29 січня – День пам’яті Героїв Крут

29.01.2023

29 січня українці відзначають День пам’яті Героїв Крут. 105 років тому кілька сотень молодих захисників Української Народної Республіки пішли в бій проти 5000-тисячного більшовицького війська, аби захистити власну незалежність. 300 студентів, курсантів військового ліцею й гімназистів за любов до своєї Батьківщини заплатили кров’ю. Більшість із них полягла в бою, який тривав п’ять годин. Хлопців було небагато, але своєю загибеллю вони зупинили наступ армії противника на 2 дні.

Бій під Крутами є трагічною, проте дуже важливою сторінкою в історії української держави. Ця подія нагадує нам сучасну боротьбу за незалежність України. Сьогодні історія знову повторюється – українські воїни продовжують мужньо захищати наші землі від російського агресора.

Ми сподіваємося, що війна незабаром закінчиться перемогою України. Слава Україні! Героям Слава!