У межах проєкту «Громадянське суспільство у процесі вирішення конфліктів: досвід ЄС для України» 22 квітня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся круглий стіл «Українське громадянське суспільство в процесі врегулювання конфліктів: поточна ситуація».
Проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук звернувся із вступним словом:
«Ми сьогодні переживаємо екзистенційну кризу, пов’язану з війною. Держава повинна виконувати свої оборонні функції, а громадянське суспільство – допомогти державі й водночас контролювати її. Україна бореться, відстоює свою незалежність. Ми значною мірою зрозуміли, в чому наша справжня цінність, – це свобода, демократія, зокрема й громадянське суспільство. Сподіваюся, що ваші виступи, доповіді й дискусії дадуть можливість серйозно задуматися над проблематикою круглого столу».
Помічниця ректора НаУОА з проєктної діяльності, кандидатка наук із державного управління, доцентка, керівниця проєкту Олена Шершньова презентувала проєкт «Громадянське суспільство у процесі вирішення конфліктів: досвід ЄС для України». Зокрема пані Олена розповіла про його мету, завдання, види діяльності, основні можливості, мультидисциплінарну команду, переваги, виклики, а також особливості першого й другого років реалізації проєкту.
Спікерами круглого столу були:
- Вадим Любомирський, керівник психологічної служби НаУОА, практичний психолог, практичний психолог центру життєстійкості Острозької ТГ;
- Наталія Гнатюк, президентка ГО «Фонд Сталого Розвитку «Стара Волинь», смт. Гриців, Хмельницька область;
- Катерина Якуніна, помічниця ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти НаУОА, кандидатка історичних наук, доцентка;
- Ольга Стецюк, керівниця Відділу проєктної та інвестиційної діяльності Острозької міської ради, співзасновниця ГО «Центр суспільних перетворень».
Під час зустрічі говорили про актуальні проєкти та програми навчання з тематики збереження ментального здоров’я Центру життєстійкості Острозької ТГ; стале відновлення громад і регіонів України й концепцію «OSTRIW»; роль релігійних організацій у стабілізації/ дестабілізації ситуації в Україні під час російсько-української війни; волонтерство й лідерство, формування молодіжними організаціями нової культури активної дії.
«Та ситуація й ті кейси, які ми сьогодні обговорили, відображають різні сторони сучасного буття: це і психологічна стійкість, і нові концепції й підходи, релігійні та молодіжні організації, і навіть наукове середовище. Усе це може впливати на прийняття рішень, формування позитивної ситуації на рівні закладу вищої освіти, громади, регіону й усієї планети. Щиро дякуємо всім, хто сьогодні взяв участь у круглому столі. Будемо раді бачити вас на нових заходах проєкту»,
Довідково:
Проєкт «Громадянське суспільство у процесі вирішення конфліктів: досвід ЄС для України» (101084973 — EURoCoRP — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH)», що реалізується Національний університетом «Острозька академія» та співфінансується Європейський Союзом, має на меті популяризувати цінності громадянського суспільства ЄС у процесі розв’язання конфліктів та підвищити обізнаність щодо сучасних конфліктів гібридного типу.