Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Дні науки-2022: Філософська дискусія про моральні виміри війни

18.05.2022

У рамках «Днів науки 2022» 18 травня в Острозькій академії відбулася панельна дискусія «Моральна сліпота і війна». Ініціатором та модератором цієї дискусії виступив доктор філософських наук, професор, проректор НаУОА Дмитро Шевчук. Основний фокус цієї дискусії був спрямований на спробу здійснити філософську рефлексію війни, яку розв'язала Російська федерація в Україні, а також проаналізувати моральні аспекти дій російських окупантів. Участь в дискусії взяли Михайло Бойченко, доктор філософських наук, професор з Київської національного університету імені Тараса Шевченка та Олександр Воронюк, кандидат філософських наук, який зараз працює вчителем історії. Крім того, до дискусії долучилися колеги – філософи, культурологи, соціологи, психологи із Чернівців, Харкова, Рівного, Львова.

Поняття «моральна сліпота» постало в контексті діалогу між відомим соціологом Зигмунтом Бауманом та литовським політологом Леонідасом Донскісом. Цим поняттям вони окреслювали своєрідну моральну нечутливість до зла, яке коїться довкола. Під час дискусії, організованої під час Днів науки НаУОА, наголошувалося на тому, що сучасні суспільства втрачають здатність розпізнавати зло, яке стає банальністю, інколи причаївшись в нормальній людині. Саме це можна спостерігати серед деяких західних інтелектуалів, які закликають Україну припинити боротися і змиритися із російською агресією. Також, як зазначали учасники дискусії, воно може виражатися в закликах не приділяти увагу війні в Україні, оскільки вона ніби-то відволікає світову громадськість від екологічних проблем чи боротьби з пандемією. Дуже виразно банальність зла та моральна сліпота виражається в сучасному російському суспільстві, яке виправдовує зло засобами пропаганди. 

Учасники дискусії наголосили на тому, що ми лише стоїмо на початку серйозної філософської рефлексії, яка має знайти розуміння і здійснити моральну оцінку російській агресії в Україні. А тому подібні дискусії мають відбуватися далі.