Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Гостьова лекція UC Berkeley “Human rights American style: what can we learn from Europe?“ в Острозькій академії

21.11.2023

21 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулася гостьова лекція «Human Rights American Style: What Can We Learn from Europe?»

Захід відбувся в межах міжнародної співпраці Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського НаУОА та Каліфорнійського університету Берклі. Таке партнерство стало можливим завдяки сприянню та підтримці Програми USAID «Справедливість для всіх».

Університет Каліфорнії — вищий науковий і навчальний заклад США, заснований у 1868 році. Це найстаріший та найпрестижніший кампус Каліфорнійського університету, що налічує десять кампусів. За більшістю рейтингів Каліфорнійський університет Берклі є найкращим публічним університетом світу, єдиним публічним університетом, що входить до першої десятки найкращих навчальних закладів світу.

Спікер — викладач Френка К. Ньюмана в Берклі, викладач курсів соціальної справедливості та професійних навичок, член Каліфорнійської колегії адвокатів Stephen Rosenbaum.

Як запрошений старший викладач у Вашингтонському університеті, він викладав захист прав людини й був одним із керівників клініки з прав людини та бізнесу, працював у сфері цивільних юридичних послуг, імміграції та прав інвалідів у різних неурядових організаціях. Окрім цього, Stephen Rosenbaum допомагав вченим-юристам і юристам, які знаходяться в групі ризику, в Афганістані та навчав студентів в Афганістані, М’янмі та Україні під егідою Classrooms Without Walls та Aspen Institute.

«21-е та 22-е листопада є історичними датами подій, які відбувалися в Україні, тому що саме в ці дні розпочалися Помаранчева революція та Революція гідності. Тому знаково, що саме в цей день відбулася перша зустріч із нашими колегами з Berkeley Law School (University of California). Тема дискусії була присвячена правам людини, демократичним цінностям, верховенству права. Під час гостьової зустрічі лектор детально розкрив проблеми й особливості американської і європейської системи захисту прав людини, а також порівняв їх.

Щиро дякуємо Stephen Rosenbaum за чудову лекцію для наших студентів і колег. Це гарна відправна точка для нашої більш тісної співпраці»,

розповідає модераторка заходу, директорка інституту права ім. І. Малиновського, кандидатка юридичних наук, доцентка Ольга Балацька.

Під час зустрічі студенти разом зі спікером мали змогу подискутувати щодо деяких законів США, а також порівняти їх із документами, якими захищають права людини у Європі.

«Це була надзвичайна можливість поспілкуватися з викладачем Університету Берклі на таку тему. Stephen Rosenbaum розповів про актуальні проблеми реалізації принципів захисту прав людини і громадянина у США, зокрема про поширеність озброєних нападів і повільність судових процесів. Зустріч відбувалася онлайн англійською мовою, тому ми мали можливість поспілкуватися з носієм на такі актуальні питання»,

ділиться враженнями студентка 4-го курсу Навчально-наукового інституту права Юліана Балагур.