14 травня в межах Днів науки в Національному університеті «Острозька академія» відбулася панельна дискусія «Модель капеланства для України». Модерував зустріч проректор із науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук.
«Кожного року в межах Днів науки ми плануємо публічні заходи на важливі теми, які сьогодні є першочерговими для України. Острозька академія з наступного року відкриває нову міждисциплінарну освітню програму «Капеланське служіння». Крім того, спільно з Міжнародним університетом Трініті в нас відбувалися курси, які також були присвячені питанням капеланського служіння. В Острозькій академії ми переконані, що розвиток капеланства, створення моделі капеланства для України, її реалізація та адаптація до актуальних викликів і потреб – це одне з першочергових завдань»,
Спікерами панельної дискусії були:
- Андрій Оленьчик – програмний координатор Християнської служби порятунку;
- Андрій Міщенко – офіцер відділу взаємодії з релігійними організаціями Служби військового капеланства Збройних сил України, майор капеланської служби;
- В'ячеслав Горшков – начальник відділу з питань релігії Державної служби України з етнополітики та свободи совісті;
- Катерина Якуніна – кандидатка історичних наук, доцентка, помічниця ректора НаУОА зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти;
- Валентин Кореневич – пастор церкви Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів «Шлях істини», директор і викладач бакалаврської і магістерської програм «Пасторсько-капеланського керівництва» у Київський богословський семінарії;
- Андрій Гнаповський – начальник організаційно-комунікаційного відділу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.
Під час зустрічі спікери розповіли про актуальність капеланського служіння й поділилися своїми думками щодо моделі капеланства для України.
Андрій Оленьчик закцентував увагу на особливостях капеланства за час незалежності нашої держави. Зокрема це українське капеланство 1.0, яке почало потужно й активно формуватися з початку Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, а також українське капеланство 2.0, яке виникло після початку повномасштабного російського вторгнення.
Андрій Міщенко зазначив про основні тенденції, можливості та виклики перед військовою службою капеланства, формування інституту військового капеланства, сучасні методи й підходи до розвитку служби в Збройних силах України.
Катерина Якуніна представила підходи щодо взаємодії освіти з капеланським середовищем, розвитку капеланської освіти й презентувала нову магістерську програму «Капеланське служіння» в Острозькій академії та переваги навчання на ній.
Валентин Кореневич закцентував увагу учасників на особливостях навчання на програмі «Пасторсько-капеланського керівництва» у Київський богословський семінарії й підготовці капеланів.
Андрій Гнаповський поділився інформацією про діяльність Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, зокрема у сфері військового капеланства.
До слова, презентували магістерську програму з капеланського служіння в Острозькій академії 29 березня 2025 року за участі капеланської спільноти та представника Служби військового капеланства Збройних сил України. Вступити на цю програму можна буде вже цього літа в межах Вступної кампанії-2025.