Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

«Як студенти, еліта, лідери ви матимете шанс – спільно створити нову, незалежну, ефективну Україну», – Ян Маліцький

18 червня 2025 р.

18 червня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч студентів із директором Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету, почесним доктором НаУОА Яном Маліцьким.

Із вступним словом звернувся ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов:

«Для нас велика честь вітати надзвичайно видатну особистість, яка є давнім другом не лише Острозької академії. Професор Ян Маліцький добре знаний у наукових, культурних, дипломатичних колах не тільки Польщі й України, але усієї Центрально-Східної Європи. Він зробив дуже багато для розвитку польсько-українських відносин. Для нашої академічної спільноти – це не просто візит, на який ми з нетерпінням чекали, а зустріч із другом, партнером, союзником у спільній справі».

Під час зустрічі Ян Маліцький поділився своїми думками щодо того, якою він бачить Україну після завершення війни. Подаємо основні тези з його доповіді:

  • Лише російська агресія 24 лютого 2022 року показала мільйонам українців, що боротьба за незалежність все ще триває.
  • Як студенти, еліта, лідери ви матимете шанс – спільно створити нову, незалежну, ефективну Україну в духовному, конституційному й соціальному сенсах. Важливо, щоб майбутнє України будували сучасні, чесні, добре освічені кадри, які забезпечать не тільки її фізичну відбудову, але й інституційну та моральну перебудову. 
  • Майбутня Україна повинна бути демократичною, справедливою державою, вільною від корупції, у якій молода українська еліта зможе впливати на дискусію щодо форми нової держави і її формування. Таке важливе завдання буде в покоління політиків і громадських активістів після війни.
  • Вважаю, що саме молоді люди й ті, хто повертається з фронту як захисники незалежності, повинні мати найбільше значення у формуванні образу нової України.
  • Звернуся до досвіду Польщі. Незалежність – це зусилля цілих поколінь, це жертва, іноді довга й кривава, в боротьбі. Але, після війни в мирній, вільній країні, – це вже відповідальність за державу, життя людей, села, містечка, міста й університети. Ця відповідальність чекає на всіх нас.

«Україна посідає важливе місце в діяльності Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету. Ми приділяємо їй найбільшу увагу як у науковій, так і практичній діяльності. Це відображається в багатьох важливих ініціативах. Зокрема першою є премія імені Івана Виговського – престижна відзнака для українських науковців, яка дозволяє їм проходити тривалі дослідницькі стажування в Польщі. Друга ініціатива – це стипендії на навчання у Варшаві. Важливо відзначити, що Острозька академія була першим із трьох українських університетів, з якими було започатковано спільний освітньо-науковий проєкт «Східні студії»,

наголосив Ян Маліцький.

Наприкінці зустрічі ректор НаУОА Едуард Балашов вручив Яну Маліцькому перстень і подякував усьому польському народу за постійну підтримку української держави упродовж довгих років, особливо воєнних. 

«Дякуємо також професору Яну Маліцькому за все, що Ви робите для України, розвитку польсько-українських відносин, підтримки молодих науковців, зокрема викладачів і студентів Острозької академії»,

підсумував Едуард Балашов.