У Національному університеті «Острозька академія» упродовж 12-16 травня відбувалася XXХ студентсько-викладацька конференція Дні науки 2025. Участь у ній взяли не лише науково-педагогічні працівники, студенти та аспіранти НаУОА, а також науковці інших освітніх і наукових інституцій, експерти, учні та студенти наукових ліцеїв і коледжів.
Із вітальним словом звернувся ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов:
«Вітаю команду організаторів на чолі з Дмитром Михайловичем Шевчуком і дякую вам за таку хорошу й ґрунтовну підготовку наукового свята в Острозькій академії. Університет – це не просто місце, де ми готуємо висококваліфікованих фахівців, але й де займаємося науковими дослідженнями. Щиро радію, що наукові дослідження в Острозькій академії відбуваються на високому рівні, а їхня інтенсивність і практико-орієнтована спрямованість покращуються. Сподіваюсь, що ми будемо продовжувати працювати так і надалі».
Загалом у межах Днів науки було проведено 58 наукових заходів, із них: 33 наукові секції; 12 круглих столів; 4 презентації видань, діяльності наукових гуртків і лабораторій. Також відбулося 4 панельні дискусії, серед яких: «Містоутворюючі університети: представлення українських кейсів», «Модель капеланства для України», «Парадигма цінностей українських медіа в контексті війни», а також панельна дискусія ШПА ПОЛІС «Стійкість громад в умовах війни» в межах проєкту «Studies of principles and values of European politics from Pericles to modern times № 101127113 — POLIS — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH».
Робота конференції розпочалася з публічної лекції «Сучасні українські дослідження цивілізацій Доколумбової Америки». Її прочитав Юрій Полюхович – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Перу, Колумбії та Еквадорі, український науковець-майяніст, історик, кандидат історичних наук.
Із 12 до 16 травня Навчально-науковий інститут соціально-гуманітарного менеджменту провів такі секції: «Психологічна стійкість та ментальне здоров'я в умовах війни: виклики та ресурси», «Метакогніція як ресурс: між теорією та практикою», «Соціально-психологічна підтримка суб’єктів освітнього простору», «Громадське здоров’я», «Українська освіта в сучасних соціокультурних умовах», «Актуальні питання стилістики, лінгводидактики й культури української мови», «Медіапроєкти», «Сучасний український лексикон у семантико-когнітивному і граматичному вимірі», «Літературні здобутки українських письменників: сучасна інтерпретація», «Творчі шукання українських та світових письменників ХХІ століття», «Проблемні питання теорії культури, філософії та релігієзнавства», «Актуальні питання української та світової культури»; також круглі столи: «Виклики для сфери громадського здоров'я в умовах війни та післявоєнній відбудові: проблеми, шляхи вирішення, перспективи», «Особливості формування безпечного інклюзивного простору в сучасному освітньому середовищі», «Культурний діалог у часи постправди: європейські уроки для України» і щорічний круглий стіл на гендерну тематику «Виклики війни для жінок та чоловіків у різних площинах суспільного життя».
Крім того, відбулася презентація результатів діяльності наукового гуртка «Життєві сценарії: теорія і практика» та майстер-клас (тренінг) із питань інформаційно-бібліографічного забезпечення досліджень у сфері громадського здоров’я.
Ще одним із заходів, присвячених Дням науки, стала презентація монографії «Ключі фентезійного сторітелінгу. Літературознавчі етюди», яку організували спільно з Науковою бібліотекою НаУОА. Авторкою монографії є кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики та PR менеджменту Зоряна Годунок.
На Навчально-науковому інституті інформаційних технологій та бізнесу в межах Днів науки були проведені такі круглі столи: «Розвиток фінансового ринку України», «Менеджмент організацій в Україні: цифрові інновації та перспективи розвитку», «Розвиток підприємництва України в умовах невизначеності: виклики та перспективи», «Інформаційні технології та аналітика даних», а також ХІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Фінансова система країни: тенденції та перспективи розвитку».
На Навчально-науковому інституті лінгвістики відбулися заходи в таких секціях: «Сучасні технології викладання англійської мови та літератури», «Прикладні лінгвістичні дослідження в умовах міжкультурної комунікації», «Лексичні і фразеологічні аспекти дискурсу», «Сучасні мовознавчі, педагогічні та методологічні аспекти викладання англійської мови як іноземної»; і круглий стіл на тему «Прикладні психолінгвістичні дослідження: психолінгвістичні експерименти».
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин та національної безпеки провів такі секції: «Актуальні питання міжнародних відносин», «Регіонознавство», «Внутрішні і зовнішні виміри політики під час війни», «Публічна політика та інституційні правила в Україні», «Публічне управління в умовах війни», «Виклики та загрози системі національної безпеки України», «Виклики та загрози сучасній системі міжнародної безпеки», «Окремі безпекові питання сучасності», «Сучасні напрями соціальних комунікацій в інформаційному просторі», «Менеджмент інновацій та актуальні питання розвитку інформаційного простору», «Острогіана. Історія Волині», «російсько-українська війна. 2014-2025 рр.», «Історіографія та джерелознавство», «Історія України»; круглий стіл Центру європейських досліджень «Європейська дипломатія воєнного часу: випробування партнерств, союзів та механізмів безпеки» і воркшоп Школи політичної аналітики «Поліс» на тему «Виклики дослідження. як провести аналіз на основі великого об’єму текстових даних?»
Ще одним із заходів, приурочених до Днів науки, стала презентація видань «Контррозвідувальний режим в Україні», «Основи діяльності спецслужб», «Основи територіальної оборони України», яку організували спільно з Науковою бібліотекою НаУОА. Автором і співавтором цих видань є доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри національної безпеки та політології Микола Романов.
Також був проведений науково-практичний круглий стіл студентів і молодих учених «Нова інформаційна ситуація та тенденції альтернативного розвитку ЗМК в Україні». У межах круглого столу відбулася презентація результатів діяльності науково-практичної лабораторії «Студія стратегічних комунікацій».
Упродовж Днів науки в Навчально-науковому інституті права ім. І. Малиновського відбулося два круглі столи: «Актуальні проблеми кримінального права, кримінального процесу та криміналістики» й «Реформування правової системи України: сучасні реалії та міжнародний досвід».
Серед загальноакадемічних заходів – інтелектуальна гра від СНТ «Академік» і Братства спудеїв НаУОА та секція СНТ «Академік» на тему «Наукові дослідження учнівської молоді».
«Щиро дякую всім за плідну роботу й залученість до спільного обговорення актуальних проблем під час секційних засідань, круглих столів, панельних дискусій і презентацій»,
На завершення підсумкового засідання Днів науки НаУОА грамотами Острозької академії та Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації були відзначені викладачі, аспіранти і студенти нашого університету, які мають значні наукові досягнення.