Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Випускниця спеціальності «Політологія» провела лекцію для студентів-першокурсників

27 березня 2025 р.

26 березня в межах курсу «Основи науково-дослідної роботи студента» відбулася надихаюча онлайн-лекція для студентів першого курсу спеціальності «Політологія» на тему: «Секрети написання наукових і аналітичних текстів». Заняття провела  випускниця програми «політологія» 2020 року, а нині – фахівчиня з моніторингу та оцінки проєктів у сфері відбудови, аналітикиня з питань відновлення та реінтеграції у Фонді «Демократичні Ініціативи» ім. Ілька Кучеріва – Владислава Зновяк.

Під час заняття Владислава пригадала свій досвід вивчення цього курсу і розповіла про його вплив на її подальшу кар’єру, а також поділилася своїм баченням перспектив програми «Політологія» в Острозькій академії, та загалом про те, як університетська освіта сприяє успіху в аналітичних центрах, міжнародних та урядових організаціях.

У форматі відкритого діалогу учасники обговорили низку практичних питань:

  • Чому вміння писати якісні аналітичні й наукові тексти є необхідною навичкою для фахівця?
  • Як вивчення цього курсу формує аналітичне мислення?
  • Які компетенції потрібно розвивати, щоб бути конкурентним на ринку праці?
  • Як вчитися з інтересом та користю – без зайвого академічного формалізму?
  • У чому полягає різниця між навчанням в ОА та в інших ЗВО?
  • І, звісно, яке фінансове забезпечення очікує аналітиків та експертів у цій сфері?

Окремо було порушено тему викликів, із якими стикаються аналітики, працюючи в державному та громадському секторі під час повномасштабної війни: це і швидкі зміни контексту, і обмежений доступ до даних, і постійна потреба реагувати на нові кризи – від гуманітарних до безпекових. У таких умовах особливо важливо поєднувати глибину аналітичного підходу з гнучкістю та швидкістю ухвалення рішень.

Студенти жваво брали участь в обговоренні, зокрема цікавилися можливостями стажування, участі у проєктах, а також можливостями початку кар’єри ще під час навчання. Атмосфера лекції була теплою, довірливою й щирою – учасники отримали не лише практичні поради, а й цінне натхнення для формування власної траєкторії успіху.

«Такі лекції випускників, які вже себе реалізували, – це чудова нагода для здобувачів побачити живий приклад того, як навчання в Острозькій академії може стати трампліном у сучасному професійному світі»

відзначив організатор заходу, доктор політичних наук, професор Юрій Мацієвський.