21 травня до Національного університету «Острозька академія» завітала делегація факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (ТНПУ) з метою налагодження плідної співпраці між закладами вищої освіти.
Викладачі трьох кафедр, а саме журналістики, української та зарубіжної літератур і методик їх навчання, а також української мови та славістики ТНПУ ознайомилися з матеріально-технічною базою Острозької академії, кафедрами навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту, відвідали екскурсію університетом і Музеєм історії НаУОА.
У межах зустрічі відбулося підписання меморандуму про співпрацю між кафедрою журналістики та PR менеджменту Національного університету «Острозька академія» й кафедрою журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
«Налагодження співпраці є вкрай важливим для посилення розвитку журналістики в обох університетах. Необхідно обмінюватись досвідом, шукати спільні теми для наукових проєктів, розвивати студентські ініціативи. Переконаний, що наша співпраця тільки розпочалась і набуде подальшого розвитку з важливими освітніми й науковими результатами»,
Завідувач кафедри журналістики та PR менеджменту, кандидат філологічних наук, доцент Роман Шулик ознайомив представників ТНПУ з історією створення кафедри, її роллю в підготовці висококваліфікованих фахівців й особливостями навчання на двох ОПП «Журналістика» та «Реклама та PR» в Острозькій академії.
«Зустріч із колегами з Тернопільського національного педагогічного університету стала справді цінним кроком у налагодженні міжінституційної взаємодії. Ми поділилися своїми підходами до навчання журналістики, обговорили основні вектори вдосконалення освітніх програм, спільні наукові ініціативи, теми академічної мобільності й професійного розвитку викладачів. Для нашої кафедри така співпраця – це не лише обмін досвідом, а й стимул до постійного оновлення та відповідальності перед сучасними викликами у сфері медіаосвіти. Переконаний, що наше партнерство матиме практичне продовження як в академічному середовищі, так і в просторі медійної комунікації загалом»,
Заступниця директора ІСГМ з наукової роботи, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики та PR менеджменту Зоряна Годунок додала:
«Коли викладачі діляться своїми досвідом, успіхами і спільно обговорюють виклики й проблеми, які постають перед галуззю, це сприяє формуванню єдиного сильного академічного середовища. Вважаю, що сьогоднішня зустріч із колегами з Тернопільського національного педагогічного університету створює платформу і для спільних наукових шукань».
Деканеса факультету філології і журналістики ТНПУ, кандидатка філологічних наук, доцентка Галина Бачинська розповіла, що співпраця між кафедрами є важливою, а також закцентувала увагу на її основних напрямах:
«Ми прагнемо, щоб наша співпраця полягала в проведенні спільних заходів і конференцій, реалізації проєктів, обговоренні освітніх програм, які є в обох університетах, видавництві наукових і методичних напрацювань у галузі журналістики. Будемо раді, якщо наші студенти матимуть можливість послухати гостьові лекції від ваших викладачів, й із приємністю прочитаємо лекції для студентів Острозької академії».
Заступниця деканеси факультету філології і журналістики з наукової роботи та міжнародного співробітництва, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики Олеся Мединська зауважила:
«Ми вже тісно співпрацюємо з викладацьким складом кафедри журналістики та PR менеджменту Острозької академії. Разом брали участь у всеукраїнських проєктах, конференціях із журналістики, долучались до спільних наукових і ґрантових проєктів. Сьогодні уклали меморандум між нашими кафедрами, щоб у подальшому розвивати плідну, конструктивну й колегіальну співпрацю».
Під час зустрічі представники кафедр обговорили й питання щодо підвищення кваліфікації викладачів, академічної мобільності студентів; актуалізували інформацію про налагодження співпраці у спеціалізованих вчених радах щодо вступу в аспірантуру до Тернопільського національного педагогічного університету на спеціальність «Журналістика».
Завідувачка кафедри журналістики, докторка філологічних наук, професорка Наталія Поплавська зазначила, що їхня кафедра існує вже 20 років, має певні традиції, але постійно намагається розширювати співпрацю із закладами вищої освіти із сусідніх областей, аби перейняти досвід колег щодо впровадження нововведень у журналістську освіту й поділитися своїм:
«Зараз таким важливим аспектом є імплементація професійного стандарту «Журналістика» в освітні програми, що спонукає нас до пошуку нових людей, із якими можна обговорити цю тему. Тому сьогодні ми приїхали до Острозької академії, вражені спілкуванням із колегами, здобутками й матеріально-технічною базою університету. Спільно прагнемо налагодити співпрацю й удосконалювати журналістську освіту, яка потребує цього, особливо в умовах нових викликів».