Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Міжнародна наукова конференція, присвячена 80-річчю УВУ в Німеччині

23 травня 2025 р.

У 2025 році виповнюється 80 років із моменту діяльності Українського Вільного Університету (УВУ) в Німеччині. З метою вшанування та належного відзначення цієї знакової дати 21–22 травня в гібридному форматі (наживо та онлайн) відбулася Міжнародна наукова конференція «Український Вільний Університет: традиції та визначні постаті».

Наукову подію організували Український Вільний Університет, Кафедра журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) і Науково-дослідний центр «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» Національного університету «Острозька академія» (НаУОА). Серед учасників – науково-педагогічні працівники, докторанти та аспіранти, співробітники наукових установ і представники українських громад із Австралії, Великої Британії, Канади, Німеччини, Польщі, України, Хорватії та Чехії.

Із вітальними словами до присутніх звернулися ректорка УВУ, кандидатка психологічних наук, професорка Лариса Дідковська, Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Никитюк, ректор НаУОА, доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов, ректор НУВГП, дійсний член Академії наук вищої школи Віктор Мошинський. 

«У добру путь, бо ми маємо ще багато інших заходів, які будуть представлені цього року, цього знаменитого, легендарного року 80-річчя. І нехай нам усім це і запам’ятається, і буде потрібним, і найважливіше – нехай воно нам допоможе залишатися тими ким ми є, там де ми є і продовжувати це робити»,

побажала гарної роботи і поділилася планами ректорка УВУ Лариса Дідковська.

«Ця дата відзначається не лише як історична подія, а як символ внеску УВУ в розвиток глобальної науки та освіти. Сьогодні Український Вільний Університет є символом та гордістю української наукової думки за кордоном»,

йшлося у зверненні Генерального консула України в Мюнхені Юрія Никитюка.

«Сьогодні ми відзначаємо не лише поважний ювілей цієї поважної інституції – Українського Вільного Університету, але також незламність української думки за межами рідної землі, яка протягом довгих десятиліть не втратила своєї сили, віри, ідентичності. Ми в Острозькій академії пишаємося, тішимося, радіємо нашій співпраці з Українським Вільним Університетом в Мюнхені»,

зазначив ректор НаУОА Едуард Балашов.

Упродовж двох днів конференції було обговорено різні аспекти історії та сьогодення УВУ, видатні постаті вищої школи, актуальні питання дослідження закордонного українства. Першого дня відбулося пленарне засідання, яке відкрила доповідь ректорки УВУ професорки Лариси Дідковської: «80 років Українського Вільного Університету в Мюнхені: традиції, збереження ідентичності і глобальні виклики». Другий день конференції пройшов у форматі роботи низки тематичних секцій: «Український Вільний Університет крізь призму ХХ–ХХІ століть. Історія», «Видатні постаті Українського Вільного Університету», «Український Вільний Університет крізь призму ХХ–ХХІ століть. Культура і мистецтво», «Закордонне українство: минуле, сучасне, майбутнє. Громади. Збереження ідентичності» і «Закордонне українство: минуле, сучасне, майбутнє. Мова. Культура. Наука». Виголошені доповіді та жваві дискусії стосувалися УВУ як потужного осередку розвитку української науки та культури в повоєнній Німеччині та на сучасному етапі, міжнародної діяльності університету, ролі закладу освіти, його викладачів і випускників у розвитку різних напрямів науки і культури в українському та світовому контекстах. Наукове зібрання вкотре продемонструвало важливість студіювання багатогранного феномену світової української громади. 

«УВУ є єдиним навчальним закладом за кордоном, однією з робочих мов якого є українська. В університеті викладали, а також стали його випускниками багато відомих дослідників, які зробили значний внесок не лише в розвиток української, а й світової науки. Ми раді, що стали співорганізаторами ювілейної Міжнародної наукової конференції, присвяченої 80-літтю Українського Вільного Університету в Німеччині»,

прокоментувала директорка Інституту досліджень української діаспори НаУОА Алла Атаманенко.

Організаційний комітет висловлює щиру подяку для всіх, хто долучився до проведення події та висловлює сподівання на подальшу співпрацю! За матеріалами роботи міжнародного наукового заходу заплановано видання збірника наукових праць.