Круглий стіл "Ниточку між нами слово-човник тягне..."

До уваги викладачів та студентів!

Лексикографічна лабораторія "Острозький неограф" Національного університету "Острозька академія" та неографічна лабораторія "NEOLEX-Рівне" Рівненського державного гуманітарного університету запрошують Вас узяти участь у круглому столі "Ниточку між нами слово-човник тягне...", що відбудеться 31 березня 2011 року о 15.30 у прес-центрі.

ПРОГРАМА

1.  Максимчук В. В., викладач кафедри української мови НаУОА, заступник керівника лексикографічної лабораторії “Острозький неограф”.
Неологічна школа в Острозі: історія становлення та розвитку.

2. Степанова О. І., к. філол. н., доц. кафедри української мови ім. К. Ф. Шульжука РДГУ.
Метафора в аспекті неології.

3. Костюкевич Ю. І., магістрантка НаУОА.
“Сосна пливе із ночі і росте, як полохке вітрило всечекання…” (рецепція творчості В. Стуса).

4. Лісовська Ю. А., Пухонська О. Я., магістрантки НаУОА.
Новотвори з перших уст: результати експерименту.

5. Диспут «Словотворчість поетів: розвиток чи засмічення рідної мови?»
 6. Коновальчук Г. В., студентка четвертого курсу НаУОА.

Узуалізовані АЛН (за творчістю Т. Г. Шевченка).

7. Семенчук А. В., Кушнер О. Д., студентки четвертого курсу.
Фольклоризм і новотвір: проблеми ідентифікації.

8. Матчук А. Л., к. філол. н., доц. кафедри теорії літератури та славістики РДГУ.
Авторські новотвори Яра Славутича як ідентифікатори підтексту художнього твору.

9. Гаврилюк Н. В., к. філол. н., ст. в. кафедри української мови ім. К. Ф. Шульжука РДГУ.
 Основні тенденції словотворчої практики неокласиків.

10. Шкарбан Т. М., к. філол. н., доц. кафедри української мови ім. К. Ф. Шульжука РДГУ.
Словотворчий талант Василя Барки (відгук про монографію Н. Адах).

11. Кирилюк О. В., магістрантка НаУОА.
Редакторське втручання в мовосвіт Тичини.

12. Маслова Ю. П., викладач кафедри релігієзнавства НаУОА.
 Особливості гендерних неологізмів на сторінках українських ЗМІ.

13. Вокальчук Г. М., д. філол. н., проф., зав. кафедри української мови ім. К. Ф. Шульжука РДГУ, науковий керівник неографічної лабораторії «NEOLEX-Рівне» РДГУ, лексикографічної лабораторії «Острозький неограф» НаУОА Перспективи неологічної роботи на 2011 рік.

Також планується виставка-продаж книжкової продукції членів неографічних лабораторій.

Модератори − Ольга Кирилюк, Віталій Максимчук