Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії провели модель перемовин щодо врегулювання російсько-української війни за участі основних міжнародних гравців

09 травня 2025 р.

До Дня Європи 9 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбулась перша частина моделі перемовин на тему «Врегулювання російсько-української війни за участі основних міжнародних гравців». Організатори й учасники заходу – студенти Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки НаУОА та студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Студентка 2-го курсу ОПП «Міжнародні відносини», голова наукового підрозділу ННІМВНБ Злата Трусік зазначила, що головною метою заходу є показати, наскільки складний і багатогранний процес міжнародних перемовин; навчити студентів аргументовано відстоювати позицію, знаходити компроміси й усвідомлювати роль кожного учасника на міжнародній арені. 

«Такі моделі важливі для формування майбутніх дипломатів, аналітиків, експертів із міжнародних відносин і загалом відповідальних громадян. Особливо цінно проводити подібні події зараз, коли Україна потребує консолідованої підтримки світу й активного просування своїх інтересів на всіх рівнях»,

додала Злата Трусік.

Під час заходу учасники активно обговорювали національні інтереси кожної зі сторін, механізми гарантування безпеки, моделювання можливих шляхів подальшого розвитку подій і працювали над спільною підсумковою декларацією.

Враженнями поділилася студентка 2-го курсу ОПП «Міжнародні відносини» НаУОА Валерія Пономаренко:

«Участь студентів у такому форматі моделювання дозволяє не тільки краще розуміти реалії міжнародної дипломатії, але й роботу механізмів ухвалення рішень на глобальному рівні. Особливо цінним є те, що до моделі були залучені ролі основних міжнародних гравців, зокрема НАТО та ЄС. Це дало змогу учасникам відчути всю складність переговорного процесу, а саме балансування між інтересами сторін, пошук компромісів і врахування насамперед інтересів своєї ролі. Такий захід є не просто освітньою ініціативою, а простором для формування стратегічного мислення й міжкультурного діалогу, а також кроком до усвідомлення важливості та вміння вести складні, але необхідні переговори».

Кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри міжнародних відносин, керівниця Інформаційного центру ЄС НаУОА Ольга Близняк підсумувала:

«Сьогодні Україна разом з іншими країнами відзначає День Європи, що символізує єдність, мир, демократію та верховенство права. Це нагода наголосити на нашій відданості європейським цінностям і стратегічному курсу на інтеграцію до Європейського Союзу. В умовах зовнішніх викликів підтримка Європи є надзвичайно важливою для зміцнення нашої державності, безпеки та економічного розвитку. Для українців Дні Європи є не просто датою в календарі. Це про надію, вибір серцем і розумом, це про майбутнє, у якому Україна – частина великої європейської родини».