Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася презентація проєкту з вивчення мовно-музичних діалектів України «Збережи мову і культуру своєї бабусі»

25 березня 2026 р.

25 березня в Національному університету «Острозька академія» відбулася презентація культурно-просвітницького проєкту «Збережи мову і культуру своєї бабусі». Захід об’єднав студентів і викладачів навколо ідеї збереження живої пам’яти поколінь і дослідження унікального автентичного багатоголосся регіонів нашої країни.

Особливу атмосферу зустрічі створили запрошені гості: Руслана Лоцман – заслужена артистка України, докторка педагогічних наук, доцентка Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та керівниця родинного гурту «Україноспів», а також Майя Сайпель – дослідниця фольклору та керівниця зразкового фольклорного колективу «Перлинка» (м. Славута).

Головною темою обговорення стало розмаїття діалектів як невід’ємного складника культурного коду українців. Усі присутні активно долучилися до дискусії, ділячись особливостями говірок своїх рідних країв. Охочі наводили приклади колоритних діалектизмів, що передають неповторний дух й ідентичність різних куточків України.

«Мова і пісня є живою пам’яттю поколінь, яку ми маємо не лише вивчати, а й дбайливо плекати та передавати далі. Саме в цьому полягає наша мета – нагадати молоді про неоціненний скарб, який зберігають наші бабусі»,

наголосили організатори.

У межах зустрічі відбулися презентації знакових видань, що стали результатом багаторічних фольклорних розвідок. Майя Сайпель представила книгу «Прилетіла ластивонька. Колядки, щедрівки, віншування Славутчини», де зібрано унікальний пісенний матеріал Хмельниччини. Руслана Лоцман презентувала працю «Збережи мову і культуру своєї бабусі». Усі присутні мали можливість придбати видання для власних бібліотек.

Емоційною кульмінацією події став спільний спів. Студенти та викладачі разом із гостями виконали низку автентичних колядок і щедрівок. Живе виконання народної музики неабияк об’єднало авдиторію та залишило по собі відчуття глибокого натхнення і теплий посмак.

Академічна спільнота щиро дякує пані Руслані Лоцман та пані Майї Сайпель за цей чудовий досвід, професіоналізм і щирість, що надихають на подальші кроки у вивченні та збереженні нашої спадщини.

Нехай вічно звучить і квітне наша рідна пісня, єднаючи серця та покоління!