Про етику й естетику в мовленнєвій діяльності фахівця розповіла Зоя Столяр

03.11.2022

31 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» в рамках навчально-методичного центру «Школа освітніх інновацій» відбулося перше заняття викладачів за програмою навчального модуля «Етика й естетика в мовленнєвій діяльності фахівця». Спікерка онлайн-зустрічі: Зоя Столяр, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри української мови і літератури. Модерувала захід кандидатка філологічних наук, доцентка, керівниця Школи освітніх інновацій Юлія Маслова.

Зоя Столяр презентувала тему «Етика й естетика в мовленнєвій діяльності фахівця. Теоретичні основи курсу». Зокрема спікерка закцентувала увагу на тому, що таке етика й естетика, чому варто говорити про них в мовленнєвій діяльності педагога, а також рівнях володіння державною мовою тощо.

Зоя Столяр розповіла й про нормативні основи застосування української мови в професійній діяльності педагога: Конституцію України, ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ЗУ «Про вищу освіту».

«Наш змістовий модуль спрямований на спільне вдосконалення навичок володіння українською мовою як державною, оскільки саме українська мова відповідно до чинних нормативних документів, законів, є мовою освітнього процесу»,

зазначила Зоя Столяр.

Наприкінці заходу учасники змогли доєднатися до інтерактивної частини: обговорення й редагування словосполучень.