Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Меморандум про співпрацю з Університетом Економіки у Бидгощі (Республіка Польща)

16 March 2023

16 березня до Національного університету «Острозька академія» завітали представники Університету Економіки у Бидгощі (Республіка Польща). Делегацію очолював ректор Університету, професор, доктор наук гуманістичних Марек Хамот. Його супроводжували професорка, директорка Європейського Інституту Університету Економіки Світлана Кашуба, а також доцент, уповноважений з питань регіональної співпраці Університету Економіки Роберт Брудніцкі.

Доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри теорії та історії держави і права, голова Вченої ради НаУОА Петро Кралюк виступив зі вступним словом:

«Хоч в Україні триває повномасштабна війна, але нас підтримували й продовжують підтримувати друзі та партнери. Йдеться насамперед про поляків. І зараз в Острозькій академії важлива подія, бо до нас завітала делегація з польського Університету Економіки у Бидгощі. Вони побували в інших містах України, поспілкувалися з науковцями, а сьогодні перебувають в Острозі. Під час зустрічі ми обговоримо нашу подальшу співпрацю».

Ректор Університету економіки в Бидгощі Марек Хамот розповів студентам про видатного польського астронома і математика Миколу Коперника, а також закцентував увагу на важливості науки в суспільстві.

«Університет – це інституція культури й цивілізації. Острозька академія теж є святинею науки та дидактики для викладачів і студентів»,

додав Марек Хамот.

Директорка Європейського Інституту Університету Економіки Світлана Кашуба розповіла присутнім про університет, його співпрацю з Україною, а також спільні програми.

Після цього відбулося урочисте підписання міжуніверситетської угоди про співпрацю.

Мета укладення договору між Острозькою академією та Університетом Економіки у Бидгощі – співпраця в напрямку наукової, навчальної, культурної та організаційної діяльності, а саме:

 • забезпечення мобільності студентів і викладачів;
 • ведення спільної дослідної і/або дидактичної роботи;
 • спільне проведення науково-практичних і науково-методичних конференцій;
 • участь у Європейських програмах на партнерських засадах;
 • видавництво підручників, посібників та іншої навчальної і науково-методичної літератури;
 • стажування викладачів;
 • обмін посібниками, письмовими роботами й іншими публікаціями;
 • обмін досвідом в організації дидактичного процесу й навчальними планами за подібними спеціальностями;
 • обмін студентами (практики, студентські науково-практичні конференції, тощо;
 • виконання спільних дослідницьких проєктів;
 • спільне використання лабораторій;
 • розробка, організація і здійснення програм подвійного дипломування;
 • організація й проведення мовних шкіл;
 • спільна організація й проведення культурних заходів.

Довідково. Університет Економіки в Бидгощі заснований у 1999 році. Є найбільшим приватним вищим навчальним закладом у північній частині Польщі. Надає вищу освіту економічного, технічного й медичного профілів. Університет нараховує понад 7 тис. студентів, значна кількість яких – іноземці.