Всеукраїнський конкурс есе з політології та національної безпеки для здобувачів освіти 10-11 класів

23.01.2023

Професорсько-викладацький колектив кафедри національної безпеки та політології Національного університету «Острозька академія» запрошує учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти взяти участь у Всеукраїнському конкурсі есе з політології та національної безпеки.

Мета конкурсу – заохотити учнівську молодь висловити свої думки про важливі питання внутрішньої та зовнішньої політики України у контексті війни з російською федерацією, та сприяти зацікавленим абітурієнтам у вступі до НаУОА.

Для участі в конкурсі пропонуємо обрати одну з таких тем:

Політологія

1. Мирна угода чи перемога: як Україні закінчити війну з РФ?
  2. Які чинники можуть допомогти Україні досягти перемоги у війні з РФ?
  3. Як Україні подолати корупцію після війни з РФ?
  4. Чи потрібно йти у політику і чи бачите ви себе у політиці?
  5. Як змінилися ціннісні орієнтації громадян України з початку війни (2022 року)?
  6. Чи потрібен Україні націоналізм?
  7. Чи потрібна Україні двомовність?
  8. Як Україні стати успішною країною?
  9. Де ви бачите своє майбутнє – в Україні чи закордоном?
  10. Як я можу сприяти відбудові України
  11. Чи існує в Україні свобода слова?
  12. Чому варто цікавитися політикою?
  13. Яким має бути статус РПЦ в Україні?
  14. Яким є стан середньої освіти в Україні і чи варто його змінити?
  15. Який президент потрібен Україні?
  16. Ваші (3-5) порад ровесникам про те як протистояти російській пропаганді
  17. Чи соціальні мережі впливають на ваш інтерес до політики?
  18. Якою я бачу Україну в 2030 році?
  19. Як я можу впливати на місцеву політику?
  20. Як зупинити еміграцію молоді за кордон?

Національна безпека

1. Моє розуміння національної безпеки України
  2. Територіальна оборона мого краю
  3. Національна безпеки держави як соціальна цінність
  4. Президент України як гарант національної безпеки й обороноздатності держави
  5. Гібридна війна як виклик для сучасного суспільства
  6. Критичне мислення як необхідна навичка суспільства постправди
  7. Роль громадянина у забезпеченні національної безпеки держави

Обсяг есе від 3 до 5 сторінок друкованого тексту А-4, оформляється в редакторі Microsoft Word; шрифт Times New Roman; розмір шрифту – 14; інтервал – 1,5; поля: ліве, праве, верхнє і нижнє – 20 мм. Титульна сторінка есе: назва есе, прізвище, ім’я та по-батькові автора; клас; повна назва школи; область; e-mail; контактний телефон

Есе в електронному варіанті приймаються до 1 червня 2023 року на e-mail: kafedra.politologii@oa.edu.ua

Усі учасники конкурсу отримають сертифікати, переможці – дипломи, що надаватиме право першочергового зарахування на контрактну форму навчання при вступі на освітні програми «Політологія» та «Національна безпека» в НаУОА у 2023 році. Учасників минулорічного конкурсу заохочуємо до участі у конкурсі 2023 року – це підсилить ваші шанси стати студентом Острозької академії!

Більше інформації про освітні програми в НаУОА знайдете тут:

Бажаємо успіхів! Разом наближаємо перемогу! Слава Україні!