Упродовж 28 квітня – 2 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбулися «Дні якості НаУОА», де обговорювалися актуальні питання забезпечення якості освіти, академічної доброчесності тощо.
28 квітня відбувся тренінг для гарантів ОП на тему «Акредитація освітніх програм: досвід 2024-2025 н.р.». Спікери – проректор із науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук і керівниця наукового відділу, докторка економічних наук, професорка Ольга Кривицька.
«Семінар мав на меті обговорення з гарантами освітніх програм і завідувачами кафедр основні етапи підготовки й проходження акредитації. Надзвичайно важливо розвивати освітні програми, беручи до уваги тенденції розвитку системи забезпечення якості, а також досвід акредитацій, які відбулися упродовж цього навчального року. Водночас семінар став хорошою нагодою розглянути актуальні питання акредитаційних процесів»,
29 квітня голова ради молодих учених, викладач кафедри національної безпеки та політології Богдан Новак провів лекцію на тему «Роль Ради молодих учених у формуванні наукової культури Національного університету «Острозька академія».
Рада молодих учених є колегіально-дорадчим органом, що об’єднує молодих учених НаУОА для забезпечення захисту їхніх прав й інтересів; сприяння науковій, інноваційній та іншій творчій діяльності й міжвузівській інтеграції молодих учених.
Крім того, спікер закцентував увагу на визначенні поняття молодих вчених, діяльності й ролі ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки, актуальних грантах і конкурсах.
Також у цей день старший викладач кафедри інформаційних технологій та аналітики даних, фахівець-практик Юрій Клебан провів лекцію для викладачів «Сучасні інструменти ШІ та можливості їх використання в навчальному процесі».
Під час заходу говорили про поняття штучного інтелекту, історію розвитку ШІ, приклади використання ШІ в освіті, алгоритм взаємодії з AI, сучасні інструменти для навчання й науки, обмеження й ризики використання ШІ тощо.
30 квітня для студентів Навчально-наукового інституту лінгвістики відбулося засідання English Speaking Club (дебати і квест на тему «Academic Integrity Issues»). Координували захід представник студентської ради інституту Назарій Данилюк і студент-модератор English Speaking Club Ярослав Середюк.
Гостем зустрічі став доктор економічних і теологічних наук, почесний професор Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та бізнесу НаУОА Елайджа Морган, який поділився з учасниками цінними міркуваннями щодо академічної доброчесності й сучасних викликів у цій сфері.
Під час заходу студенти взяли участь в інтерактивному квесті й вікторині, що дали змогу перевірити знання з теми академічної доброчесності. Окрім цього, обговорювалися такі важливі питання як плагіат, хабарництво в освітньому середовищі, академічні завдання на замовлення та інші прояви недоброчесної поведінки в академічному просторі.
Також у цей день за модерування завідувачки кафедри кримінально-правових дисциплін ім. Василя Попелюшка, докторки філософії за спеціальністю «Право», доцентки Марії Матвійчук провели захід на тему «Діалог про якість юридичної освіти: реальність та очікування». Студенти Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського поділилися власним баченням розвитку юридичної освіти в Україні й Острозькій академії зокрема.
«Діалог був неймовірно продуктивним, бо кожен студент є активним учасником освітнього процесу. Здобувачі освіти високо оцінили навчання на спеціальності «Право» в Острозькій академії, яка збалансовано поєднує теорію та практику, має безпосередній взаємозв’язок із юридичною практикою, передбачає інноваційні методи викладання, надає можливість міжнародної співпраці та участі в обмінних програмах, а також передбачає розвиток м’яких навичок і критичного мислення. Безумовно, що думки й пропозиції, озвучені під час діалогу, будуть взяті до уваги під час актуалізації освітніх програм й організації освітнього процесу»,
Крім того, серед студентів Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту провели «Найдоброчеснішу вікторину». Під час заходу студенти актуалізували свої знання про принципи академічної доброчесності, покращили навички критичного мислення, спробували знайти вирішення різних конфліктних ситуацій тощо.
1 травня відбулася інтерактивна пізнавальна вікторина «Якість освіти в ОА» для студентів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки. Мета заходу – поінформувати студентів про основні аспекти забезпечення якості освіти та на основі кейсів закріпити розуміння принципів академічної доброчесності в НаУОА.
2 травня антикорупційний уповноважений Богдан Михальчук провів семінар на тему «Якість освіти vs. корупційні ризики: кроки для формування доброчесного академічного середовища».
«Під час зустрічі ми разом зі студентами вчилися визначати потенційні корупційні ризики в освітньому середовищі. Це була не лише можливість подивитися на університет із погляду доброчесності, але й нагода залучити студентів до спільного творення прозорої та відповідальної академічної культури. Здобувачі освіти проявили високу активність, критичне мислення й бажання впливати на позитивні зміни – і це найважливіше».
Помічниця ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри філософії та культурного менеджменту Катерина Якуніна підсумувала:
«Проведення Днів якості в Острозькій академії є важливою частиною процесу формування культури якості в університеті. А варіативність запропонованих заходів для учасників освітнього процесу лише підкреслює комплексність, із якою повинна формуватися культура якості в сучасному закладі вищої освіти».