Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Острозька академія підписала меморандум про порозуміння з Університетом Кеньяти

26 червня 2025 р.

26 червня Національний університет «Острозька академія» підписав меморандум про порозуміння з Університетом Кеньяти (Найробі, Кенія).

Підписання угоди відбулося за участі ректора НаУОА, доктора психологічних наук, професора Едуарда Балашова, керівниці відділу міжнародних зв’язків НаУОА Оксани Мараренко, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Кенії Андрія Праведника, першого секретаря Посольства України в Республіці Кенія Олексія Бобровникова, віцеканцлера Університету Кеньяти, професора Paul K. Wainaina.

У межах документу передбачено:

  • академічне партнерство, яке забезпечує платформу для викладання, наукового керівництва, обміну викладачами та студентами, стипендій, міжнародних семінарів і конференцій, обміну матеріалами, спільних програм подвійного дипломування, підтримки та/або доступу до ресурсів для студентів і працівників як формальної частини освітньої програми;
  • партнерство у сфері досліджень та інновацій, що передбачає спільну підготовку грантових заявок, проведення наукових досліджень, впровадження інновацій, комерціалізацію результатів наукової діяльності, а також сприяє розвитку знань;
  • партнерство у сфері роботи з громадою, яке може включати дослідження з громадською участю, громадські ініціативи, покращення стану здоров’я населення, економічний розвиток, доступ до технологій, екологічну справедливість, юридичну допомогу, фінансову грамотність тощо;
  • партнерство у сфері утилітарної співпраці, що передбачає доступ до спеціалізованих можливостей, зокрема унікальні технології, спеціальне обладнання, інфраструктуру, навчання або знання. Це може підтримувати широкий спектр діяльності: освіта, науково-дослідна робота, розробка продуктів, підприємницькі ініціативи.

«Університет Кеньяти є одним із провідних навчальних закладів Африки з великим впливом та потужною історією й прагне забезпечити найвищі стандарти академічної досконалості. Ми особливо вражені зосередженням університету на практичному навчанні, лідерстві, інноваціях та інклюзії. Острозька академія поділяє спільні цінності з Університетом Кеньяти. Ми прагнемо забезпечити якісну освіту, розвивати критичне мислення студентів і формувати нове покоління національних лідерів, здатних реагувати на виклики глобалізованого світу. Підписання меморандуму є зобов'язанням розвивати наукові зміни й академічне партнерство. Ми переконані, що ця співпраця стане реально дієвою платформою для вивчення суахілі студентами Острозької академії; підготовки в нашому університеті українських дипломатів, які працюватимуть на африканському континенті; взаємних візитів викладачів і студентів, дослідницьких освітніх проєктів і нових ініціатив, які будуть корисними для обох університетських спільнот»,

зауважив Едуард Балашов.

«Острозька академія вбачає значний потенціал у започаткованій співпраці. Імплементація положень меморандуму дозволить нашому університету стати першим в Україні закладом вищої освіти, який здійснюватиме підготовку майбутніх дипломатів зі знанням суахілі. Це також сприятиме зміцненню міжнародної присутності України, зокрема в Республіці Кенія. Ми переконані, що роль освітньої дипломатії сьогодні є недооціненою, і готові стати в авангарді розвитку міждержавних академічних зв’язків між Україною та Кенією»,

зазначила Оксана Мараренко.

Наприкінці зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол України в Кенії Андрій Праведник побажав плідної та ефективної співпраці в межах підписаної угоди. Щиро вдячні Посольству України в Республіці Кенія й особисто пану Послу Андрію Праведнику за ініціювання співпраці та допомогу в підписанні меморандуму.