В Острозькій академії декламували вірші Тараса Шевченка іноземними мовами

06.03.2024

5 березня на базі Ресурсного центру вивчення іноземних мов ім. Олексія Ізмєнтінова відбувся захід, приурочений життю й творчості Тараса Шевченка «Taras Shevchenko’s Poetry Night». Мета – долучення молодого покоління до збереження культурної спадщини українського народу, популяризації художнього слова, виховання почуття патріотизму й національної гідності.

Студенти 1-го і 3-го курсів Навчально-наукового інституту лінгвістики мали можливість презентувати й переглянути презентації про головні віхи життя Великого сина українського народу, продекламувати вірші й уривки з поем різними мовами, а також обговорити роль і місце Т. Г. Шевченка в сучасній українській культурній спадщині.

Викладачка кафедри англійської мови та літератури Катерина Єсіпова зазначила, що постать Тараса Шевченка вже стала символічною в українській літературі:

«Сьогоднішні поетичні читання по-новому відкрили для мене творчість Кобзаря. Надзвичайно цікаво було послухати його поезію в перекладі різними іноземними мовами, зокрема німецькою, польською і, звісно ж, англійською, озвучену студентами нашого інституту. Дуже приємно, що студенти не лише взяли активну участь у поетичних читаннях, а й напередодні дослідили біографію поета й поділилися результатами своїх пошуків іноземними мовами з аудиторією. Також хочу висловити подяку заступниці директорки Навчально-наукового інституту лінгвістики Оксані Іванівні Мараренко за організацію сьогоднішнього заходу. Маю надію, що творчий доробок Тараса Григоровича й інших українських поетів надихатимуть молоді покоління впродовж не одного сторіччя».

Зокрема німецькою мовою творчість Шевченка презентували студентки 3-го курсу: Світлана Вітушинська «Сонце заходить, гори чорніють...», Маріанна Павлюш «Думка» та Соломія Рудюк «Садок вишневий коло хати».

Студент 3-го курсу Іван Кравчук декламував вірш французькою мовою, а студентка 1-го курсу Дарина Шемедюк розповіла вірш «Думка» польською мовою.

Студентка 1-го курсу Анастасія Корейчук представила уривок з поеми «Сон» англійською мовою. Студентка 1-го курсу Кароліна Громоздова продекламувала англійською «Мені тринадцятий минало». Студентка 3-го курсу Ангеліна Жолоб процитувала «Минають дні, минають ночі» англійською.

Завдяки презентаціям Вікторії Полицяк та Марії Служинської присутні мали можливість поглибити свої знання про розповсюдженість і популярність творів Кобзаря в різних країнах, кількість пам'ятників і монументів Шевченка у всьому світі.

Враженнями від участі в заході поділилися студентки 1-го курсу Анастасія Корейчук і Дарина Шемедюк.

«На заході, присвяченому творчості Тараса Григоровича Шевченка, у нас була чудова можливість почути виконання дивовижних творів різними мовами. Ми обговорили теми й актуальність цих творів, а також поділилися враженнями від поем письменника»,

зауважила Анастасія Корейчук.

«Я є великою прихильницею творчості Шевченка, проте мені ще ніколи не доводилось брати участь у подібних заходах. Це дуже цікавий досвід, адже почути вірші Шевченка іншими мовами настільки ж цікаво, як й українською. Велика вдячність Інституту лінгвістики за цю ідею та її втілення!»

підсумувала Дарина Шемедюк.