Про правові аспекти попередження та протидії інформаційним проявам гібридної війни розповів професор Анатолій Худолій

02.04.2024

У межах виконання проєкту Європейського Союзу Еразмус+ «WARN – Академічна протидія гібридним загрозам (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)» 1 квітня в навчально-методичному центрі «Школа освітніх інновацій» відбулася лекція на тему «Правові аспекти попередження та протидії інформаційним проявам гібридної війни».

Спікер онлайн-зустрічі: Анатолій Худолій, завідувач кафедри англійської філології, доктор політичних наук, професор. Модерувала захід кандидатка філологічних наук, доцентка, керівниця Школи освітніх інновацій Юлія Маслова.

Анатолій Худолій розповів про пропаганду війни, правову оцінку в інформаційному полі гібридної війни, етапи формування законодавчої бази, законодавчі акти щодо інформаційної/гібридної війни, трансформацію національного інформаційного законодавства, російсько-українську війну й інформаційну зброю тощо.

Також спікер зауважив, що, незважаючи на певну розпорошеність, інформаційне законодавство України за останні роки було переглянуто й трансформовано відповідно до нових викликів і загроз.

«Це дає підстави вважати, що законодавча база в поєднанні з реструктуризацією системи національної безпеки дозволять створити потужний механізм стримування зовнішньої інформаційної агресії»,

підсумував професор Анатолій Худолій.

До слова, у 2019 році Національний університет «Острозька академія» став одним із переможців проєкту Еразмус+ «WARN – Академічна протидія гібридним загрозам (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)», у складі консорціуму університетів-переможців з України, Фінляндії, Франції, Португалії та Естонії.

Більше інформації про проєкт читайте за покликанням: https://warn-erasmus.eu/