Економічний фронт: про бізнес-планування розповіла Юлія Шулик

30.05.2022

Національний університет «Острозька академія» в рамках Фонду гуманітарної підтримки українських університетів реалізовує безкоштовний навчальний курс «Університетська спільнота підтримки», який є продовженням і розширенням започаткованого в березні цього року проекту «Психологічна підтримка викладачів та тьюторів».

30 травня в рамках курсу відбулася лекція «Бізнес-планування». Спікерка Юлія Шулик –кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, обліку і аудиту, помічниця ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти НаУОА.

Під час лекції Юлія Шулик розповіла про бізнес-планування, його особливості й етапи створення.

«Бізнес-планування – це процес створення бізнес-плану. Бізнес-план дозволяє залучити грошові ресурси, партнерів, прогнозувати оцінку зміни макросередовища; визначає показники діяльності фірми, а також стратегію підприємства. Пошук бізнес-ідеї є найважливішим у бізнес-плануванні»,

сказала Юлія Шулик.

Спікерка додала, що бізнес-план потрібен для відкриття власної справи; введення нового продукту; переорієнтації підприємства на виробництво інших видів, продукції або послуг; розширення обсягів виробництва, особливо коли є необхідність залучення фінансових ресурсів; реструктуризації підприємства: зміна власника/ів, злиття або роз’єднання компаній.

За словами Юлії Шулик, складовими бізнес-плану є: титульний аркуш; зміст бізнес-плану; резюме; загальна характеристика підприємства; маркетинговий план; виробничий план; організаційний план; фінансовий план; оцінка ризиків; документи підтримки проєкту; додатки.

«Головне – це продумувати хороші бізнес-ідеї, мати бажання займатися бізнесом. Країну треба розвивати, потрібно створювати хороші якісні послуги й продукцію для України і світу»,

підсумувала Юлія Шулик.

До слова, 31 травня о 15.40 відбудеться зустріч із доктором філософських наук, професором, проректором із науково-педагогічної роботи НаУОА Дмитром Шевчуком на тему «Довіра як основа суспільства». Долучайтеся за покликанням: meet.google.com/idw-uhta-maa