Концерт всесвітньо відомого диригента Романа Реваковича в Острозькій академії

Концерт всесвітньо відомого диригента Романа Реваковича в Острозькій академії

У Національному університеті «Острозька академія» 21 березня 2014 року о 15.30 (Актова зала) відбудуться «ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКІ МУЗИЧНІ ДІАЛОГИ» — концерт камерного оркестру Хмельницької обласної філармонії за участі всесвітньо відомого диригента з Польщі Романа Реваковича та соліста, заслуженого артиста України зі Львова Йожефа Єрміня.

У програмі:

•  Гражина Бацевіч — «Концерт для струнних»;
  •  Валентин Сильвестров — «Серенада» для струнних;
  •  Ненрик Міколай Гурецкі — Концерт для чембало і струнного оркестру (версія для фортепіано з оркестром);
  •  Ігор Щербаков — Фортепіанний концерт № 1;
  •  Мирослав Скорик — «Диптих» для струнних;
  •  Войцєх Кіляр — «Орава для струнних»;

Вхід на концерт вільний.

«Я почав займатися музикою у 15 років. Відтоді потрапив у вир світової музичної культури, відчував себе людиною світу. У той же час українське музичне мистецтво було для мене чимось дивним і незрозумілим. У польських школах взагалі не говорилося про українську історію, культуру, ідею як таку, що має якусь вагомість. Згодом я закінчив Музичну Академію ім. Ф. Шопена у Варшаві за спеціальністю „Теорія музики“. Тоді ж дізнався, про існування хору „Журавлі“. Цей хор був справді унікальним явищем в Польщі, який об’єднував польських українців, розкиданих операцією „Вісла“ по всій території країни», — розповідає Роман Ревакович під час спілкування зі студентами Острозької академії два роки тому.

У 1982 році він почав керувати хором. Кульмінацією діяльності «Журавлів» стала поїздка колективу в Україну.

У 1995 році у Львові разом з композиторами Львівської організації Національної спілки композиторів України Роман Ревакович заснував Фестиваль Сучасної Музики «Контрасти», на якому зреалізував перші виконання творів І. Щербакова, Ю. Ланюка та Е. Сєліцкєго, а також перші виконання в Україні творів В. Лютославського, К. Пендерецького, З. Краузе, А. Нікодемовіча. За його словами, це був своєрідний початок спілкування з сучасною українською музикою: «Польські філармонії не виконують української музики, польські театри не ставлять українські п’єси. З відчуттям того, що я вже маю певний багаж знань про Україну та її культуру, вирішив, що мушу розповісти про це в Польщі. Так зародилася ідея про фестиваль «Дні української музики у Варшаві». Уперше захід відбувся у 1999 році. Після фестивалю в польській пресі з’явилося чимало публікацій про те, наскільки здивована польська громадськість тим, що в Україні є така музика. Деякі ЗМІ писали: «Фестиваль „Дні української музики“ збагачують таке небагате культурне життя Варшави».

Під час свого останнього візиту до Острозької академії в жовтні минулого року Роман Ревакович пообіцяв студентам, що приїде до них із власним концертом.