В Острозькій академії відбувся XІХ фестиваль «Різдвяні піснеспіви»

16.01.2024

У студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» з 25 грудня до 7 січня під гаслом «Різдво. Улюблене, радісне і довгоочікуване свято дітей та дорослих. Обов’язково з різдвяними піснеспівами» проходив XІХ Всеукраїнський онлайн-фестиваль Різдвяних піснеспівів із міжнародною участю.

Фестиваль Різдвяних піснеспівів проводився з метою пошанування головної події планетарного значення – Різдва Христового, збереження і розвитку Різдвяних традицій нашого краю, України, інших країн світу, підвищення духовно-культурного рівня населення, посилення ролі народної творчості, мистецтва у формуванні світогляду та естетичних смаків молодого покоління та суспільства загалом; обміну досвідом роботи із залученням молодого і старшого поколінь до збереження народних традицій та обрядів, налагодження зв’язків у культурній та освітніх сферах з іншими областями України, іншими країнами Європи та світу.

Традиційно перед початком заходу учасників у своїх відео-зверненнях привітали ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник і настоятель студентсько-викладацького храму преп. Федора Острозького прот. Василь Жуковський.

Серед учасників були діти й дорослі, аматори й професійні виконавці, парафіяльні і світські колективи з різних установ, підприємств, загальноосвітніх і мистецьких навчальних закладів. Однією з вимог Фестивалю було записати відео Різдвяного піснеспіву й надіслати організаторам заходу.

Цьогоріч участь у Фестивалі взяли 137 колективів й окремих виконавців. Зокрема, Україну представили 12 областей, з них Рівненська – 61, Волинська – 17, Чернівецька – 14, Хмельницька – 10, Черкаська – 8, Тернопільська – 6, Полтавська – 5, Львівська – 5, Житомирська – 2, Одеська – 2, Івано-Франківська – 1, Донецька – 1. Оскільки Фестиваль вже вкотре проходить із міжнародною участю, то приємно, що в нашому заході взяли участь два чудові колективи з Молдови, які своєю рідною мовою прославляли народження Ісуса; два колективи українців, які зараз змушені через війну перебувати в Польщі; а також колектив зі Словаччини, який взяв участь на запрошення викладачки Острозької академії Галини Гандзілевської.

Острожчину представили 23 колективи. Зокрема, найбільше – це учні Острозької школи мистецтв (16), дитячий колектив і тріо хору «Благовість» студентсько-викладацького храму преп. Федора Острозького НаУОА, церковний хор і молодіжний хор «Євлогія» ПЦУ с. Розваж, хор учнів 2-х класів Острозького ліцею №1, хор паламарів Свято-Іллінської парафії с. Грем’яче й дует Розвазької гімназії.

Великою приємністю є те, що багато колективів є нашими вже постійними учасниками, завжди цікавляться й чекають наступної зустрічі на Фестивалі.

Переглянути виступи учасників можна за покликанням.

До слова, частина благодійних внесків, які були зібрані під час проведення заходу, передані на потреби ЗСУ, а іншу частину використають на видання посібника «Основи християнської етики» для 6 класу.

Дякуємо всім, хто з нами всі ці роки.
Дякуємо всім, хто лише цього року долучився до нас.
Дякуємо всім, хто нас підтримував, надихав і мотивував.
Як в народі кажуть: Дай, Боже, за рік діждати.
До нових зустрічей на новому ювілейному 20 Фестивалі...