Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Про виклики університетських музеїв

23.10.2021

У Національному університеті “Острозька академія” днями презентували оновлений Музей історії закладу.

Сучасний та інтерактивний освітній простір створили у рамках проєкту «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні», який реалізують у партнерської програми Культура.Туризм. Регіони за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України.

Подія відбулася у форматі форуму «Університетські музеї: виклики ХХІ століття». Захід зібрав представників університетських музеїв зі Львова, Чернівців, Ніжина, Рівного, Києва, Луцька, Харкова, Умані, Житомира, Одеси та Польщі, які долучилися до дискусії у онлайн та офлайн.

Розпочався захід із вітальних слів директорки Музею історії Острозької академії, керівниці проєкту «Острозька академія: 445 років історії вищої освіти в Україні» Анастасії Хеленюк та проректора з науково-педагогічної роботи Дмитра Шевчука.

Під час роботи форуму учасники обговорювали роль університетських музеїв у системі українських музейних інституцій, специфіку діяльності музеїв при ЗВО в світлі законодавчих змін та перспективи діяльності установ. Також кожен із учасників форуму презентував для колег свої музейні установи. 

Подію модерувала колишня директорка Музею історії Острозької академії, д.іст.н., доцент Національного університету «Львівська політехніка» Світлана Муравська та науковий співробітник Музею історії НаУОА Новак Богдан

Пряму трансляцію події організувала ГО «Студія розвитку туристичного іміджу малих міст» у межах проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Завершальною частиною форуму стала презентація оновленого Музею історії Острозької академії. Екскурсію для гостей провела Анастасія Хеленюк. Упродовж кількох місяців команда проєкту працювала над новою експозицією, яка висвітлює історію заснування й діяльності навчального закладу від XVI століття до сьогодення. 

Тепер історію Острозької академії будуть розповідати двома окремими тематичними блоками, що розташувались у трьох кімнатах колишніх приміщень монастиря монахів-капуцинів. За допомогою оригінальних артефактів, спеціально виготовлених копій, муляжів, відеоконтенту нова експозиція інтерактивно висвітлює минуле і сучасне першого закладу вищої освіти на теренах східної Європи. Новостворена експозиція доповнена 3D моделями, мультимедійними елементами та аудіогідами двома мовами.

Уперше в експозиції представлено візуалізацію приміщень давньої Острозької академії, адже до наших днів будівлі ОА XVI ст. не збереглись. Завдяки застосуванню технології AR, відвідувачі зможуть побачити деталі забудови міста Острога XVI ст., які не збереглись до наших днів, розв’язати задачі з конспекту студента, детальніше ознайомитись із навчальними матеріалами предметів із циклу «семи вільних мистецтв».

На додачу, помандрувати оновленими експозиціями історії Острозької академії можна за допомогою 3D туру. Це зробить огляд музею доступним для широкої аудиторії, що є особливо актуальним в умовах карантинних обмежень.

Найближчим часом, за умови сприятливої епідеміологічної ситуації, проведуть презентації для університетської спільноти, мешканців громади, туристичних фірм.