Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Культура пам’яті: в Острозькій академії започаткували фотоконкурс імені Максима Бурди «Небесний фотограф»

01 травня 2025 р.

1 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбулося відкриття фотоконкурсу імені Максима Бурди «Небесний фотограф» – випускника спеціальності «Журналістика» НаУОА, відомого волинського фотографа, військовослужбовця, який загинув під Бахмутом 26 січня 2023 року.

Модерував зустріч завідувач кафедри журналістики та PR менеджменту, кандидат філологічних наук, доцент Роман Шулик.

«Культура пам’яті – це надзвичайно цінно й важливо. Гаслом Острозької академії є «Традиція, що творить майбутнє». Традиція – це насамперед пам’ять. Те, що робить людство людством, уся наша культура й мова – це пам’ять»,

зауважив Роман Шулик.

Проректор із науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук виступив із доповіддю про актуальність проблематики культури пам’яті.

«В одному з підходів про культуру йдеться про те, що вона створювалась і функціонує як пам’ять. Найважливішим є передача досвіду, яка здійснюється різними засобами, зокрема й технічними. Культура постійно вдосконалюється, щоб примножувати досвід і передавати його наступним поколінням. Освіта є теж одним із способів трансляції цього досвіду»,

зазначив Дмитро Шевчук.

Директор Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту, кандидат філософських наук, доцент Максим Карповець розповів про те, як інститут СГМ і студентська спільнота долучалися до вшанування пам’яті Максима Бурди.

«В Острозькій академії було вже дві важливі події, під час яких ми розповідали студентам про Максима: це відкриття виставки «Небесний фотограф», а також відкриття такої постійної виставки. Ґрунтовне впровадження пам’ятання непросте й вимагає координації сил. Від того, як ми це будемо робити, залежить і те, яким житиме образ Максима в нашій колективній та індивідуальній пам’яті. Започаткування фотоконкурсу є однією зі спроб пам’ятати Максима й те, за що він боровся: цінності щодо України, людей, військових й Острозької академії»,

додав Максим Карповець.

Випускниця Острозької академії Катерина Даценко розповіла про приклади вшанування культури пам’яті в Україні, зокрема загальнонаціональну хвилину мовчання, екскурсії, квести, вечори пам’яті, фестивалі, стипендії та гранти тощо.

Випускниця Острозької академії, одногрупниця Максима Бурди Наталія Якименко презентувала конкурс та його умови. 

Зокрема темою цьогорічного конкурсу є «Життя попри війну». До участі запрошуються студенти бакалаврату та магістратури Інституту соціально-гуманітарного менеджменту.

Учасник може подати до трьох фотографій – по одній у кожну з номінацій:

  • портретна фотографія;
  • репортажна фотографія;
  • у стилі Максима Бурди.

Прийом робіт триватиме з 1 до 22 травня 2025 року.

Церемонія нагородження переможців відбудеться 5 червня 2025 року. Переможці кожної з номінацій отримають грошову винагороду в розмірі 3000 гривень.

Щоб подати свою роботу, необхідно ознайомитись із детальними умовами конкурсу та заповнити відповідну форму.

«Закликаю взяти вас участь у конкурсі, щоб пам’ятати про всіх загиблих героїв, зокрема й Максима, бо це люди, які найбільше того заслуговують», – підсумувала Наталія Якименко.