Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбудеться олімпіада «Юні знавці Біблії»

17 March 2023

На базі науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» упродовж 28-29 квітня проведуть XV Всеукраїнську олімпіаду «Юні знавці Біблії-2023» в онлайн-форматі. Тема – «Ростемо патріотами України – захисниками рідної землі». Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї (Приповісті Соломона 22: 6).

До участі в олімпіаді запрошуємо дітей дошкільного віку, учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, учнів професійно-технічних училищ і студентів закладів вищої освіти України, переможців відповідних шкільних і регіональних предметних олімпіад, які вивчають предмети духовно-морального спрямування: «Основи християнської етики», «Духовні і моральні основи людини і суспільства», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Етика», «Людина і світ», «Людина і суспільство», «Релігієзнавство», інші предмети духовно-морального спрямування, а також усіх, хто цікавиться питаннями духовності й моралі.

Мета олімпіади – сприяти духовно-моральному вихованню дітей і молоді нашої держави на біблійних цінностях, як основі патріотичного виховання.

Олімпіада «Юні знавці Біблії-2023» буде проводитися в таких етапах:

 • І. 28 квітня 2023: виконання письмового (усного) тесту на знання Святого Письма – перший рівень. У цьому етапі беруть участь переможці відповідних шкільних і регіональних предметних олімпіад і всі охочі, хто подає заявку на участь до 15 квітня 2023 року.
 • ІІ. 29 квітня 2023: представлення (презентація) усного домашнього завдання.

Конкурсні випробування для учасників
(домашнє завдання)

Для дітей дошкільного віку й учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти:

 • І. Підготувати вдома творчу роботу (малюнок, аплікацію тощо), у якій зобразити історію зі сторінок Біблії, що яскраво демонструє прагнення людей боронити рідну землю від завойовників.
 • ІІ. Під час олімпіади представити творчу роботу, усно описати зображену біблійну історію і сказати, як ти піклуєшся про захист рідної землі від ворожої агресії.
  Час для виступу: до 5 хвилин.

Для учнів 5-6 класів закладів загальної середньої освіти:

 • І. Виконати вдома:
  Дослідження Святого Письма на тему: «РОСТЕМО ПАТРІОТАМИ УКРАЇНИ - ЗАХИСНИКАМИ РІДНОЇ ЗЕМЛІ»
  Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї.
  Приповісті Соломона 22: 6
  Пояснити, як ти піклуєшся про захист рідної землі від ворожої агресії.
  Обсяг домашньої творчої роботи: 1-3 сторінки.
 • ІІ. Під час олімпіади представити виконану роботу.
  Час для виступу: 5-6 хвилин.

Для учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти, професійно-технічних училищ і студентів ЗВО:

 • І. Виконати вдома:
  Дослідження Святого Письма на тему: «РОСТЕМО ПАТРІОТАМИ УКРАЇНИ - ЗАХИСНИКАМИ РІДНОЇ ЗЕМЛІ»
  Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї.
  Приповісті Соломона 22: 6
  Пояснити, як ти піклуєшся про захист рідної землі від ворожої агресії.
  Обсяг домашньої творчої роботи: 3-6 сторінок.
 • ІІ. Під час олімпіади представити виконану роботу.
  Час для виступу: 5-7-10 хвилин.

Журі олімпіади. До складу журі входять богослови, релігієзнавці, психологи, педагоги, вихователі дошкільних навчальних закладів, вчителі загальних закладів середньої освіти, викладачі закладів вищої освіти.

Учасники олімпіади, які за результатами виконання всіх запропонованих завдань набрали найбільшу кількість балів у кожній із вікових категорій, отримують дипломи переможців (І, ІІ й ІІІ місце). Усі інші учасники олімпіади отримують грамоти лауреатів у різних номінаціях.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

І. Дорослим дозволяється консультувати дітей, але не виконувати за них роботу. У роботі слід зазначити прізвище консультанта. Подавати слід лише самостійно виконану роботу. Плагіат оргкомітет розглядати не буде.

ІІ. Творчу роботу (малюнок, аплікацію, тощо) надсилати в електронному вигляді: сканований варіант або електронну фотографію у форматі JPEG.

Підпис творчої роботи: прізвище, ім’я автора; клас; повна назва школи; область (Шевченко Петро, 2 клас, Дрогобицька гімназія, Львівська область) – щоб не псувати роботу, підпис можна зробити на зворотньому боці.

ІІІ. Дослідження Святого Письма, оформити в редакторі Microsoft Word; шрифт Times New Roman; розмір шрифту – 14; інтервал – 1,0.

ІV. Заявку на участь необхідно подати разом із роботою – в одному документі (для учнів 5-11 класів і студентів).

Для дітей дошкільного віку й учнів 1-4 класів – на окремому аркуші в редакторі Word.

ІV. Електронний варіант «РОБОТИ УЧАСНИКА» (ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ)

 • а) для дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів це:
  інформація про учасника та консультанта на окремому аркуші в редакторі Word та творча робота (малюнок, аплікація, тощо) в електронному вигляді;
 • б) для учнів 5-11 класів та студентів це:
  інформація про учасника та консультанта разом із дослідженням Святого Письма

в одному документі у редакторі Word надсилати до 15 квітня 2023 року на такі електронні скриньки:

Оргкомітет приймає заявку не більше, як від одного учня з однієї паралелі навчального закладу.

VІ. Письмовий (усний) тест на знання Святого Письма виконують усі учасники під час олімпіади.

Письмові тести складені таким чином, що переважна більшість запитань для кожного класу є тематичною й відповідає загальній темі класу згідно з програмою «Основи християнської етики»:

 • 2-й клас. Живу й навчаюсь у родині.
 • 3-й клас. Прагну робити добро.
 • 4-й клас. Навчаємося мудрості.
 • 5-й клас. Світ Біблії.
 • 6-й клас. Притчі Ісуса Христа.
 • 7-й клас. Ісус Христос – ідеал для наслідування.
 • 8-й клас. Божі заповіді – моральний дороговказ для людини.
 • 9-й клас. Морально-етичні цінності молоді.
 • 10-й клас. Етика подружнього життя.
 • 11-й клас. Основи християнського світогляду і моралі.

Усні тести для дітей дошкільного віку й учнів 1 класу проводимо за кольоровими зображеннями відомих біблійних історій: «Давид і Голіат» тощо. Учаснику буде запропоноване одне з таких зображень, а він має розповісти, що зображено і яка основна думка щодо подій біблійної історії.

VІІ. Початок олімпіади відбудеться о 10 год. 28 квітня 2023 року.

Адреса для листування: науково-дослідна лабораторія християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія», вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська область, 35 800

Оргкомітет:

Інформаційний лист