Про емоційне вигорання під час війни розповіла Оксана Матласевич

30.01.2023

30 січня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся вебінар для студентів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки «Специфіка емоційного вигорання під час війни: стратегії подолання». Лекторка Оксана Матласевич – докторка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри психології та педагогіки.

«Емоційне вигорання є фоном, на ґрунті якого вже розвиваються часткові, повні ПТСР або соматичні хвороби. Емоційне вигорання – це синдром, що з‘являється внаслідок тривалого й надмірного стресу, якого людина і її психіка не здатні подолати. Війна є надпотужним стресом»,

сказала Оксана Матласевич.

Під час вебінару спікерка розповіла про психологічну втому й вигорання; війну в соціальних мережах; специфіку емоційних переживань, коливання емоцій під час війни; епоху радикальної невизначеності; гострі стресові реакції, труднощі з контролем інтенсивних емоцій; схему самопожертви й вигорання, навики самотурботи.

«Війна триває, але нам потрібно себе берегти, щоб вижити, вистояти, перемогти й потім відродитися. Тому важливо долати емоційне вигорання, адже перед нами ще дуже багато різних завдань»,

підсумувала Оксана Матласевич.

Наприкінці зустрічі спікерка зазначила про 4 стратегії подолання емоційного вигорання під час війни:

• дотримання інформаційної гігієни;
  • у ситуації невизначеності завжди є вибір (важливо орієнтуватися на відновлення, надія є потужним ресурсом і завжди пропонує певні рішення);
  • управління інтенсивними емоціями (ставимо запитання: «Я керуюся імпульсами чи цінностями?», важливо пам‘ятати про цінності, які є орієнтирами в нашому житті й поведінці);
  • потрібно позбутися схеми самопожертви (установку «Потреби інших важливіші за мої» замінити на «Мої потреби такі ж важливі, як і потреби інших»).