Релігієзнавчий науково-практичний форум “Злагода.Острог” зібрав однодумців

28.10.2021

З нагоди 440-річчя видання «Острозької Біблії» кафедра філософії та культурного менеджменту Національного університету «Острозька академія» 28 жовтня організувала Релігієзнавчий науково-практичний форум «Злагода. Острог».

Організаторка заходу, Катерина Якуніна, кандидатка історичних наук, старша викладачка кафедри філософії та культурного менеджменту, зазначає:

“Сьогоднішня зустріч присвячена тим питанням і викликам у сфері релігії, які цікавлять сучасне суспільство. У 2019 році ми вже проводили круглий стіл, присвячений адаптації релігійних організацій до умов карантину. Ця практика була корисною та дала багато тем для обговорення. Ми беремо до уваги не лише думки здобувачів освітнього процесу, а й хочемо почути релігійні організації, державних службовців, засоби масової інформації”.

На зустрічі обговорювали такі теми:

• Сьогодення міжконфесійного діалогу;
  • Міжправославний конфлікт України: майнові та правові колізії;
  • Стан та перспективи духовної освіти в Україні;
  • Важливість підготовки кваліфікованих працівників у сфері релігієзнавства для держави;
  • Релігійні організації та пандемія: виклики та загрози;
  • Зміни вектору державно-церковних відносин у сучасній Україні.

На конференцію завітали представники релігійних організацій, науковці, випускники світських та конфесійних навчальних закладів. Зокрема, Олександр Трофимчук, президент Рівненської духовної семінарії; Андрій Смирнов, доктор історичних наук, професор кафедри історії Національного університету “Острозька академія”, член Синодальної комісії з міжхристиянських відносин в ПЦУ; Світлана Филипчук, доцентка кафедри філософії та культурного менеджменту Національного університету “Острозька академія”, редакторка, лекторка Християнської Вільної Академії.

За результатами зустрічі буде підготовлено електронний збірник тез виступів.