День Соборності України – 103 роки з моменту підписання Акту Злуки

21.01.2022

22 січня щорічно відзначають національне свято – День Соборності України. Саме в цей день 1919 року в Києві на Софійській площі був підписаний та оприлюднений спеціальний Універсал Директорії УНР – Акт Злуки. Цей документ об’єднав Українську Народну Республіку й Західно-Українську Народну Республіку в єдину державу. Це возз’єднання увійшло в історію України як одна з найвизначніших подій Української революції 1917-1921 років.

Сьогодні Україна переживає важкі часи, тому надзвичайно важливо бути згуртованими й разом формувати національну свідомість і патріотизм нації. Острозька академія ще із початку свого існування була біля витоків інтеграції української нації на засадах поваги, толерантності, високих християнських і моральних цінностей.

У цей знаменний день щиро бажаємо всім українцям насамперед миру, міцного здоров’я, злагоди, родинного затишку, а також сил для подальшої розбудови України. Нехай на нашій українській землі завжди процвітає любов, порозуміння й панує Божа ласка. Слава Україні!

У п’ятницю 21 січня о 10 годині у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького відбудеться молебень до Дня Соборності. Усі охочі зможуть приєднатися, щоб спільно помолитися за мир в Україні.