28 квітня в мистецькій галереї Національного університету «Острозька академія» відбулася презентація досліджень студентів 1-го курсу спеціальності «Національна безпека» у межах проєкту «Родовід», який реалізується вже вдруге. Участь у конкурсі взяли всі 69 першокурсників, а результати кращих 20-ти досліджень були представлені на заході.
Ідея започаткування проєкту в Острозькій академії належить завідувачу кафедри національної безпеки та політології, доктору юридичних наук, професору Миколі Романову. Організаційну роботу здійснив викладач кафедри національної безпеки та політології Богдан Новак.
«Дуже важливо знати історію власної родини, адже це один із способів розуміння власної ідентичності. Також через подібні дослідження можна простежити, як глобальні історичні події впливали на долі конкретних родин і людей. Як результат – можемо отримати відповідь на питання, чому ми є такими, якими є. Для майбутніх фахівців у сфері національної безпеки – це корисний досвід, який сприяє кращому осягненню минулого, а отже допомагає уникати пасток історичних маніпуляцій»,
Студенти розповіли про результати досліджень власних родоводів, цікаві факти з історії своїх родин, представили генеологічні дерева й закцентували увагу на важливості реалізації проєкту.
«Ви повинні знати свій родовід, а також ділитися знаннями з родинами. Ми будемо продовжувати реалізацію проєкту «Родовід» в Острозькій академії, що стане ще однією невід’ємною традицією університету»,
Враження поділилася студентка 1-го курсу Дарія Ільчук:
«Знання роду – це ключ до самопізнання і спадщини. Родовід допомагає краще розуміти себе, традиції та цінності, додає впевненості й гордості за своє коріння. Збереження пам’яті про предків через альбоми і спогади дає змогу передавати історії та традиції наступним поколінням».