Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Острозька академія підписала договір про співпрацю з Національною службою посередництва і примирення

29 квітня 2025 р.

29 квітня Національний університет «Острозька академія» підписав договір про співпрацю з Національною службою посередництва і примирення.

Підписання угоди відбувалося за участі президента НаУОА, доктора психологічних наук, професора Ігоря Пасічника; ректора НаУОА, доктора психологічних наук, професора Едуарда Балашова; голови Національної служби посередництва і примирення (НСПП) Дмитра Кухнюка, керівника апарату НСПП Романа Марчука, керівниці відділення НСПП в Рівненській області Тетяни Фокіної. 

Також до урочистої церемонії долучилися голова НСПП у 1998-2006 роках Василь Руденко й голова Рівненського обласного відділення Спілки адвокатів України, заслужений юрист України Павло Луцюк.

«Сьогодні в Острозькій академії особливий день – ми стали одним із вибіркових елітних університетів, із якими Національна служба посередництва і примирення підписує угоди. Сподіваємося, що співпраця буде хорошою, динамічною, творчою й матиме практичне значення для обох сторін»,

зазначив Ігор Пасічник.

Угода передбачає співпрацю у сфері науково-дослідної, навчально-методичної, організаційної, культурної, виховної діяльності в межах здійснення навчального та наукового процесу.

«Національна служба посередництва і примирення – це орган, який відповідає за мир у соціально-трудових відносинах. Воєнний стан дає можливості, щоб підготуватись до тих викликів, які будуть після перемоги. Тому ми вже зараз намагаємося сформувати клуб стейкхолдерів, які нам у цьому допомагатимуть, і працюємо з провідними університетами України. Раді підписувати сьогодні угоду з Острозькою академією, щоб спільно проводити заходи, особливо про соціальний діалог, а також приймати студентів-юристів на практику»,

додав Дмитро Кухнюк.

Основними напрямами співпраці є такі: обмін інформацією та досвідом на основі освітньо-наукового партнерства у форматі підготовки та реалізації спільних національних та міжнародних, наукових та практичних заходів, проєктів, програм, розроблення науково обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення законодавства та правозастосовної діяльності у сфері колективних трудових відносин та соціального діалогу та організація проходження практики студентами НаУОА.

«Нам приємно підписувати меморандум про співпрацю з Національною службою посередництва і примирення, адже ми переконані, що після завершення війни ваша служба потребуватиме ще більше фахівців. Острозька академія є одним з тих університетів, який випускає дуже якісних юристів. Ми пишаємося досягненнями нашої правничої школи. Крім того, вважаємо, що підписана угоди дасть хороші можливості не тільки для студентів Інституту права, але й інших суміжних спеціальностей»,

зауважив Едуард Балашов.

Павло Луцюк наголосив, що посередництво й примирення завжди були рушійною силою для уникнення різних конфліктів, пошуку спільної мови й порозуміння. 

Василь Руденко додав, що, крім прямої підготовки трудових арбітрів і незалежних посередників, Острозька академія могла б готувати юристів, економістів та психологів.

Сподіваємося, що співпраця в межах підписаної угоди буде плідною, ефективною та корисною!