (Poland) читали навчальний курс «The Comparative Study of Demoratization: Transition Politics in V4 countries and Ukraine».

Упродовж 2017-2020 років за результатами гранту Erasmus+ Programme – Jean Monnet Activities European «Values and Identity Studies» (587684-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE) студенти різних спеціальностей університету змогли долучитися до різноманітних наукових та освітніх заходів з питань вивчення Європейського Союзу. 

Міжнародні студентські конференції, дослідження та круглі столи

З 2009 р. кафедра разом з Державним університетом імені Шимона Шимоновіца (м. Замосць, Республіка Польща ) започаткувала спільні польсько-українські круглі столи на актуальні питання міжнародних відносин та безпекових проблем. Студенти та викладачі беруть участь у спільних конференціях та круглих столах.