Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Вічна пам’ять Василю Олександровичу Попелюшку

07 June 2023

Колектив Національного університету «Острозька академія» глибоко сумує з приводу смерті доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, завідувача кафедри кримінально-правових дисциплін Василя Попелюшка.

Василь Олександрович Попелюшко народився 30 березня 1951 року в селі Доброгорща Хмельницького району Хмельницької області. У 1976 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. У 1984-му захистив кандидатську, а в 2009-му докторську дисертацію.

У квітні 1976 року був обраний народним суддею в Казахстані. У 1980 році вступив до аспірантури заочної форми навчання Інституту держави і права Академії Наук СРСР та перейшов на роботу в Україні в адвокатуру. Став одним з ініціаторів створення Спілки адвокатів України, був членом першого Правління Спілки адвокатів України, головою її комісії з питань майстерності. Занесений у Червону книгу адвокатури України.

Брав активну участь у відродженні та розбудові Острозької академії. У 1996 році став організатором правничого факультету Національного університету «Острозька академія», де викладав, будучи завідувачем кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін. У 2011 році правничий факультет було перейменовано та реорганізовано в Навчально-науковий інститут права ім. І. Малиновського, який довгий час очолював Василь Олександрович Попелюшко.

25 червня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 276/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України», відповідно до якого Василь Попелюшко отримав почесне звання «Заслужений юрист України» «за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм».

Колом наукових інтересів Василя Олександровича були проблеми кримінального процесу, кримінального права, адвокатури та судоустрою. Автор близько 100 наукових публікацій, у тому числі низки монографій, навчальних посібників.

У ці скорботні дні ми висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного. Це велика втрата для Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського та всієї правничої науки. Світла пам’ять про Василя Олександровича Попелюшка залишиться з нами назавжди.