Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Ресурси

Серед ресурсів, що надаються студентам, викладачам, працівникам та гостям університету наукова бібліотека, відділ кадрів, інформаційно-рекламний відділ, відділ міжнародних зв’язків, Центр вивчення спадщини Острозької академії, ресурсні центри, методичні кабінети.

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів та Інститут права ім. І. Малиновського, студенти яких навчаються на 18 престижних спеціальностях.

Факультети
Корисне

При Острозькій академії створена велика кількість студентських організацій, а також проектів, у яких студенти беруть активну участь, мають змогу проявити свій творчий потенціал та реалізувати себе.

Наукові центри

Контакти:

Aдреса: вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська обл.
E-mail: pravo@oa.edu.ua
Телефон: (03654) 2-39-30

Інформація про керівника:

Попелюшко Василь Олександрович, директор Інституту права ім. І. Малиновського, доктор юридичних наук, професор

Інформація про співробітників:

Герасимчук Олег Павлович, кандидат юридичних наук, доцент
Сенчак Ігор Іванович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри муніципального права та адміністративно-правових дисциплін
Боржецька Наталія Леонідівна, викладач кафедри державно-правових дисциплін
Максимчук Оксана Олексіївна, викладач-стажист кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін

Мета роботи Центру:

Дослідження наукової, освітньої, громадської та політичної спадщини академіка І. Малиновського, видатного острожанина-правника

Напрями роботи Центру:

  • дослідження біографії І. Малиновського
  • переклад робіт академіка І. Малиновського на сучасну мову, перевидання цих робіт
  • актуалізація студентських досліджень спадщини І. Малиновського
  • проведення наукових та науково-практичних заходів (конференцій, семінарів, круглих столів), присвячених пам’яті І. Малиновського, дослідженню його робіт
  • встановлення контактів із закордонними вищими навчальними та науковими установами, в яких працював академік І. Малиновський, та іншими закладами

Керівник: Попелюшко Василь Олександрович, директор Інституту права ім. І. Малиновського, доктор юридичних наук, професор
e-mail: pravo@oa.edu.ua
Тел.: +38 (03654) 2-39-30
Офісні години: понеділок- четвер: 10.00- 18.00, обідня перерва: 13.00- 14.00

Заступник: Гонгало Сергій Йосипович, доцент кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін, кандидат юридичних наук
e-mail: pravo@oa.edu.ua, serhij.gongalo@oa.edu.ua
Тел.: (+38) 067 525-86-34
Офісні години: понеділок- четвер: 10.00- 18.00, обідня перерва: 13.00- 14.00

Коротка історія створення

Сектор криміналістики Інституту права ім.  І Малиновськогоє структурним підрозділом Національного університету "Острозька академія".   Розпочав свою діяльність у 2012 році. Створений з метою підготовки правників,  як практиків що вміють застосовувати криміналістичні знання у практичній діяльності як адвокати, нотаріуси, слідчі, судді та інші фахівці у галузі права. Особлива увага приділяється навчанню студентів у напрямку «Судова експертологія».  

Основні завдання

Наукові криміналістичні дослідження документів, почерку, теоретичних аспектів криміналістичної експертизи холодної зброї, проблемних питань криміналістичної тактики та методики, координація криміналістичних досліджень студентів.

Напрями роботи сектору

  • опанування основ експертної діяльності в Україні;
  • надання практичних навичок студентам з підготовки та проведення окремих видів експертиз;
  • дослідження можливостей криміналістичної експертизи рукописних документів на сучасному етапі розвитку криміналістики та психології, а також експертно-криміналістичного дослідження як традиційних, аналогових, так і новітніх, електронних, документів;
  • координація студентських наукових пошукових робіт із проблем сучасної криміналістики.

Плани та напрями діяльності

Розробка та впровадження навчальних спрямованих на оволодіння студентами системою знань і навичок з судово-експертної діяльності, вміння надавати консультації з питань призначення та проведення експертиз; проведення наукових досліджень у відповідних галузях криміналістики.

Основні  напрями  співпраці сектору: обмін досвідом наукової роботи зі співробітниками Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, спільна розробка наукових проектів; підготовка та  видання друкованих праць, обмін і взаємне стажування викладачів; виконання  наукових  робіт для здобуття грантів, установлених фондами зарубіжних країн.

Наукові  дослідження  в Секторі криміналістики виконуються науковими, науково-педагогічними  працівниками  кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін, аспірантами та докторантами, студентами.

Реалізовані проекти (заходи)

Заключено договір про наукову співпрацю з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз (2012 р).

Налагоджено співпрацю з Науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України при УМВС України в Рівненській області. На базі центру проводяться практичні заняття з криміналістики.

В рамках роботи сектору здійснено підготовку студентів-правників по напряму «Основи експертної діяльності в Україні». У 2014 році сертифікат отримала студентка Фесок Оксана Володимирівна. У 2015 році сертифікати отримають одинадцять студентів, які пройшли курс навчання та успішно здали іспити.