Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Журнал «Кооперативна думка» доступний для читання на сайті Інституту досліджень української діаспори Острозької академії

24 May 2023

На сайті Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара Національного університету «Острозька академія» доступний для ознайомлення та читання журнал «Кооперативна думка». Часопис було оцифровано в межах проєкту Інституту за співпраці з Українською Федеральною Кредитною Спілкою (УФКС, м. Рочестер, штат Нью-Йорк, США) та Бібліотекою української діаспори імені сенатора Джона Маккейна (м. Дніпро, Україна). Грантову підтримку для реалізації проєкту надала родина Тамари і Володимира Денисенків із Рочестера.

«Кооперативна думка» – друкований орган УФКС, яка цього року відзначає 70-річчя. Періодичне видання виходить із моменту заснування Спілки і до сьогодні, тому є цінним джерелом до вивчення її історії. Його перша назва – «Інформативний листок Української Кооперативної Кредитової Спілки в Рочестері». У наступні роки можна було зустріти різні варіації найменувань («Інформативний листок Української Кредитової Спілки в Рочестері», «Інформативний бюлетень Української Кредитової Спілки в Рочестері», «Кооперативна думка: квартальник Української Кредитової Спілки в Рочестері»).

Часопис виконує доволі широке коло функцій, адже водночас ілюструє віхи діяльності УФКС, а також є збіркою різної ділової інформації, наприклад проміжних і річних фінансових звітів. Таким чином він допомагає не лише ознайомлювати членів УФКС з поточною роботою організації, а й сприяє підтриманню зв’язків із громадськістю, виробленню довіри до себе завдяки прозорості даних. Сьогодні він друкується українською і англійською мовами, що робить його доступнішим для широкої аудиторії. 

У різні роки на сторінках видання з’являлися публікації, які висвітлювали історію кооперативного руху, причини заснування кредитних спілок тощо. Чималий обсяг відомостей можна почерпнути зі шпальт часопису про персоналії, пов’язані безпосередньо з діяльністю Спілки або ж про тих, хто був до неї дотичний. Ще одним вагомим доказом цінності журналу є те, що він упродовж десятків років є своєрідною хронікою історії української громади в Рочестері. Читач може віднайти значний обсяг інформації про громадсько-політичне, економічне життя українців у Рочестері, підтримку зв’язків із Україною та ін. Саме тому журнал може стати джерелом до вивчення історії українського кооперативного руху в США та української громади в Рочестері.

Реалізація проєкту по оцифруванню «Кооперативної думки» робить її доступною для дослідників, студентів і викладачів, журналістів, представників українських громад із різних частин світу та всіх, хто цікавиться багатогранною історією світового українства, зокрема українців у США. 

На сайті Інституту досліджень української діаспори НаУОА представлено перші 215 випусків видання, номер 216 і наступні доступні на сайті УФКС.

 

Посилання для перегляду журналу на сайті Інституту досліджень української діаспори НаУОА: https://idud.oa.edu.ua/nasha-diyalnist/kooperatyvna-dumka/