Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Лекція Надзвичайного і Повноважного Посла України в Перу, Колумбії та Еквадорі Юрія Полюховича

12 травня 2025 р.

12 травня в межах Днів науки в Національному університеті «Острозька академія» відбулася публічна лекція Надзвичайного і Повноважного Посла України в Перу, Колумбії та Еквадорі, українського науковця-майяніста, історика, кандидата історичних наук Юрія Полюховича.

Із вступним словом звернувся ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов:

«Сьогодні ми маємо честь вітати непересічного гостя Юрія Полюховича, чия діяльність є прикладом поєднання наукового пошуку з активною дипломатичною місією, яка гідно репрезентує Україну у світі. У час, коли Україна бореться не лише за свою територіальну цілісність, але й за право бути частиною глобальної інтелектуальної спільноти, такі лекції є надзвичайно важливими. Вони демонструють, що ми маємо чим пишатися і що українська наука є живою, сильною, здатною впливати на світові наукові дискурси. Висловлюю щиру подяку пану Юрію за готовність поділитися своїми знаннями й досвідом. Бажаю всім присутнім змістовної, цікавої лекції, нових відкриттів і приємного інтелектуального досвіду».

Модерував захід проректор із науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук.

Під час заходу Юрій Полюхович презентував тему «Сучасні українські дослідження цивілізацій Доколумбової Америки».

Пан Посол розповів про два цивілізаційні регіони (мезоамериканський та андійський), а також значну частину своєї доповіді присвятив цивілізації майя.

«Унікальною цивілізацію майя робить наявність писемних джерел, самобутня система письма, яка існувала понад тисячу років і яка, мабуть, є найкраще дослідженою з усіх систем писемності, що були в давній Америці. Саме завдяки цьому ми можемо повноцінно вивчати історію народів майя»,

зазначив Юрій Полюхович.

Також спікер закцентував увагу на оригінальних джерелах майя: писемних пам’ятках (рукописах XIV-XVI століття, кодексах); пам’ятках, вирізаних на камені або твердих носіях (дереві, поліхромній кераміці) тощо.

Зазначив Юрій Полюхович і про роботу епіграфістів, дослідників писемності й мистецтва, частиною роботи яких, крім польових досліджень, є робота в лабораторіях та приватних колекціях.

Пан Посол розповів про «Ієрогліфічну базу даних писемності майя» – найбільший проєкт в історії дослідження культури й писемності майя, який триває понад 40 років. Юрій Полюхович був безпосередньо дотичним до реалізації проєкту у 2014-2016 роках.

Під час заходу присутні мали можливість поставити різноманітні запитання спікеру. Говорили про календар майя; дослідників, які зробили значний внесок у популяризацію історії цивілізації майя, українську діаспору в Перу, Колумбії та Еквадорі тощо.

«Завжди дуже хотів бути дотичним до академічного життя й до тих заходів, які проводить Острозька академія. Час від часу приїздив до вашого університету з Віталієм Станіславовичем Ковалем. Сподіваюся, що ще матиму можливість неодноразово відвідати чудову Острозьку академію»,

наголосив Юрій Полюхович.