Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася лекція Елайджі Моргана

25.09.2023

До Європейського дня мов, який відзначається 26 вересня, Навчально-науковий інститут лінгвістики НаУОА й науково-дослідна лабораторія християнської етики, психології та педагогіки організували The English-speaking club.

Запрошеним гостем заходу став почесний академік Острозького Академічного Братства, доктор економічних і теологічних наук Елайджа Морган. Він презентував слухачам тему «Англійська як міжнародна мова в епоху глобалізації: переваги та виклики».

«Для мене дуже цінно бути частиною спільноти Острозької академії. Дякую за можливість поспілкуватися сьогодні з вами»,

зауважив Елайджа Морган.

Модерували захід доктор педагогічних наук, професор Василь Жуковський, а також викладачка кафедри англійської мови та літератури Катерина Єсіпова.

Заступниця директорки Навчально-наукового інституту лінгвістики з виховної роботи Оксана Мараренко привітала учасників англомовного клубу й передала вітання від ректора Національного університету «Острозька академія», доктора психологічних наук, професора Ігоря Пасічника.

На початку зустрічі Елайджа Морган зазначив про негативні аспекти культурного імперіалізму, наголошуючи, що молоде покоління слухає музику виконавців переважно із США та інших європейських країн.

«У США певні гурти й музичні твори мають вікові обмеження, але в європейських і східних країнах, як-от в Україні, така музика й тексти пропонуються в нефільтрованому вигляді»,

додав спікер.

Крім того, Елайджа Морган розповів, що англійська мова швидко стає каталізатором глобальних трансформацій у різних сферах, наприклад, бізнесі, політиці, економіці, освіті, а також сприяє взаємозалежності культур і країн світу.

«Хоча є позитивні зміни в багатьох галузях, як-от технології, штучний інтелект, різні науки тощо, від яких неангломовні країни можуть отримати величезний прибуток, є також і виклики, із якими стикаються неанглійські культури, наприклад: історичне багатство мистецтва, музики, творчості, поезії»,

підсумував Елайджа Морган.

Учасники мали можливість поспілкуватися з носієм мови, вдосконалити свої навички володіння англійською мовою, а також обговорити актуальну тему.