Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Онлайн-зустріч випускників Острозької академії 2022

25.06.2022

25 червня у Національному університеті «Острозька академія» відбулася загальноуніверситетська зустріч випускників у форматі онлайн із застосуванням платформи Google meet. Модерувала захід Ольга Німець, фахівчиня відділу з організації роботи зі студентами та випускниками.

Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять полеглих захисників, які загинули під час оборони незалежності України.

Після цього з вітальним словом до випускників звернувся ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник:

«Щиросердечно вітаю вас зі стін Острозької академії! Ми неймовірно ностальгуємо за вами й бажали б зустрітися тут, потиснути ваші руки, запитати про ваші справи, зміни в житті, успіхи. На превеликий жаль, ця безглузда, грабіжницька, несправедлива війна з боку агресора не дала можливості нам це зробити. Але ми не хочемо переривати традицію зустрічі з випускниками, тому сьогодні, як завжди, проводимо цей захід».

Ігор Демидович додав:

«Ми швидко оговталися від шоку, зрозуміли, як необхідно працювати в цих умовах. Ви можете пишатися своєю альма-матер, бо відразу з початком війни дуже багато наших студентів, викладачів співробітників, добровольцями записалися на фронт. Багато з них воюють і захищають нас сьогодні».

Ігор Демидович розповів про хроніку волонтерської діяльності Острозької академії під час війни. Зокрема викладачі, працівники і студенти університету з початку війни розгорнули активну роботу на різних фронтах: волонтерському, інформаційному, духовному, психологічному, історичному, поетичному, філологічному, юридичному, економічному, спортивному тощо. 

«Острозька академія була, є і буде. Традиційно бажаю вам щастя, здоров’я, везіння, Божого благословіння та солодкої перемоги»,

підсумував Ігор Пасічник.

Після цього кандидатка історичних наук, старша викладачка кафедри історії ім. проф. М.П. Ковальського НаУОА, директорка Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк презентувала оновлений Музей історії НаУОА. 

«Острозька академія змінилася в кращу сторону, стала брендом не тільки як навчальний заклад, але і як туристичний об‘єкт. Ми є дуже цікавим явищем для українського туристичного простору»,

сказала Анастасія Хеленюк.

Директорка музею показала присутнім 4 зали, де тематично представлені різні експонати, старовинні меблі, оригінальні ікони. Крім цього, в музеї розміщені гравюри художника Юрія Нікітіна, на яких зображено діячів і викладачів університету в період його створення.

Пані Анастасія розповіла, що тепер історія Острозької академії представлена у трьох експозиційних залах, які тематично охоплюють 2 блоки: історію академії XVI – початку XVII століття (діячі, навчальний процес, контекст, у якому з’явилася Острозька академія, демонстрація інтер’єрних експозицій, наприклад, реконструкція кабінету ректора Герасима Смотрицького), а також історію відродженої академії від 1994 року до сьогодення. 

Ольга Німець, фахівчиня відділу з організації роботи зі студентами та випускниками провела екскурсію #Академія_тут_і_зараз і показала присутнім новий корпус Острозької академії, обладнаний новітніми технологіями.

Заступниця голови Братства спудеїв Анна Матласевич провела аукціон, лотами якого були брендовані речі ОА.

«Братство, як орган студентського самоврядування, було є і буде процвітати, давати нову еліту для нашої нації, збагачувати її молодих, перспективних людей. Зараз, на жаль, ми переживаємо непростий, історично важкий період в історії нашої країни. Але український народ готовий віддати все, щоб перемогти цю орду. Братство спудеїв теж вирішило допомогти й організувало аукціон. Виручені кошти будуть передані на Збройні Сили України. Впевнена, що ці кошти допоможуть нашій армії перемогти всіх ворогів»,

зауважила Анна Матласевич.

Наприкінці зустрічі відбулася дискусія «Освітні можливості та перспективи ОА».

У рамках дискусії декан економічного факультету, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіко-математичного моделювання та інформаційних технологій Олександр Новоселецький розповів про особливості освітніх програм на економічному факультеті. Він додав, що Острозька академія постійно вдосконалюється та готує фахівців відповідно до запитів на ринку праці.

Помічниця ректора з освітнього менеджменту, заступниця відповідального секретаря Приймальної комісії НаУОА, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, обліку і аудиту Юлія Харчук зазначила:

«Незважаючи на різні випробування, які зараз є в нашій країні, ми тримаємося разом. Багато наших випускників працюють волонтерами, є організаторами різних благодійних фондів, які допомагають військовим, намагаються самостійно підтримувати й наближати перемогу. Від імені військовослужбовців дякую вам за цю надзвичайну працю. Випускник Острозької академії – звучить гордо, патріотично, це в серці на все життя!». 

Ольга Шляхова, кандидатка філософських наук, викладачка кафедри філософії та культурного менеджменту представила нову магістерську програму «Культурологія: проєктна діяльність».

Крім того, під час дискусії кожен випускник міг поділитися власним досвідом реалізації теоретичних знань, отриманих у стінах академії й розповісти про навички та професійні компетентності, які важливі для студентів.

«Ми одна сім‘я, спільнота. Сподіваємося, що й надалі будемо підтримувати зв‘язок і такі зустрічі традиційно відбуватимуться»,

підсумувала Ольга Німець.