Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Юридична клініка «Pro bono» НaУОА

Керівник клініки: Анна Кубан


Координаторка з консультування: Анастасія Соляр


Місцезнаходження: 35800, Рівненська обл., м. Острог, вул. Семінарська, буд. 2
e-mail: oa.probono@gmail.com
Моб.тел.: +38 (098) 010 99 41
Графік роботи клініки: пн.-пт. - 15.30-18.30
Можливий попередній запис по телефону в робочі години юридичної клініки

Наша сторінка у:

Коротко про юридичну клініку

Юридична клініка «Pro bono» (від лат. – «заради добра») – спільний проект Благодійного Фонду «Правничі ініціативи» і Національного університету «Острозька академія». Сьогодні юридична клініка є структурним підрозділом університету та діє у відповідності із Законом України “Про вищу освіту” та Типовим положенням про юридичну клініку вищого навчального закладу України.

Юридична клініка «Pro bono» є однією з найперших в Україні, адже створена ще у 2000 році. Майже від початку свого утворення і дотепер клініка займає одну з передових позицій серед юридичних клінік України.

Студенти-правники мають можливість приєднатись до роботи ЮК на початку другого курсу і завершують своє навчання під час випуску на четвертому році навчання, отримуючи Свідоцтва та детальні персональні характеристики щодо своїх активностей. Саме тут перед Вами відкривається можливість закріпити теоретичні та здобути практичні знання у сфері права.

Для чого створена юридична клініка та напрями її діяльності

Юридична клініка – це, в першу чергу, база для практичної підготовки майбутніх юристів.

Юридичне консультування

Студенти-волонтери, які працюють у юридичній клініці є консультантами, адже вони безпосередньо надають правову допомогу людям, які її потребують. Таке консультування здійснюється під керівництвом менторів юридичної клініки – практикуючих юристів - випускників нашої ЮК. Правові консультації надаються з питань цивільного, земельного, сімейного, спадкового, житлового, трудового та адміністративного права, права соц. забезпечення, надається допомога ветеранам та споживачам фінансових послуг. Юридична клініка не консультує в кримінальних та господарських справах. В середньому впродовж навчального року юридична клініка надає близько 50 письмових юридичних консультацій.

Правопросвітня робота

Окрім юридичного консультування, іншим важливим елементом роботи юридичної клініки є правопросвітня робота. Зокрема, ми працюємо над підвищенням рівня правової свідомості населення, реалізуючи програму практичного «живого» права «Street Law». Програма полягає у розробці та проведенні консультантами клініки уроків із актуальних юридичних питань для школярів загальноосвітніх закладів Рівненської, Волинської та Хмельницької областей. З моменту створення Бюро правової допомоги, як структурного підрозділу Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, - юридична клініка також співпрацює з цим органом в системі державної юстиції в частині проведення спільних правопросвітніх заходів та взаємного скерування заявників, залежно від специфіки звернення.

Також, правові роз’яснення із найбільш актуальних питань публікуються у місцевих друкованих засобах масової інформації, на різноманітних порталах та інших Інтернет-ресурсах. Так, впродовж своєї діяльності юридична клініка “Pro bono” співпрацювала з такими інформаційними платформами як Освіта.ua та Правовий простір, надаючи відповіді на правові запитання, що надходили від користувачів цих ресурсів. Також юридичні консультації розміщувалися на Форумі юридичних клінік України.

Унікальність юридичної клініки “Pro bono”

Змагання з консультування клієнтів

Саме на базі юридичної клініки “Pro bono” Національного університету “Острозька академія” у 2005 році було вперше проведено всеукраїнські змагання з Інтерв’ювання та консультування клієнтів (тепер – консультування клієнтів). Ці змагання є попереднім раундом для участі у міжнародному рівні Змагань з консультування клієнтів ім. Брауна-Мостена. Консультанти нашої юридичної клініки були неодноразовими переможцями національного раунду та представляли Україну на міжнародному рівні (Кардіф, Уельс, 2006 р.; Бангалор, Індія, 2008 р.; Лас Вегас, Невада, США, 2009 р.; Маастрихт, Нідерланди, 2011 р. та 2018 р.). Після деякої перерви, Всеукраїнські змагання, які сьогодні мають назву “Національна Олімпіада юридичних клінік України з консультування клієнтів” були відновлені, і з 2015 року знову регулярно проходять на базі Острозької академії.

Співпраця із громадським сектором

В травні 2017 року волонтери юридичної клініки долучилися до однієї із мережі акцій “Відкритий діалог: Європейські цінності”, які вже тривалий час організовуються Літературною громадською спільнотою “СТАН” в різних містах України.

Міжнародна співпраця

Також доволі унікальним є досвід юридичної клініки “Pro bono” щодо співпраці із Всеукраїнською ГО Європейська асоціація студентів права – України (ELSA- Україна). В рамках програми міжнародних обмінів ELSA-Україна – STEP (Students Trainee Exchange Programme) наша юридична клініка прийняла більше десяти іноземних стажерів з Німеччини, Білорусі, Угорщини, Сполучених Штатів Америки та Чехії.

Міжнародна співпраця не обмежується програмою STEP. Наприклад, у квітні 2017 року керівниця юридичної клініки Марія Цип’ящук взяла участь із доповіддю у ХХVII Конференції юридичних клінік Польщі. Окрім того, на початку червня 2017 року відбулася перша частина міжнародного обмінного візиту між юридичними клініками Білорусії (м. Вітебськ) та юридичною клінікою “Pro bono” НАуОА. Під час цього візиту колеги із Білорусії мали змогу ознайомитися зі структурою та діяльністю українських юридичних клінік, відвідати справжнє судове засідання в місцевому суді, а також попрактикуватися під час корисних тренінгів із інтерв’ювання та консультування клієнтів.

Ментори

В юридичній клініці з 2019 року запроваджено унікальну менторську програму: випускники та випускниці юридичної клініки призначаються менторами відповідних груп і супроводжують їх діяльність під час підготовки консультацій.

Наразі в “Pro Bono” є 10 менторів:

Савчук Ігор Сергійович
Податкове право та захист даних


Ковальчук Павло Миколайович
Інтелектуальна власність, ІТ, медіа і електронні комунікації


Новацька Анастасія Сергіївна
Адміністративне, цивільне, житлове, сімейне, земельне, спадкове, трудове право


Габрук Юлія Сергіївна
Корпоративне та господарське право (digital law (IT), право інтелектуальної власності і криптовалюти)


Хаймик Валентин Федорович
Земельне право, архітектурно-будівельний контроль


Скольський Андрій
Публічні закупівлі


Смалюк Роман Володимирович
Судоустрій, адміністративне судочинство


Мазурук Оксана Аркадіївна
Господарське, міжнародне приватне право, захист комерційної таємниці, конфіденційної інформації та персональних даних.


Пархомчук Вікторія Віталіївна
Цивільне, адміністративне, господарське право


Михальчук Катерина Василівна
Адміністративні та цивільні справи


Наші досягнення

Запрошуємо до юридичної клініки “Pro bono” НаУОА!