Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії нагородили переможців конкурсу творчості Уласа Самчука

22.02.2024

21 лютого в Національному університеті «Острозька академія» відбулося нагородження переможців загальноакадемічного конкурсу есеїв «Улас Самчук і незламність української нації».

«Актуальність творчості Уласа Самчука сьогодні більш, аніж очевидна, але далеко не для всіх. У кращому разі фігуру письменника пов’язують із романом «Марія», де відтворена національна трагедія Голодомору. Однак він є також автором низки чудових, непересічних романів, як-от «На краю часу» чи «Планета Ді-Пі». Саме в цих романах розкривається сутність українства часто на противагу російській, імперській культурі, завдяки чому голос Уласа Самчука звучить по-новому вже у воєнних реаліях нашої країни. Сподіваюсь, що поступово творчість волинського генія відкриватимуть нові покоління й усвідомлять його внесок у становлення національної культури»,

зазначив Максим Карповець, директор Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту, кандидат філософських наук, доцент.

Перше місце посіла студентка 2-го курсу ННІСГМ Вікторія Савенко, друге місце - студентка 5-го курсу ННІСГМ Ірина Кінчак, третє місце – студентка 1-го курсу ННІСГМ Вікторія Брагінець.

До слова, Всеукраїнський конкурс проводиться з ініціативи та за підтримки сім’ї Соколиків, представників української діаспори у Канаді і єдиних розпорядників спадщини Уласа Самчука. Оксана та світлої пам’яті Ярослав Соколики були ініціаторами встановлення пам’ятника видатному українському письменнику-публіцисту до його 100-річного ювілею, відкриття музею Уласа Самчука в місті Рівне, а також надали Національному університету «Острозька академія» права на перевидання його творів для широкого кола читачів в Україні.