Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Лексикографічна лабораторія LEXILAB

Завідувач лабораторії - доцент Коцюк Леся Миколаївна

Aдреса: 35800 LEXILAB, Національний університет "Острозька академія", вул. Семінарська 2, м. Острог, Рівненська обл., Україна
Aдреса сайту: lexilab.oa.edu.ua

Лексикографічна лабораторія функціонує на факультеті романо-германських мов Національного університету «Острозька академія». 

Тема досліджень лабораторії: «Лексикографічні та корпусні технології опису мовної системи», державний реєстраційний номер 0109U007879.

До основних завдань LEXILAB належать:

  • дослідження, впровадження та методичний супровід змісту, методів, технологій та засобів сучасної лексикології, лексикографії та корпусної лінгвістики, а саме: накопичення текстового матеріалу (створення корпусів) для забезпечення прикладами лексикографічні роботи та для навчальних і перекладацьких цілей;
  • створення фонду електронних та друкованих словників різних типів;
  • включення в навчальний процес факультету романо-германських мов наукового доробку LEXILAB у зміст спецкурсів, наукових семінарів, наукових робіт студентів, аспірантів;
  • вивчення вітчизняного і зарубіжного досвіду розвитку науково-дослідницьких систем у сфері лексикології, лексикографії, корпусної лінгвістики, термінознавства та термінографії;
  • поширення педагогічних інновацій та новітніх освітніх технологій, досягнень науки та передових ідей в практику;створення словників одного чи декількох письменників, словників авторів одного літературного напрямку чи часового періоду, навчальних словників для ВНЗ та шкіл, термінологічних словників та лексикографічних баз даних для систем автоматичного перекладу та електронних словників;
  • створення студентських проблемних груп «Лексикографічні аспекти дослідження сучасної англійської (німецької, французької, іспанської, польської, української) мови» та «Мовна екологія та лінгвокраїнознавство», члени яких братимуть участь у наукових студентських конференціях, виконуватимуть та захищатимуть дипломні роботи з цього напрямку, організовуватимуть, проводитимуть та відвідуватимуть семінари-практикуми з вказаних напрямків.

 

Структура LEXILAB

У лабораторії працюють науковці, аспіранти, пошукувачі, студенти, які формують: 

Галузеву раду – мовознавці, які безпосередньо працюють з мовним матеріалом:

 

  1. Яворська Галина Михайлівна, доктор філологічних наук, професор;
  2. Коцюк Леся Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент;
  3. Крайчинська Галина Вацлавівна, кандидат філологічних наук, доцент;
  4. Новоселецька Світлана Володимирівна, кандидат психологічних наук, доцент;
  5. Ковальчук Інна В’ячеславівна, кандидат психологічних наук, доцент;
  6. Поліщук Вікторія Леонідівна, аспірант;
  7. Пелипенко Ольга Олександрівна, старший викладач;
  8. Пелипенко Олексій Антонович, старший викладач;
  9. Тишко Олена Василівна, пошукувач.

 

Міжгалузеву раду – науковці та спеціалісти з інших галузей знань, які залучаються в залежності від мети певного проекту.

Діючі проекти лабораторії LEXILAB: