Четвертого квітня відбулася щорічна Всеукраїнська наукова конференція «Острозькі культурологічні читання», організована кафедрою філософії та культурного менеджменту. На конференції була обговорена низка актуальних питань, пов’язаних з історією української та світової культури, аналізом різних феноменів історичних та сучасних культур, релігієзнавством, мистецтвознавством, літературознавством. Проте, найбільше обговорювалася тема реакції української культури на війну, виникнення нових способів соціокультурного переживання викликів, що постали як перед кожним українцем, так і перед українською культурою загалом.
«Багато тем піднімалося щодо війни, трансформації різних соціокультурних явищ під її впливом. росія щодня намагається стерти наше культурне ДНК, знищуючи носіїв культури – українців. Культура – це найголовніший ресурс розвитку народності, етносу, національних особливостей. Що сьогодні є важливим для блокування знищення культурного пласту українського суспільства? Дві речі: формування культури пам'яті з метою створення ідеологічного підґрунтя і візії щодо забезпечення життєдіяльності та збереження культурного світогляду українців. Чим важливі такі обговорення які відбулися сьогодні? Формуванням загального бачення покрокової роботи над цими двома питаннями. Наукова думка, в даному випадку – це інструкція для соціокультурної самоорганізованості»
На тематичному різноманітті доповідей закцентував увагу кандидат історичних наук, докторант НаУ ОА Віталій Бондарчук:
«Острозькі культурологічні читання відбулися вже не перший раз. Це засвідчило їх усталеність і авторитет у дослідницьких колах, системність і послідовність у принципах існування. Також доброго слова заслуговують організатори чиїми стараннями захід було проведено зручно для всіх учасників. Приємно вразила тематична різноманітність доповідей. Вони були присвячені багатьом теоретичним і прикладним проблемам різного територіального охоплення і часових відтинків. Їх заслуховування і спілкування з доповідачами принесло не лише користь, а й задоволення».
Один з організаторів конференції, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук зазначив, що
«ця конференція – не лише простір для обміну науковими ідеями та презентації актуальних досліджень. Це – жива платформа діалогу, осмислення і переосмислення культури як феномену. Ми від самого початку закладали ідею міждисциплінарності конференції, аби усі, хто займається дослідженням культури мали змогу долучитися. Недарма саме Острог став осередком цих читань. Це місто – символ інтелектуального поступу, духовної сили і академічної традиції, що триває ще з часів Острозької академії 16 століття. А в стінах відродженої Острозької академії дослідження культури, традицій, сучасного етапу духовного і культурного розвитку України є одним із наукових пріоритетів».
За результатами роботи всеукраїнської конференції буде виданий збірник тез з яким можна ознайомитися в репозитарії наукової бібліотеки Острозької академії.