Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Кафедра міжнародних відносин

Керівництво

Завідувач кафедри - доктор політичних наук, професор Сидорук Тетяна Віталіївна

Роб. тел.: (03654) 3-08-32
e-mail: kafedra.mv@oa.edu.ua
Офісні години: Пн.-Пт. 9.00-18.00
Обідня перерва: 12.30-13.30


Старший лаборант кафедри - Матвійчук Наталя Володимирівна

Роб. тел.: (03654) 3-08-32
e-mail: kafedra.mv@oa.edu.ua
Офісні години: Пн.- Пт. 9.00-18.00
Обідня перерва: 12.30-13.30


Лаборант кафедри - Білявська Даяна Валеріївна

Роб. тел.: (03654) 3-08-32
e-mail: kafedra.mv@oa.edu.ua
Офісні години: Пн.- Пт. 9.00-18.00
Обідня перерва: 12.30-13.30

Загальна інформація про кафедру

Кафедра міжнародних відносин створена 1 листопада 2010 р. шляхом реорганізації кафедри міжнародних відносин та країнознавства. Завідувач кафедри – доктор політичних наук, професор Сидорук Тетяна Віталіївна.

На кафедрі працюють 17 висококваліфікованих науково-педагогічних працівників. З-поміж них: 4 доктори наук – доктор політичних наук, професор Сидорук Т. В., доктор історичних наук, професор Атаманенко А. Є., доктор історичних наук, професор Кулаковський П. М., доктор психологічних наук, доцент Августюк М. М.; 9 кандидатів наук, докторів філософії – професор Павлюк В. В., доцент Конопка Н. О., доцент Тимейчук І. М., доцент Шишкін І. Г., доцент Рудько С. О., старший викладач Корнійчук Л. В., старший викладач Близняк О. А., старший викладач Матвійчук Н. В., викладач Савчук В. А.; 4 викладачі – Нікітюк Л. М., Конончук Н., Олексійчук Ю. В., Ющук Т. Ф.

Освітні програми кафедри базуються на результатах останніх наукових досліджень з теорії міжнародних відносин, світової політики, зовнішньої політики держав із урахуванням сучасних тенденцій глобального та регіонального розвитку і потреб ринку праці. Викладачі кафедри є авторами низки посібників, підручників, які забезпечують навчально-методичну базу лекційних курсів та полегшують підготовку студентів до академічних занять, та наукових монографій.

Навчальна діяльність кафедри

Кафедра міжнародних відносин готує бакалаврів, магістрів і докторів філософії зі спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» денної (бакалаври) та денної і заочної (магістри і доктори філософії) форм навчання.

Освітня програма «Міжнародні відносини» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти передбачає обов’язкове вивчення двох іноземних мов та можливість опанування третьої, проходження науково-дослідної практики, навчально-ознайомчої практики зі спеціальності та перекладацької практики, поглиблене вивчення зовнішньої політики держав і сучасних інтеграційних процесів. Зміст та структура програми дають можливість отримати базові знання та навички і здійснювати професійну діяльність у сферах зовнішньої політики та дипломатії.

Освітня програма «Міжнародні відносини» другого (магістерського) рівня вищої освіти передбачає формування у здобувачів системи загальних та спеціальних компетентностей у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики, інтеграційних та дезінтеграційних процесів, міжнародної і національної безпеки, аналітичної та дипломатичної діяльності, використання іноземних мов у фаховій діяльності, а також грунтовну практичну підготовку за фахом.

Освітньо-наукова програма «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» третього рівня вищої освіти (аспірантура) передбачає формування у здобувачів загальних та фахових компетентностей, достатніх для проведення наукових досліджень за спеціальністю 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, участі у колективній науково-дослідній роботі у галузі міжнародних відносин, здійснення педагогічної діяльності, організації науково-методичної роботи профільної кафедри у закладі вищої освіти (науковій установі). Вона поєднує професійну теоретичну підготовку, проходження аспірантської (асистентської) практики та науково-дослідну роботу здобувачів.

Освітня програма «Міжнародні регіональні студії» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти передбачає вивчення здобувачами регіональних міжнародних відносин, міжнародного туристичного ринку, перекладацьку підготовку з англійської мови зі спеціалізацією в галузі міжнародних відносин, проєктно-орієнтоване навчання з науково-дослідницькою компонентою і проходження трьох видів практики у дипломатичних та інших державних установах України, в органах державної влади і місцевого самоврядування, туристичних компаніях.

Освітня програма «Євроатлантичні студії» другого (магістерського) рівня вищої освіти передбачає формування у здобувачів системних знань з теорії, історії та практики міжнародних глобальних і регіональних відносин у євроатлантичному регіоні, зовнішньої політики держав регіону, діяльності міжнародних організацій, здатних до критичного мислення і політичного аналізу, прогнозування процесів у міжнародних відносинах та зовнішній політиці, до вирішення проблем і конфліктів різних рівнів шляхом ведення переговорів.

Працевлаштування випускників освітніх програм кафедри:

  • посольства, місії та центральний апарат МЗС України;
  • консульські установи;
  • представництва міжнародних організацій;
  • візові центри;
  • підрозділи органів державної влади та місцевого самоврядування із зовнішньої політики, європейської інтеграції тощо;
  • підприємства з іноземним капіталом;
  • консалтингові та інформаційно-аналітичні структури;
  • міжнародні відділи, центри зв’язків з громадськістю підприємств, установ та організацій;
  • політичні партії та громадські організації;
  • перекладацькі та туристичні агенції;
  • заклади вищої освіти України та інших держав.

Додаткові можливості для здобувачів:

Кафедра активно співпрацює з ДП “Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв”, Міністерством закордонних справ України, Міністерством оборони України, Представництвом НАТО в Україні, Національним інститутом стратегічних досліджень, Генеральним штабом ЗСУ де здобувачі проходять стажування, навчально-ознайомчу та виробничу практики. Студенти освітніх програм кафедри є учасниками міжнародних обмінних програм з університетами Канади, Німеччини, Польщі, Чехії, Словаччини, Литви та інших країн. З 2022 року здобувачі мають можливість навчання за програмою подвійних дипломів з Вармінсько-Мазурським університетом в Ольштині (Польща).

З метою забезпечення якісного навчання на бакалаврській та магістерській освітніх програмах кафедра залучає професіоналів-практиків до викладання фахових дисциплін, зокрема Цвєтков Олександр Глібович (проф., доктор історичних наук, Надзвичайний і Повноважний Посланник першого класу) читає навчальну дисципліну “Дипломатичний протокол та етикет”; Гуменюк Борис Іванович, (проф., доктор історичних наук, Надзвичайний і Повноважний Посланник першого класу) викладає навчальну дисципліну “Основи дипломатичної діяльності”.

Наукова діяльність викладачів кафедри

На кафедрі проводяться наукові дослідження за комплексною кафедральною тематикою «Міжнародне співробітництво та інтеграційні процеси в умовах формування нового світового порядку» (керівник – проф. Сидорук Т. В.). При кафедрі функціонує Центр європейських досліджень, основною метою діяльності якого є проведення сучасних досліджень у галузі європеїстики, опублікування їх результатів та впровадження в освітній процес, та Лабораторія дослідження міжнародних відносин у Центрально-Східній Європі Х-ХІ ст., мета якої - визначення ролі України в системі міжнародних відносин у субрегіоні, а також встановлення впливу цієї системи на внутрішньополітичний і етнонаціональний розвиток українських земель.

Співробітники кафедри є авторами низки статей з актуальних проблем міжнародних відносин у провідних фахових виданнях України, закордонних журналах, науково-популярних часописах, виступають із доповідями на конференціях, рецензують дисертаційні дослідження, готують аспірантів. Завідувач кафедри Сидорук Т. В. є головним редактором наукового журналу «Зовнішні справи». Кафедра видає «Наукові записки студентів та аспірантів. Серія «Міжнародні відносини».

Кафедра постійно координує науково-дослідну роботу студентів, тісно пов’язуючи її з навчальним процесом. Студенти під керівництвом викладачів беруть участь у наукових конференціях, публікують результати своїх досліджень. Про високий рівень якості підготовки студентів свідчать їх щорічні перемоги у Всеукраїнських студентських олімпіадах та Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Переможці Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії: М. Якимчук, диплом ІІІ ступеня, 2018 р.; В. Кліментьєва, диплом ІІІ ступеня, 2018 р.; В. Фурман, диплом І ступеня, 2019 р.; В. Мирончук, диплом ІІІ ступеня, 2019 р.; А. Стригуль, диплом ІІ ступеня, 2020 р.

На кафедрі функціонують наукові гуртки: «Європейські студії» (керівники – проф. Т. В. Сидорук, О. А. Близняк), «Foreign Policy Club» (керівник – доц. Н. О. Конопка), «Актуальні проблеми світової політики та зовнішньої політики України» (керівники – Корнійчук Л. В., Матвійчук Н. В.), «Етнополітика. Міграційні процеси. Діаспори» (керівник – проф. Атаманенко А. Є.), «Актуальні проблеми країнознавства» (керівник – доц. Шишкін І. Г.), «Актуальні питання американістики (керівник – проф. Павлюк В. В.). Викладачі іноземних мов, які працюють на кафедрі, керують роботою мовних клубів: Club for Young Translators and Interpreters (керівник – В. А. Савчук); English Reading Club (керівник – Т. Ф. Ющук), «Deutschklub» (керівник – Нікітюк Л. М.).

Кафедра підтримує тісні наукові зв’язки з кафедрами міжнародних відносин ЗВО Києва, Львова, Луцька, Вінниці, Чернівців, Харкова, Миколаєва, Дніпра, а також академічними і навчальними закладами, науковими товариствами і фундаціями в Польщі, Канаді, США, Німеччині, Австрії, Румунії, Чехії, Португалії, Словаччині та інших країнах.