Про бізнес-планування розповіла Юлія Шулик

08.02.2023

7 лютого в Національному університеті «Острозька академія» відбулося чергове заняття в рамках сертифікатної програми «Соціальне менеджерство в середовищі ветеранів». Лекцію «Бізнес-планування» провела Юлія Шулик – кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, обліку і аудиту.

Модерував захід Дмитро Шевчук, доктор філософських наук, професор, проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА.

«Дуже важливо, щоб ветерани, особи, які змушені переміститися зі своїх місць проживання, могли забезпечити себе матеріально. Одна з таких можливостей – це започаткування власної справи»,

зазначив Дмитро Шевчук.

Під час лекції слухачі мали змогу отримати знання щодо формування бізнес-планів; вимог до реєстрації бізнесу й оподаткування в Україні.

Спікерка розповіла, що бізнес-планування – це процес створення бізнес-плану. Бізнес-план дозволяє залучити грошові ресурси, партнерів; прогнозувати оцінку зміни макросередовища; визначати показники діяльності фірми, а також стратегію підприємства.

Юлія Шулик зауважила:

«Практичні завдання з формування бізнес-моделі, оцінювання бізнес-ідеї, визначення прибутковості, окупності, фінансової забезпеченості бізнес-проєкту дають можливість перевірити реалістичність бізнес-ідеї».

Юлія Шулик додала, що бізнес-план потрібен для відкриття власної справи; введення нового продукту; переорієнтації підприємства на виробництво інших видів, продукції або послуг; розширення обсягів виробництва, особливо коли є необхідність залучення фінансових ресурсів; реструктуризації підприємства: зміна власника/ів, злиття або роз’єднання компаній.

Наприкінці зустрічі спікерка підсумувала, що бізнес-план повинен бути стислим; функціональним; легким для сприйняття; спиратись на реалістичні припущення; не бути занадто оптимістичним; забезпечувати охорону конфіденційної інформації про фірму і її діяльність.