Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Історія становлення Центру вивчення спадщини та Музею Острозької академії

Становлення Центру вивчення спадщини Острозької академії відбувалося у нерозривному зв’язку із процесом відродження Острозької академії, новий етап  історії якої розпочався 12 квітня 1994 р. після Указу Президента Леоніда Кравчука «Про утворення Острозького колегіуму». З метою популяризації славетної історії острозького культурно-просвітницького осередку та минулого закладів, у стінах яких розмістився відроджений університет, було вирішено створити Центр вивчення спадщини Острозької академії. Його очолив П. З. Андрухов, однак розгорнути активну діяльність історику завадила раптова смерть у серпні 1996 р. З цього ж року директором Центру і, фактично, творцем музею історії Острозької академії стала Ярослава Віталіївна Бондарчук. Людина непересічних знань, з великим досвідом музейної роботи. Саме завдяки її наполегливій праці в Острозькій академії було створено музей у складі Центру вивчення спадщини Острозької академії. Перша експозиційна зала була присвячена історії Острозької академії XVI століття та поступо поповнювалася експонатами з діяльності відродженої академії. З кожним роком експозиційні приміщення Музею історії розширювалися, збільшувалася кількість експонатів. Феномен відродження та швидкого поступу Острозької академії зацікавив громадськість. В академію все частіше почали приїжджати високопоставлені гості. Відвідувачі музеїв Острога з великим зацікавленням приходили і в музей Острозької академії. Отже, музей одразу ж після створення почав проводити екскурсійну діяльність, продовжуючи і науково-дослідну, і фондову роботу. Таким чином, створенню музею передувала наполеглива робота працівників Центру вивчення спадщини Острозької академії. В 2007 році на ректораті було прийнято рішення виділити зі складу Центру вивчення спадщини Острозької академії Музей в окремий підрозділ університету, що сприяло його розвитку та розширенню. За час перебування на посаді директора Світлани Муравської (Дарчик) Музей НаУОА набув теперішнього вигляду, було налагоджено фондову роботу, оновлено експозиції.

Сучасний Музей історії Острозької академії є офіційно зареєстрованим як Музей при вищому навчальному закладі та входить до мережі діяльності українських музеїв такого типу. 

У 2011 році Музею історії Національного університету «Острозька академія» присвоєно звання «Зразковий музей» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 08.04.2011 р. «Про присвоєння та підтвердження звання «Зразковий музей» при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України».

Це визнання є заслугою всіх поколінь музейників, які працювали від початку відродження Острозької академії. Величезна роль та заслуга в цьому і ректорату НаУОА, який неабияк зацікавлений у розвитку, збереженні та розширенні музейних колекцій.