Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Молодіжна секція Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин

Керівництво

Голова молодіжної секції: Буркут Ярослав

Контактна інформація:
e-mail: yaroslav.burkut@oa.edu.ua, sshdir@oa.edu.ua


Заступник голови секції: Стрельченко Анастасія

Контактна інформація:
e-mail: anastasiia.strelchenko@oa.edu.ua


Основними напрямками діяльності секції є:

  • зустрічі з дипломатами, аналітиками-міжнародниками та істориками дипломатії;
  • ознайомчі поїздки до дипломатичних установ, місць пам’яті української дипломатії;
  • наукові дослідження, організація та участь студентів у наукових подіях (конференціях, круглих столах, симпозіумах тощо), зокрема, у щорічній науковій викладацько-студентській конференції «Дні науки» Національного університету «Острозька академія»;
  • популяризація вивчення історії дипломатії та міжнародних відносин серед учнівської молоді.

Історія секції

Молодіжна секція Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин (далі МС НТІДМВ) була створена 13 грудня 2017 року.

На момент заснування студентська спілка була першою на теренах України Молодіжною секцією НТІДМВ. Секція об’єднує молодь, зацікавлену у вивченні сфери зовнішніх зносин, історії розвитку дипломатичної служби нашої держави та актуальних питань сучасної зовнішньополітичної діяльності України.

Першою головою МС НТІДМВ було обрано Вікторію Фурман, заступником – Назара Мартинюка, секретарем – Тетяну Ющук. Наступними очільниками секції були послідовно Надія Симоненко, Ангеліна Руденко, Роман Кіценко (заступник - Стретович Дмитро). 

Сьогодні головою Молодіжної секції є Ярослав Буркут, заступником – Анастасія Стрельченко. 

28 лютого 2018 р. Національний університет «Острозька академія» відвідали Генеральний директор Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» (ДП ГДІП) Павло Кривонос, директор дирекції «Медіацентр» ДП ГДІП Інна Хоменська, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш. Члени молодіжного відділення побували на зустрічі з ними.

У співпраці з Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина факультету міжнародних відносин НаУОА було організовано поїздку на презентацію наукового щорічника ДП ГДІП «Україна дипломатична».

У рамках спільного проєкту ДП ГДІП та OUTLOOK  “Diplomatic Greetings” члени молодіжної секції відвідали медіа-центр ДП ГДІП, де побували на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні Юхою Віртаненом, Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі та Надзвичайним і Повноважним Послом Туркменістану в Україні, дуаєном дипломатичного корпусу Нурберди Аманмурадовим, а також прослухали  лекції Генерального директора ДП ГДІП Павла Кривоноса, Генерального директора Міжнародного проекту OUTLOOK Дарії Карякіної та директора дирекції «Медіацентр» ДП ГДІП Інни Хоменської. В рамках цього ж візиту студенти відвідали Посольство Туркменістану в Україні.

За пропозицією голови Наукового товариства Ірини Матяш, з метою сприяння увіковічення в Італії пам’яті українців, що загинули у Першій світовій війні, студенти факультету міжнародних відносин Яна Мельник, Романа Касіянчук та Ігор Домчак у супроводі викладача кафедри міжнародних відносин НаУОА Володимира Савчука побували у Відні. Результатом науково-пошукової експедиції стало віднайдення серед архівних матеріалів Військового архіву Республіки Австрія понад семи десятків імен українців-військових, що народжені на українських землях й загинули в Італії, та даних про них. Крім того, студенти побували на зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Республіці Австрія Олександром Щербою, першим секретарем Посольства Володимиром Дідухом. Інформація про цю поїздку юних науковців була висвітлена авторитетними українськими ЗМІ.

16 травня 2019 року в співпраці з Центром європейських досліджень НаУОА було організовано круглий стіл «Об’єднана Європа в умовах сучасних викликів: присмерк чи шлях до нової моделі інтеграції». У заході взяли участь декан факультету міжнародних відносин проф. Алла Атаманенко, завідувач кафедри міжнародних відносин, керівник Центру європейських досліджень НаУОА проф. Тетяна Сидорук, експерт програм зовнішньої політики Центру Разумкова В’ячеслав Голуб (котрий є випускником НаУОА). Члени молодіжної секції Роман Кіценко, Тетяна Милашевська, Вікторія Приступа та ін. також презентували доповіді, присвячені актуальним питанням європеїстики.

Делегація студентів факультету міжнародних відносин – членів МС НТІДМВ 7 вересня 2019 року взяли участь у 8-ому щорічному польському Національному читанні (Narodowe Czytanie – 2019) під почесним патронатом Президентської пари Республіки Польщі, яке відбулося у Державному музеї родини Косачів у Новограді-Волинському на Житомирщині. Захід  відбувся у рамках проекту «Велика польська родина», який фінансується програмою опіки Сенату Республіки Польщі над польською діаспорою та поляками за кордоном.

Із 20 по 23 жовтня 2020 року члени молодіжної секції взяли участь у двосторонній онлайн-події під назвою «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Молдова», центром координації якої став один із співорганізаторів та добрий партнер академії, дирекція «Медіацентр» ДП ГДІП. Серед партнерів-організаторів – Міністерство закордонних справ України, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні, Посольство України в Республіці Молдова та Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Члени МС НТІДМВ – постійні волонтери та учасники під час проведення дипломатичних форумів, що відбуваються щорічно в Острозькій академії. Крім того, члени молодіжного об’єднання були слухачами освітніх програм Української школи культурної дипломатії, а також долучалися до заходів, які організовувалися Школою практичної дипломатії НаУОА. Крім того, члени молодіжного відділення є активним учасниками проведення «Моделей ООН» в Острозькій академії, організовують спільні заходи з Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, а також співпрацюють в рамках роботи студентського дискусійного клубу «Foreign Policy Club» (керівник – кандидат історичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Наталія Конопка).

Спільно з Науковим товариством студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, МС НТІДМВ є одним із співорганізаторів низки молодіжних ініціатив, які проводяться Інститутом досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара НаУОА: Міжнародного Інтернет-флешмобу до 150-річчя з дня народження Лесі Українки «Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…»; Міжнародного конкурсу творчих робіт для української молоді в діаспорі «Українці в світі»; III Всеукраїнського конкурсу серед учнівської молоді «Закордонне українство: вчора, сьогодні, завтра». Перелічені заходи знайшли значну підтримку серед авторитетних українських ЗМІ, Посольств України в іноземних державах, громадських організацій українців за кордоном, закладів загальної середньої та позашкільної освіти України.

На сучасному етапі молодіжна секція продовжує впевнено розвиватися. Із метою зацікавлення студентів у роботі об’єднання та залучення нових членів проводяться інтерактивні розіграші книг-подарунків з тематики міжнародних відносин та світової політики. Також організовуються заходи для студентів, які допомагають їм у кращому засвоєнні різних навчальних дисциплін. Зокрема, було проведено інтерактивний майстер-клас «Дипломатичний етикет, і чим його їсти».

У планах – проведення міжнародної студентської конференції з проблематики відносин України з країнами-сусідами.

ЗМІ про нас: