30 квітня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся V Міжнародний дипломатичний форум «Роль дипломатії в сучасних умовах невизначеності».
На платформі академії зустрілися українські й іноземні дипломати, які представляли 13 країн світу, низку міжнародних організацій і представники Міністерства закордонних справ. Зокрема участь у заході взяли:
- Робен Ереро – заступник голови місії Бельгії;
- Кайзер Піментел де Араужо – радник, голова економічного та консульського відділів посольства Бразилії;
- Хоссам Абдаллах Нурелдін Алі Камалелдін – перший секретар Посольства Єгипту;
- Іраклі Модебадзе – радник Посольства Грузії;
- Раві Шанкар – Надзвичайний і Повноважний Посол Індії;
- Аріф Мухаммед Басалама – Надзвичайний і Повноважний Посол Індонезії;
- Ауденсіо Контрерас Гонсалес – Надзвичайний і Повноважний Посол Мексики;
- Надір Хан – Надзвичайний і Повноважний Посол Пакистану;
- Самір Абу Харуб – адміністративний співробітник Посольства Палестини;
- Драгоміра Трновцова – перша секретарка Посольства Словаччини;
- Володимир Огризко – Міністр закордонних справ України у 2007–2009 роках;
- Роман Мегела – почесна консулка Демократичної Республіки Конго в Закарпатській, Львівській і Рівненській областях;
- Галина Маслюк – почесна консулка Казахстану у Львові;
- Ірина Іващук – почесна консулка Сенегалу в Україні;
- Тетяна Сибіга – засновниця Асоціації подружжів українських дипломатів, очільниця Центру публічної дипломатії Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України.
Співорганізаторами Дипломатичного форуму були Національний університет «Острозька академія» та Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв в Україні. Основна мета заходу – створення платформи для обговорення й обміну думками щодо трансформаційних викликів дипломатії нової генерації.
Форум об’єднав провідних державотворців, представників органів державної влади, дипломатичних представництв іноземних держав, міжнародних організацій, а також професорсько-викладацьку і студентську спільноту університету. Учасники долучилися до відкритого діалогу, поділилися професійним досвідом, висловили свої позиції та бачення шляхів подолання глобальних викликів.
Із вітальним словом виступили: президент НаУОА, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник; ректор НаУОА, доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов; міністр закордонних справ Андрій Сибіга; голова Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Коваль; генеральний директор ДП «ГДІП», почесний професор НаУОА Павло Кривонос; дуаєн дипломатичного корпусу, Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Мальтійського Ордену Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне.
«Острозька академія й Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв в Україні вже п’ять років реалізовують дипломатичний форум. За цей час ми переконались, наскільки ефективними є такі заходи, що дають потужний конкретний практичний потенціал для України й представлених держав. Дипломатичний форум повинен відіграти значущу роль і сприяти зміцненню економічних, політичних і культурних зв'язків між нашими державами. Це буде хоч і невеликий, але важливий внесок в українську перемогу!»,
«Острозька академія пишається своїми вагомими здобутками: міжнародними академічними партнерствами, інноваційними освітніми програмами, високим рівнем наукових досліджень і випускниками, які обіймають почесні посади в урядах, корпораціях, міжнародних організаціях. Сьогоднішній форум є хорошим прикладом ефективного партнерства між наукою й дипломатією, завдяки чому ми маємо можливість залучати до своїх освітніх і наукових проєктів провідних дипломатів і міжнародних експертів. Це партнерство відкриває перед студентами Острозької академії унікальні можливості. Переконаний, що саме завдяки таким ініціативам, як дипломатичний форум, ми зможемо спільно творити майбутнє»,
У межах форуму студенти й викладачі Національного університету «Острозька академія» активно долучилися до дискусій, поставивши чимало змістовних й актуальних запитань учасникам заходу. Говорили про побудову успішної дипломатичної кар’єри, вплив засобів масової інформації на дипломатію, можливості навчання на меценатській міждисциплінарній магістерській програмі «Глобальний комунікаційний менеджмент» для студентів представлених на форумі держав, реалізацію актуальних спільних проєктів для молоді тощо.
Враженнями від події поділилася студентка 3-го курсу Навчально-наукового інституту лінгвістики Ангеліна Киричук:
«Сьогоднішній форум – це можливість для нас, студентів, познайомитись із новими людьми, перейняти їхній досвід і надихнутись. Це найцінніше, що можна отримати. Вдячна Острозькій академії за створення простору, де виникають ідеї, формується майбутнє та відкриваються нові горизонти».